Jakie głośniki do Onkyo 674

ArtS007

New member
Bez reklam
Balboa z pewnością lepiej sprawdzą się w stereo, ze względu na pełnowymiarowe głośniki frontowe. I generalnie są chyba trochę lepsze od Beta HCS. Infinity to zestaw wybitnie kinowy, gdzie najważniejszą rolę pełni subwoofer.

ArtS :)
 

Mabri

New member
Żeby dobrze wybrać, musisz ich sam posłuchać. Ja twierdzę wręcz odwrotnie niż mój przedmówca, że infinity są bardziej analityczne, naturalne i szczegółowe niż balboa, co właśnie je ustawia bardziej do słuchania muzyki.
Jak widzisz - musisz sam posłuchać.
 

jar.cin

New member
Dzięki za Wasze opinie, każda z nich jest dla mnie cenna nawet, jeśli są one sprzeczne. I o to właśnie chodzi i takie jest chyba powołanie tego forum, aby wymieniać się własnymi, subiektywnymi opiniami na temat sprzętu.

Może jednak wiecie, gdzie mógłbym posłuchać zarówno jednego, jak i drugiego zestawu? Jestem z Elbląga. Czy sklepy kiki, albo blackninji w Olsztynie (wiem, że to ta sama firma) dają takie możliwości? Do Olsztyna mam z lekkim hakiem 100 km, tak więc mógłbym się do nich wybrać, jeśli oczywiście dadza mi posłuchać JBL-a i Infinity.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż, pogłębię tę sprzeczność. Gdybym miał wybierać między Infinity Primus II Pack, a Balboa, to pod kątem muzyki spokojnie zgodziłbym się, że Infinity mogą zagrać ładniej (tylko, że ten zestaw ma pełnowymiarowe kolumny frontowe). Beta HCS dla odmiany posiada cztery nieduże satelitki, więc trudno mi sobie wyobrazić, aby mogły lepiej sprawić się w stereo od Balboa. Będą najprawdopodobniej bardziej analityczne, ale zabraknie im najpewniej dołu.

Jednak jest w tym pewne: idź i posłuchaj, sam podejmiesz dezycję.

ArtS :)
 

jar.cin

New member
Ok, skoro jesteśmy przy JBL Balboa system 5.1, to jak przy nich wypadłyby Qadral Quintas 500? Nie maja one suba w komplecie - jaki byście polecili, oczywiście w rozsądnej cenie?

Pozdrawiam, Marcin.
 

jar.cin

New member
Witam Wszystkich!

Mam jeszcze pytanie bo podobno kto pyta ten nie powinien bładzić. Co sadzicie o zestawie głośników Koda AV 702? Czy mozna je porównywać np. z JBL Balboa system 5.1, czy Infinity Beta HCS?

Pozdrawiam Wszystkich, Marcin.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Porównywałem Balboa podłączone do HK-130 z Quintasami podłączonymi do Onkyo 504. Zdecydowanie wygrał ten pierwszy zestaw. Balboa zagrały po prostu soczyściej. Ile w tym ewentualnej zasługi HK, nie wiem, ale Quintasy mnie nie ujęły. I jeszcze jedno, Balboa miały wyłączony subwoofer.

Koda plasuje się chyba w okolicach Quintasów, ale nie słuchałem, więc nie będę się wypowiadał.

ArtS :)
 

jar.cin

New member
Cóż, wybór zapewne zapadnie spośród dwóch firm: JBL i Infinity. Odsłuch powinien pokazać, który zastaw jest lepszy, tzn. bardziej odpowiedni dla moich uszu. A może przy tej okazji sprawdzić coś jeszcze? Czy są jeszcze porównywalne zestawy, zarówno małe, jak i te większe, z podłogowymi kolumnami frontowymi, które warto byłoby również przesłuchać?

Pozdrawiam, Marcin.
 

borowiec

New member
dodatkowe zapytanie

Fatman_1 napisał:
Na 25m2 SCS 260.5 będą za małe. Udusisz je.
Spróbuj Balboa, jeżeli słuchasz rocka, bluesa, techno i generalnie gęstych formatów ale jeżeli lubisz jazz, klasykę, detalicznośc w dźwięku - idź w Dali.
Dali to duńska firma, robi doskonałe głośniki (popatrz w sieci). Akurat seria Concept6 jest serią budżetową (robiona w Chinach, podobnie jak Balboa - ale to nie znaczy, że gorsza).
Za nieduże pieniądze możesz mieć sensowny dźwięk.
Dali Concept 6 wersje 5.0 możesz mieć już za 2400 pln. Dołożysz 1k i będziesz miał z subem. Balboa kupisz za 2500 pln 9komplet) albo i taniej. Blackninja jest to cenodawaczem.

witam,
też stoję przed dylematem wyboru głośników. Mam jednak do dyspozycji ok. 8000,-pln za komplet głośników i pomieszczenie ok. 30m2. Czy możesz/możecie mi również coś doradzić.
Sprzęt będę wybierać między ONKYO 674+DVD504 a YamahaV1700+DVDS1700 (mogę tu też liczyć na małą podpowiedź?)
Co do preferencji, to częściej KINO niź CD, a z muzyki POP i klasyka.
Do tej pory zaproponowano mi JAMO D400 za 11.000,-, ale to chyba za drogo i myślę, źe podobną jakość moźna osiągnąć przy nieco tańszych głośnikach.
Jakie jest Twoje/Wasze zdanie?

pozdr.
adam
 

jar.cin

New member
Oczywiście, że można znaleźć coś tańszego, chyba że lubisz pozbywać się pieniędzy :D

Ze sprzętu osobiście stawiałbym na Onkyo, ma niezaprzeczalne zalety, o których musisz doczytać.

Pozdrawiam, Marcin.
 

borowiec

New member
onkyo

witam,
nikt chyba nie lubi wydawać pieniędzy, ale generalnie po to one są aby za ich posrednictwem sprawić sobie choć trochę przyjemności. Chciałbym mieć przyjemność z głośników, które chcę kupić ale nie znam się na tym i dlatego prosze o podpowiedź i sugestie. Jamo D650 zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie (cenia nie) i chciałbym się chętnie dowiedzieć, czy coś im dorównuje ale w mniejszym piłapie cenowym.
Chyba faktycznie pozostane przy tym Onkyo.

pozdr.
adam
 

jar.cin

New member
Zgadzam się z Tobą, że głośniki mają sprawiać uszom przyjemność, a nie tylko wydawać dźwięki. Co do wydawania, to sprawa się ma tutaj zupełnie odwrotnie, to na głośniki nie należy wydawać kupy pieniędzy, no chyba że masz ich pod dostatkiem lub w nadmiarze.
Ważne, aby znaleźć kompromis pomiedzy dźwiękiem, jakością wykonania i ceną. Mozna by jeszcze dorzucić tu kilka innych kryteriów wyboru takich jak gabaryty, kolor, design, ale to wedle własnegu uznania.
Najważniejsza chyba sprawą przy wyborze głośników jest ich odsłuch. Ja niestety nie mam zbyt wielkich możliwości i nie słuchałem za dużo zd czym bardzo ubolewam. Jesli masz możliwość posłuchania kilku zestawów, to zrób to i porównaj, niech Twoje uszy ocenią, co dla Ciebie brzmi najlepiej. Musisz jednak trochę czasu spędzić na odsłuchu bo zdarza się tak, że kolumny, ktore na pierwszy rzut ucha brzmią super, po dłuższym słuchaniu mogą okazać się męczące, czy wręcz nawet nie do zniesienia.
Tak więc wzsystko opiera się na subiektywnej ocenie potencjalnego przyszłego użutkownika, czyli Twojej ocenie.
Jesli o mnie chodzi, to na podstawie ocen internautów i po przeczytaniu wielu artykułów na temat róznych zestawów kolumn do kina domowego wybrałem sobie kilka zestawów, które ciągle biorę pod uwagę:

1. Infinity Beta HCS - bardzo ładny zestaw kolumn 5.1, ładnie wykonane, ładna stolarka i bardzo dobrze parametry. Jest to mały zestaw i podobno jest on w stanie nagłośnić pokój do 20 m kwadratowych. Zestaw ten kosztuje 2 tys. z małym haczykiem, a rok temu kosztował prawie 5 tys, więc też o czyms to świadczy.

2. JBL Balboa 5.1 - bardzo dobry zestaw jeśli chodzi o relację jakości do ceny. Posiada podłogowe trójdrożne kolumny frontowe, tak więc jest bardziej predysponowany do słuchania równiez muzyki. Mnie osobiście zabija w tym zestawie kolor (jasny buk) Ze względu na żonę, która by mnie eksmitowała razem z tymi bukami, na razie ten zestaw dałem w odstawkę. Jeśli byłby np. wiśniowy, to już stałby w moim pokoju.

3. Quadral Quintas 500 - fajny zestaw, w wielu wersjach kolorystycznych. Bardzo dobra opinia ze względu na dośc atrakcyjna cenę (około 1200-1300). Jednak do kina musisz mieć suba, który troche kosztuje. Osobiście brałbym suba Koda SW-1000. Tak więc za około 2 tys. miałbyś fajny zestaw z dużymi podłogowymi kolumnami.

Sa jeszcze ciekawe zestawy Wharfedale diamond seria 9, Paradigm reference, ale bliżej ich nie znam.

Wybór i tak należy do Ciebie, pozdrawiam, Marcin.
 

Mabri

New member
I co jar.cin - wybrałeś już coś?

Ja osobiście polecałbym ci Acoustic Energy Evo - ale to już inna kategoria cenowa
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Acoustic Energy Evo - super wybór. Też się nad nimi zastanawiałem ale... zostałem przy KEF iQ7. Z moim 601... doskonały duet.
 
Do góry