Jakie głośniki do KD Pioneer ?

Echelon

New member
Witam.


Zamierzam kupić amplituner Pioneer VSX-527 i Blu-ray Pioneer BDP-150. Zamierzam wykorzystać ten zestaw w 80% do muzyki i 20% do filmów. W grę wchodzi słuchanie SACD. Czy do tego zestawu wystarczą kolumny Pure Acoustics Supernova 8 czy warto zainwestować w JBL Northridge Cine Pack 5.1 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do jakiej kwoty mają być kolumny? Zestaw 5.0 czy 5.1? Jaki metraż mieszkania? Od razu ci powiem że Cine pack do muzyki będzie kiepskie. Zestaw ten jest bardziej do kina.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bardziej do kina jest ESpack, Cinepack juz jak najbardziej. Obejrzyj nową serię Studio 180 + 130 + 120c + 140, stylistyka nowoczesna, dźwięk dynamiczny soczysty i przestrzenny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście jak dla mnie to do muzyki jedynie seria Studio 180/190. ES mają za mało detaliczności, wyrównania tonalnego, góry pasma a za dużo basu. Słuchałem ostatnio przechodząc w MM ES 100 podpiętych do wzmaka Denona (nie pamiętam modelu) i nie zrobiły na mnie dużego wrażenia. Grały trochę tak mało przejrzyście i klarownie. Do kina ok ale do wzmaka i muzyki bym ich nie kupił. Zresztą ilu słuchaczy tyle opinii. Każdy ma inny gust.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Jeżeli w 80% procentach sprzęt ma służyć do muzyki to raczej kupiłbym amplituner stero i dobre fronty.
 
Do góry