Jakie głośniki 5.0/5.1 do amplitunera onkyo TX-NR609

sjs

New member
Witam!

Posiadam amplituner z opisu i potrzebuję kupić do niego dobre głośniki w budżecie 2500zł a jak NAPRAWDĘ WARTO będzie dopłacić to budżet może wzrosnąć do ok. 3000zł

W głośnikach lubię dobre brzmienie basów i bez przesadnych tonów wysokich.
Więc tak, przeznaczenie głośników będzie głównie do oglądania filmów a w następnej kolejności do grania na konsoli PS4 i słuchania muzyki hip hopu.

Procentowo: Filmy 60% - Gry 30% - HipHop 10% (muzyki głównie słucham w aucie)
Pokój obecnie ok. 20-25m2, kiedys może sie zdarzyć ze trafią kiedyś do wiekszego lub nawet do 10m2

:blagam: Proszę was o propozycje głośników jakie byście mi mogli polecić

Podbijam. Nikt nic nie poleci ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sjs

New member
Piszac o tym basie chodzilo mi zeby byl dobrze slyszalny i wyrazisty ale nie zeby przeszywal wszystko i zagluszal inne dzwieki ta muzyka to jedynie dodatek okzjonalny bo glownym zrodlem sluchania muzyki byl i jest smochod.
Teraz jak tak mysle to zestaw 5.0 wystarczy.

Macie jeszcze jakies propozycje zebym mogl porownac z 3 zestawy w sklepie jak bede.
 
Ostatnia edycja:
W dobrym sklepie posłuchaj Klipscha. Ja mam Onkyo TX-NR609 z głośnikami Klipsch RF-62 na Bi-Ampie (ale według potrzeb), RC-62, 2xRS-62. Bas fajny i bez pomocy subwoofera szyby i szklanki się trzęsą a zestaw daje radę; chociaż dołożyłem i tak SW-112. Najważniejsze to samemu posłuchać, przynajmniej samych frontów.

Pozdrowenia
 

Henry

Active member
Bez reklam
BL30 skąd wiesz jak jeszcze ich nie było? :)

W sprzedaży miały być dostępne od kwietnia, dosyć dobrze poznałem poprzednie Rothy, obecne Rothy i Melodike 40, gdzie słuchałem nie tylko frontów. BL30 to konstrukcja zbliżona do starych mniejszych Roth'ów (podobnie jak BL4... do większych).
Masz pewność, że ich nie ma? Bo ja rozmawiałem z gościem, który je słyszał, a żadnego interesu w sciemnianiu nie miał, poza tym u dystrybutora są ponoć dostępne.
Musiałeś odsłuchać wszystkich produktów JBL/HK żeby wiedzieć, ze ta firma poniżej pewnego standardu/ jakości nie schodzi?
Pzdr :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To oczywiste, że BL30 zagra bardzo podobnie do BL40. Charakter brzmienie będzie taki sam. Są dedykowane do mniejszych pomieszczeń. Będzie trochę mniej basiku:) aha i widzę, że na stronie Melodiki pojawił się sub BH20. Ale pewnie na razie niedostepny.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 100% się okaże jak wejdą do sprzedaży. Ale nie sądzę, że zmienią brzmienie, bo po co zmieniać to co jest dobre i już sprawdzone. Kolumny (dawne Oli30) miały sporo swoich zwolenników i zmiana brzmienia byłoby strzałem w kolano. A co do znanych firm z dużą renomą to moim zdaniem trzeba tym bardziej uważać. Małe, rozwijające się firmy muszą się bardziej wykazać, żeby do siebie przekonać potencjalnego klienta, niż te znane rozpoznawalne.
 
Do góry