Jakie głośniki do ONKYO 607

Darkman111

New member
Witam,

jestem laikonikiem, ale próbuję skompletować zestaw KD 5.0/5.1 z możliwością rozbudowy do 7.1:)

Pokój na razie 15m2, ale rozwojowo do 25-30m2, koszt zestawu amplituner, kolumny i dvd 3.5k-4k, głównie do filmów 70%, 20% muzyka (ostrzejsza, metal, gotyk lub instrumentalna), 10% gry.
Lubię bass, ale niekoniecznie masaż pleców, poza tym mam jeszcze sąsiadów :)

Już praktycznie zdecydowałem się na ONKYO TX-SR607, chyba, że któryś ze Speców odradzi. Ale wydaję mi się, że cena poniżej 1.5k jest bardzo zachęcająca.

Jeśli chodzi o kolumny to zastanawiałem się czy nie bedąc audiofilem usłyszę różnicę pomiedzy Jamo S 606 HCS3 a S416 HCS3 + sub 200 lub s 506 HCS3 + sub200?
Zdaję sobie sprawę, że 606 są najlepsze, ale czy warto na nie upuścić więcej gotówki?
Czy mimo dobrego bassu w 606 będzie potrzebny sub?
Czy może w ogóle co innego byście polecili? klipsche F1, Wharfedale 9.4?
Jakie DVD by zamknąć się w budżecie i być zadowolonym :) ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i uwagi

pozdrawiam i niech moc będzie z Wami
 

LUPO78

Banned
zamiast dvd to blu ray np taki dobry sprzęcik za małą kasę LG BD 370,a do amplitunera polecam Quadral Quintas 5000 dużo osób łączy tx-sr 607 z QQ 5000 lub QQ500 i są zadowoleni z takiego zestawu,jeżeli ci basu będzie brakowało to zawsze możesz sobie dokupić do kompletu Quadral Sub 60,chociaż wątpliwa sprawa -/- tak ogólnie to Quadrale są dedykowane do Onkyo ONKYO (dystrybutor firma E.I.C.)
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja wybieralbym raczej miedzy klipsch f1 a jamo s606 (mysle ze uslyszysz roznice) zwlaszcza ze docelowe pomieszczenie ma miec powyzej 20m2. Oprocz onkyo mozesz jeszcze sprawdzic pioneer vsx-919 ... co do dvd to dv-420 jest calkiem niezle (wiem bo takowe posiadam a mam porownanie do jvc i yamahy) ewentualnie jezeli bedziesz chcial bluraya to bdp-120 lub bdp-320. Jezeli chodzi o bas i potrzebe zakupu sub'a to tylko ty mozesz sobie odpowiedziec na to pytanie bo kazdy ma inne preferencje - w jamo s606 basu nie brakuje i przynajmniej na poczatku sub nie jest potrzebny.
 

Darkman111

New member
No więc byłem wczoraj na odsłuchu i jestem mocno zmieszany. Sprzedawca polecał nie pchać się w onkyo tylko denona. Nie było Jamo 606, ale miałem okazję posłuchać wyższej półki, wg sprzedawcy:
- onkyo TX-SR577 na canotonach gle 470 brzmiało nieźle (ale cena głośników jest troszkę powalająca)
- denona 1610 i klipschy F3 (takie były podłączone, ale spodziewam się, że F1 lepsze nie będą) nie byłem zachwycony trochę płaski dźwięk (oczywiście, mówię to jako zupełny laik), więc nie zawracam sobie głowy
- onkyo TX-SR577 z Wharfedale 10.5 bardzo przyzwoicie wszystko brzmiało
- denona 1610 na DALI Concept 6 i tu mnie dźwięk powalił, fakt, że w pewnym momencie sprzedawca przebąknął coś, że jest zatrudniony przez Horn'a więc podejrzewam, że mógł mnie nieźle zmanipulować.


Muszę iść na odsłuch do innego sklepu, by posłuchać 606-tek, ale zastanawiam się nad poszerzeniem dziury budżetowej, gdyż myślę, że nawet 80% pań z Gdańska zauważyłoby różnicę.

Czy na te zestawy się tak różnią brzmieniem, czy to wszystko było mistyfikacją?

Spodziewam się, że to jest wyższa półka, niż początkowo myślałem (jeśli chodzi o głośniki), ale cóż, najważniejsza jest satysfakcja

Dzwoniłem i faktycznie pełna 3 letnia gwarancja EIC jest za 1.8k

Co do dvd/bluray'a w związku z powyższym chyba jeszcze się wstrzymam z zakupem

Czuję, że czeka mnie jeszcze długa droga do zakupu tego sprzętu, muszę się wiele nauczyć i przetestować :-( A miało być tak pięknie

pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
posluchales juz czegos jestes wiec "krok do przodu", slyszysz roznice wiec warto szukac i sluchac...
ten denon moze byc troche "slaby" jesli juz to model wyzszy, onkyo ma teraz chyba najlepsza cene w swojej klasie (607).na podstawie twojego opisu mysle ze jamo mozesz sobie odpuscic.
 

prez8s

New member
...

Dzwoniłem i faktycznie pełna 3 letnia gwarancja EIC jest za 1.8k

...

Jest dużo firm internetowych które sprzedają te amplitunery taniej z 2 a a nawet 3 letnią gwarancją, ale należy uważać bo wszystko to jest prywatny import i gwarancja w tym wypadku w zasadzie jest fikcją, bo żaden autoryzowany serwis tego nie przyjmie. We wszystkich tych wypadkach gwarantem jest sprzedawca i w razie co to on będzie naprawiał sprzęt, o ile wcześniej się nie zwinie.
Jedyna pewna gwarancja jest od EIC bo jest to jedyny autoryzowany dystrybutor Onkyo na Polskę i to on daje pewną gwarancję typu door to door.
Ja za nim kupiłem swój to też się zastanawiałem czy nie kupić taniej w sklepie internetowym, ale jednak dołożyłem i wziąłem w normalnym sklepie z gwarancją EIC, bo jednak ten sprzęt jest na tyle skomplikowany i posiada najnowsze układy i procesory, że ewentualna późniejsza naprawa mogłaby się okazać niemożliwa bez dostępu do części z autoryzowanego serwisu, np. jakby sie uszkodziła płyta główna amplitunera z procesorami, co wtedy? Sklep to naprawi? Wysoce wątpliwe. Lepiej dać więcej i mieć spokojny sen.
 

Capoman1986

New member
Po pierwsze, witam Forumowiczów, jako iż jest to mój pierwszy post tutaj.
Po drugie, wybaczcie za odkopanie trupa, ale dręczy mnie jedna rzecz.
Chcę zakupić Onkyo TX-SR 607, głównie do PS3 i filmów (sporadycznie audio).
Męczy mnie czy ten ampli da radę zestawowi 7.2? Bo mam na oku zestaw jbl w 5.0, potem dokupiłbym 2 suby i 2 satelitki. Powstaje pytanie, jako, że nie znam się na tych sprawach kompletnie (posługuje się "chłopskim rozumem" :p ), jakie głośniki i suby kupić, żeby dobrze grały i żeby ampli je uciągnął?
 

mataman

New member
Bez reklam
Jest dużo firm internetowych które sprzedają te amplitunery taniej z 2 a a nawet 3 letnią gwarancją, ale należy uważać bo wszystko to jest prywatny import i gwarancja w tym wypadku w zasadzie jest fikcją, bo żaden autoryzowany serwis tego nie przyjmie. We wszystkich tych wypadkach gwarantem jest sprzedawca i w razie co to on będzie naprawiał sprzęt, o ile wcześniej się nie zwinie.

Słabo mi się juz robi jak czytam takie teksty. Sklep nawet internetowy który istnieje juz parę ładnych lat, ma renomę nagle zwinie sie w 5 minut. Zał i rozpacz panie prez8s.
 

Capoman1986

New member
Po pierwsze, witam Forumowiczów, jako iż jest to mój pierwszy post tutaj.
Po drugie, wybaczcie za odkopanie trupa, ale dręczy mnie jedna rzecz.
Chcę zakupić Onkyo TX-SR 607, głównie do PS3 i filmów (sporadycznie audio).
Męczy mnie czy ten ampli da radę zestawowi 7.2? Bo mam na oku zestaw jbl w 5.0, potem dokupiłbym 2 suby i 2 satelitki. Powstaje pytanie, jako, że nie znam się na tych sprawach kompletnie (posługuje się "chłopskim rozumem" :p ), jakie głośniki i suby kupić, żeby dobrze grały i żeby ampli je uciągnął?

Ktoś pomoże ? :-D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przede wszystkim- jakie masz pomieszczenie ?
po drugie JBL okreslilbym jako kolumny typowo kinowe, nie mowie ,ze to zle -niektorym taki wlasnie przypadnie do gustu i koniec !
jednak sa to rowniez kolumny ktore czuja sie najlepiej gdy nap..ja , czy to przewidziales ?! czy mozesz sobie na to pozwolic ? chcesz wpakowac do pomieszczenia dwa suby- wiec o sasiadow raczej sie nie obawiasz....czyli bedziesz nap..lac....:-D gdybym mial dedykowane pomieszczenie to tez bym pewnie mocniej nap..lal....:mrgreen:
a jesli masz mozliwosc i chec nap...lac to ten amplituner bedzie za slaby....
tak wiec pomimo braku kluczowych informacji, droga dedukcji doszlismy do wniosku drogi Watsonie ,ze musi byc przynajmniej seria 8xx lub cos adekwatnie mocnego...
 

Capoman1986

New member
Heh, póki co pokój 25 m2, w ciągu 2,3 lat pokój 54 m2(budowa domu). Rozumiem, że na mocne głośniki ampli będzie za słabe ( co powiecie w takim razie na wersje 608? Da radę, czy faktycznie zacząć od wersji 8xx?), nie chcę napi..dalać na maksa i non-stop, chcę mieć od czasu-do czasu dobry, mięsisty bass w grach i filmach, a jednocześnie zestaw głośników zapewniających dobry, wyrazisty, pełen detali dźwięk, aby uzyskać pełnię możliwości filmów BR, efektywność i efektowność w grach.

Wiem, że do muzyki takie ampli się nie nada, do tego potrzebny mi będzie dobry zestaw stereo, który zakupie sobie po budowie domu, dlatego zestaw nie będzie przeznaczony do odsłuchu muzyki na serio.

Nadmieniłem, że jestem laikiem i nie znam się jeszcze na audio, dlatego w razie możliwości proszę o podanie przykładowych zestawów 7.2 które by się nadały do tego ampli, ewentualnie 7.1. Oczywiście jak zechcesz drogi Sherlocku pomóc mi w tym trudzie, będę wdzięczny za podanie zestawu również do serii 8xx :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
:-D
608 niczego nie zmieni- to ta sama klasa + wiecej bajerow.
nie chcesz nap..lac wedlug ciebie.... ciekawe jaka bedzie opinia sasiadow...:-D
na 25 m2 kwadratowych niedydekowanego pomieszczenia , nie mozesz isc w moc musisz isc w jakosc i szczegolowosc. przede wszystkim musisz czegos odsluchac z kolumn ,zeby dowiedziec sie czego chcesz.nie jestem przekonany czy JBL beda najwlasciwsze.


ps.jesli przyszlosciowo ma byc ponad 50m2 zdecydowanie musisz liczyc przynajmniej serie 8xx
 
Ostatnia edycja:

Capoman1986

New member
Rozumiem, czyli póki co moc mi nie potrzebna i jeśli chodzi o ampli to 607 w zupełności wystarcza? (mam nadzieję, że pociągnie 7.1 chociaż)
Oczywiście JBL podałem jako przykład, nie jestem na nie napalony i przekonany co do ich możliwości. Ech ciężko mi powiedzieć, laikowi takiemu jak ja, ciężko się określić jakie by to miały być kolumny. Jedynie co mogę stwierdzić to, do czego je będę wykorzystywał, czyli wyżej wspomniane gry i filmy (w takiej kolejności).

Zastanawiam się nad Tannoy'ami - mercury, bo słuchałem je u taty w domu i ich brzmienie naprawdę przypadło mi do gustu, u szwagra słuchałem jakichś B&W-filmy i muzyka na wysokim poziomie. Niestety w Kielcach ciężko mi znaleźć sklep gdzie będę miał możliwość spięcia i wysłuchania tego Onkyo z kolumnami, stąd muszę niestety polegać na forach. Zależy mi przede wszystkim na dekoderach dźwięku HD, jako, że gram na PS3 (dźwięk i obraz do ampli po HDMI, z ampli do telewizora), oraz na wejściu słuchawkowym na froncie (co by sobie móc grać w nocy spokojnie, a widzę że taki TX-NR 807 nie ma wejścia niestety na froncie).

Ogólnie mam mętlik w głowie. Także zdaję się na wasze opinie i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
tannoy i b&w - to inna "koncepcja" niz jbl
807 napewnoma wyjscie-pod klapka ?!
do gier to niczego madrego nie doradze- nie gram.
 

Capoman1986

New member
Mam rozumieć inna "koncepcja"-znaczy lepsza do tych zastosowań o które mnie chodzi, lepsza jakość etc.?

Ha, masz rację, widzę, że 807 ma klapkę jako cały frontowy panel(na zoomie zauważyłem), bo w 806 klapka jest widoczna od razu na froncie.

To może, wypowie się ktoś, kto posiada tę rodzinkę ampli i używa do podobnych zastosowań? Pomocy ! :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Posiadam 807 i służy mi głównie do kina i koncertów BD i DVD. W gry co prawda nie gram ale jestem przekonany że ten ampli poradzi sobie bez problemu. U mnie gra z głośnikami jak w podpisie i uważam że Onkyo i klipsch bardzo się lubią. Do Twojego pomieszczenia powinny być idealne kolumny na bazie Klipscha F3. Po przeprowadzce do nowego domu taki zestaw powinien dać radę.
 

Capoman1986

New member
Dzięki wielkie za pomoc, pozostaje tylko jechać do kraka i przesłuchać proponowanych zestawów. Jedno wiem na pewno, że zdecydowałem się na zakup TX-NR 807.
 
Do góry