jakie dvd wybrac ?

darek87dz

New member
Witam. poszukuję odtwarzacza dvd który odtwarzałby filmy w formacie Xvid. Z tym że wolałbym unikać takich firm jak manta, wiwa, Bellwood. a tylko te firmy mogą odtwarzać Xvid. Pozostałe firmy typu Philips, samsung mogą odtwarzać tylko Divx. A gdzieś słyszałem że divx podchodzi do Xvid a gdzie indziej że to nie to samo.... wiec jaka jest z tym prawda ? drugie kryterium to posiadanie portu USB. Ale tutaj też doszły mnie niepokojące słuchy, a mianowicie że poprzez usb można odtwarzać tylko zdjęcia, ale już np filmu zgranego na pendrive'a nie da sie odtworzyć:/ proszę o rozwianie moich wątpliwości, dany odtwarzacz ma stanowić prezent na święta wiec chciałbym dokonać dobrego wyboru. myślę że cena nie powinna przekraczać 250 zł.
 

poziomek1978

New member
Ja sie napalilem na Pioneer dvd 410. Po usb mozesz odtwarzac fimy ale nei odtworzysz zwyklej skopiowanej plyty DVD. Divixy smigaja. Co do XVID chyba tez :)
 

luniopl

New member
odp

Podłączam się do pytania.
Nie zależy mi na tym żeby ładować kasę w hdmi bo uważam że w zwykłym DVD to interfejs zbędny. Natomiast wolę zapłacić za nowszą technologię przetwarzania obrazu oraz dźwięku. Wyjścia jakie mnie interesują to Coaxial oraz component. Cena do ok. 300zł (mało dosyć ale szkoda kasy, poczekam aż stanieją blue-ray, a do tej pory trzeba coś oglądać:) ). Słyszałem pochlebne opinie o firmie LG. A wy co radzicie? Mógłby odtwarzać divx oraz napisy .txt w języku polskim.
 
Do góry