Jakie fronty do muzyki rockowej ?

Telpher

New member
Praktycznie na czym nie słucham to taka muza zlewa się w jedną kakofonię. Odsłuchiwałem już różne w MM i powiem szczerze że nie ma pomysłu na czym pięknie zagra Metallica czy AC DC. Może jekieś propozycje ? W sumie budżet na 2 fronty maks do 2,5 tysiaka , max do 3 tysiaków.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Albo JBL, generalnie glosniki do kina domowego i dynamicznej muzyki, w metalu sie super sprawdzaja. Moze ci sie spodobaja Studio 190 ale przydalby sie mocny wzmacniacz, najlepiej stereo aby je ladnie wysterowac.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Praktycznie na czym nie słucham to taka muza zlewa się w jedną kakofonię. Odsłuchiwałem już różne w MM i powiem szczerze że nie ma pomysłu na czym pięknie zagra Metallica czy AC DC. Może jekieś propozycje ? W sumie budżet na 2 fronty maks do 2,5 tysiaka , max do 3 tysiaków.
ja mam teraz do czynienia z jbl studio 180 ,jestem u brata,i jeśli jbl 190 grają tylko trochę lepiej jak 180 to w porównaniu do klipsch rf62II to padaczka totalna,faktem jest że u mnie grają klipsch z hk,a u niego jbl 180 z ampli kina,nawet ostry metal którego nie słucham ,moim zdaniem na klipsch brzmiał fajnie,płytka była z gazety ,przypadkiem mi wpadła w łapy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak sie S190 nie spodobaja to tani i dobre E80. W metalu to musi byc uderzenie a E80 sa fajne, mnie sie podobaja. Duzo basu i gory blachy beda ladnie syczec. Co fakt to fakt S190 dla mnie nie graja rewelacyjnie ale gust jak tylek kazdy ma swoj.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Praktycznie na czym nie słucham to taka muza zlewa się w jedną kakofonię. Odsłuchiwałem już różne w MM i powiem szczerze że nie ma pomysłu na czym pięknie zagra Metallica czy AC DC. Może jekieś propozycje ? W sumie budżet na 2 fronty maks do 2,5 tysiaka , max do 3 tysiaków.
Kolega w tamtym roku kupił mało używane Paradigmy SE3 za 2,6 K. Chciał nowe Monitory 7v.6 ale te gdzieś wypatrzył na aukcji i stwierdził, że bierze, bo są znacznie lepsze i lepiej wykonane od serii Monitor . Nowe kosztują dwa razy drożej.
Kumpel słucha dokładnie tego co ty, ma jobla na punkcie AC/DC , Metalliki i Deep Purpli. Aż byłem zdziwiony, jak te maleńkie podłogowce zagrały. Riffy Angusa dosłownie wywoływały ciary na plecach, a bas jest w nich imponujący. Może warto poszukać coś w tym stylu z dobrych dynamicznie kolumn w necie w używkach jeśli nie robi ci to różnicy. Na 18 metrach w wytłumionym pomieszczeniu rozniosą ci pokój. I jeszcze kasa zostanie na płyty.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Mam pytanie do don111, mówisz pozytywnie o roth oli, tu jest mowa o podłogowcach a moje pytanie dotyczy o opinię podstawkowców oli 20 i 10, miałeś okazję posluchać, jak wypadają do bx2??
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Co to za pomysł porównywać Studio 180 do dwa razy droższych RF62II?
owszem racja,to fakt, dlatego czasem tak myślę że nasz kolega don przegina trochę z porównaniem kolumn Oli z basem do klipsch rf 62,i jeszcze super średnica i extra wysokie,jestem w Londku teraz szukam ich zawzięcie i jak na razie nie nie wyczaiłem,w niedzielę całe Tottenham Road obleciałem i lipa ,nima,fakt że wiele sklepów zamkniętych było,ale wyczaje je i opiszę tą fascynację.
 

don111

Banned
opisałem co słyszałem, na pewno jest jeszcze sporo kolumn lepszych od RF62 w okolicach i tych 2k, tylko pewnie marka mniej znana i są jeszcze nieodkryte...
zresztą RF62 za 4 tys. to jakieś tragiczne nieporozumienie, nie są tyle warte, po Oli zrewidowałem też swój pogląd na temat wartości innych marek, w tym i MA

co do kolumn [ocenzurowano] to nie słuchałem podstawkowych więc się nie wypowiem
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To fakt, że od Klipsch RF62 można znaleźć sporo lepszych kolumn, które brzmieniowo są zdecydowanie lepsze, chyba, że chce się kolumny tylko do kina domowego, które mają dobrze dudnić w efektach, a nie szczegółowo i wiernie odwzorowywać muzykę bez przebarwiania. Wniosek: do filmów Klipsch tak, ale do muzyki przeciętniaki, chyba, że mowa o muzyce klubowej.
 

piotr10

New member
Bez reklam
W temacie jest jak BYK - do muzyki rockowej:) no i Klipsch dadzą czadu:)
Nie wiem jaki jest sens do rocka kupować spokojne, zrównoważone tonalnie kolumienki.?
 
Do góry