Jakie DVI w Radeonie

acidkans

New member
witam
czy ktoś wie czy wyjście DVI w kartach Radeona to wyjście cyfrowe czy analogowe? w manualu jest napisane, żeby używać kabla DVI-I, ja używam kabel DVI-D, teoretycznie jest OK, kabel działa, ale chciałbym potwierdzić rodzaj tego wyjścia
pozdro Andrzej
 

dnc

Moderator
VIP
Ale to już było....

Na forum temat był już wałkowany, ale:

DVI-I to złącze pełne. Zawiera w sobie zarówno sygnał analogowy RGB (po lewej stronie cztery bolce rozdzielone blaszka - masa) jak i sygnał cyfrowy DVI-D
DVI-D to złacze cyfrowe. Gniazdo nie zawiera bolców z sygnałem analogowym. Jesli kupujesz kabel DVI-I to nię bedzie on pasował do gniazda DVI-D bo za duzo będzie bolców. Złącze DVI-D pasuje do DVI-I, ale nie ma sygnału RGB analogowego.

http://www.networktechinc.com/dvi.html
 

acidkans

New member
nie o to pytałem

dzięki bardzo ale pytałem o radzaj wyjścia w karcie Radeon;
Czy jeżeli producent zaleca kabel DVI-I a ja używam DVI-D i wszystko chodzi to oznacza że wyjście jest cyfrowe? jeżeli dobrze kumam to chyba tak, szukam tylko potwierdzenia!!
 

dnc

Moderator
VIP
acidkans napisał:
dzięki bardzo ale pytałem o radzaj wyjścia w karcie Radeon;
Czy jeżeli producent zaleca kabel DVI-I a ja używam DVI-D i wszystko chodzi to oznacza że wyjście jest cyfrowe? jeżeli dobrze kumam to chyba tak, szukam tylko potwierdzenia!!

99,9% kart graficznych produkowana ze złączem DVI ma typ DVI-I co oznacza, że albo cyfrowo podłączasz LCD do niego albo poprzez przejściówkę do CRT lub LCD bez wejścia DVI. Ot cała prawda.
 
Do góry