Jakie DVD do 2 k

Leszczu

New member
Jakie dvd mozecie polecic do 2k i dlaczego moze byc za 800zl jezeli obraz i dziek bedzie super.
Moze Blackninja sie wypowie?? jaki model w jakiej cenie.
 

p0is0n

New member
do 2k:

oppo 983
denon 2930 z okazji/z allegro
hk-49
marantz dv-6001
denon 1940
onkyo 504
yamaha s1800

kolejnosc nieprzypadkowa:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemek202

New member
według mnie najlepszy z tych wszystkich odtwarzaczy bedzie Marantz dv6001

CECHY:
Wbudowane dekodery: DD / DTS / MPEG / DTS96/24
Dźwięk Virtual Surround: DPL / DPLII / TruSurround

TECHNIKI AUDIO / WIDEO:
Konwersja PAL 60
Obsługiwane formaty CD: CD / CD-R/RW / HDCD / SA-CD/ WMA / MP3 CD, CD-R/RW, SA-CD, WMA, MP3, DivX
Obsługiwane formaty VCD: VCD / VCD 2.0 / SVCD VCD, VCD 2.0, SVCD
Obsługiwane formaty DVD: DVD-V, DVD-A , DVD-R, DVD-RW (video), DVD+R/RW, DivX
Tryb dźwięku zewnętrznego: 4 Hz - 100 kHz (SACD); 4 kHz - 88 kHz (DVD-A)
Włączanie/wyłączanie wyświetlacza
Miedziowana rama konstrukcyjna
Dwuwarstwowa płyta spodnia
Wybór języka w menu na ekranie

WEJŚCIA/WYJŚCIA AUDIO/WIDEO:

Wyjście Composite: 1
Wyjście S-Video: 1
Wyjście Component: 1
Scart (RGB): 1
Scart: 1
Analogowe wyjście cinch: 1
Wyjście wielokanałowe (5.1)
Wyjście / wejście coaxialne cyfrowe: 1
Wyjście / wejście optyczne cyfrowe: 1 Wejście / wyjście D-Bus


PARAMETRY:
Przetwarzanie C/A (wizja): 216 MHz/12-bit
Przetwarzanie C/A (dźwięk): 192 kHz/24-bit (all channels)
Przetwornik C/A (dźwięk): CS4360+AK4382
Pasmo przenoszenia: 4 Hz - 44 kHz (DVD fs 96kHz)
 

BoDeX

New member
Chłopie - nie uwsteczniaj się - kup dobry player Blu-Ray i masz po problemie na kilka ładnych lat .

Panasonic BD-30 ( BD-50 za chwilę )
Sony 500 ( 550 za chwilę )
A jeśli juz posiadasz ampli z dekoderami Audio HD , to całkowicie
ci wystarczy SAMSUNG BD-P1400 ( BD-P1500 za chwilę )


Pzdr.
 

Leszczu

New member
Ale z tego co czytalem to BR nie ma takiego obrazu na DVD i dzwieku na CD jak bardzo dobre DVD np denona ?? a wydawac 5czy 6 tys nie mam zamiaru mam BR w PS3 wiec narazie plyty BR mam jak ogladac ,moze pioneer BR uzywany kupic ??czy on jest tak dobry jak np denon dvd?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak inne odtwarzacze BD. Ale Panasonic BD30 (za chwilę bd50) odtwarza płyty DVD w sposób doskonały. Zyskały one zupełnie inny wygląd niż z mojego starego odtwarzacza. NO i nie kosztuje pary tysięcy, a 1300 zł. Polecam. PZDR
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Leszczu - masz ps3 i co dvd Ci nie pasi po skalowaniu ? Ja na twoim miejscu ta kase na dvd zainwestowałbym w lepszy ampli albo kolumny, może jakiś fajny sub albo dołożyć do wakacji. Czy na dvd za 2000 obraz i dźwięk będzie aż tyle lepszy niż na ps3?
 

cin0

New member
podlacze sie pod temat.. planowalem kupic onkyo 606 i do tego dvd 504 zeby ogladac dvdki, ale jak mowicie o tym ps3 (ktore tez zamiezam kupic) ze odtwarza bardzo dobrze plyty dvd, to czy jest sens w moim przypadku, przy takim amplitunerze kupowac jeszcze dv504 czy juz lepiej sobie odpuscic i ogladac na ps3? co na tym strace?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Osobiście sobie chwalę ps3 jako odtwarzacz dvd, sprzęt domowy mam na prawdę dobrej klasy i na dzień dzisiejszy nie kupiłbym drogiego dvd. Mam dvd harmana bez skalerów oraz hdmi i ps3 po włączeniu opcji skalowania do 720p lub 1080p wygląda znacznie lepiej-mnie to wystarcza a jestem dość wymagający względem sprzętu audio video. DVD harmana używam czasami do słuchania koncertów zapisanych w DD lub DTS żeby nie dojeżdzać czytnika ps3;)
 

Leszczu

New member
Nie sprawdzalewm jeszcze jakosci DVD na Ps3 bo nie mam LCD dopiero jutro zobacze roznice w starym DVD za 400zl a PS3 ,tez chce szanowac ps3 zeby go tak nie katowac zwyklymi cd
sam juz niewiem .

A co powiesz o pioneer BDP-LX70 ?? jak on gra z DVD zwyklymi i jak odtwarza CD ??
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Co powiem o BDP LX 70?:) Ładnie wygląda i jest kosmicznie drogi. Moim zdaniem dvd to dvd i pewnych rzeczy nie da się już przeskoczyć. Być może różnice w jakości jakieś są ale czy aż tak kolosalne żeby za to tyle dopłacać? PS3 daje sobie świetnie radę z dvd i myślę że skorzystałbyś bardziej gdybyś inaczej wydał tą kasę;) Moim zdaniem wydawanie kasy na coś co się już ma tylko po to żeby zauważyć małą różnicę mija się z celem. Dołóż kasę do konkretnego ampli albo kup coś czego nie masz no chyba że nie masz koncepcji to zrób jakiś wakacyjny balet:)

pozdro
 

p0is0n

New member

Jezeli jakosc DVD z PS3 Ci nie wystarcza/koniecznie chcesz miec dobre DVD to bierz Oppo 983/Denon 2930. To sa jedyne playery, ktore jakoscia obrazu bija cala reszte ( ze wzgledu na najlepsze skalery ABT 1018 i Reon).
Denon nie czyta napisow z DivX wiec jesli Ci na tym zalezy, to odpada.Oppo lyka wszystko i jako jedyny player przechodzi bez zajakniecia test Silicon Optix HQV 1.4.

Jezeli chodzi o jakosc obrazu to jeszcze dobre jest Onkyo 504 (ma Zoran Vaddis 888, ktory wystepuje w slawetnych Arcamach), tyle, ze nie wypuszcza powyzej 1080i, co moze byc przeszkoda.

Jezeli chcesz zobaczyc co odroznia swietne DVD od przecietnego to sciagnij sobie te plytke Silicon Optixa i odpal na jakims "zwyklym" dvd. Coz, czasami lepiej jest nie wiedziec...
 

witekkedziora

New member
prosze o pomoc a własciwie rade i temat do dyskusji , z uwagi ze to co przeczytałem dalej mi nie wystarczy a mianowicie

Zakupiłem sobie projektor Sony z uwagi na to iz mam duze pomieszczenie i całkiem nowy telewizor(3lata)najwyzsza półka (wtedy) a jak na razie to czekam...na duzą plazme lub LCD ale dopiero jak bedzą szeroko dostepne programy w HD , nawet zakupiłem N ale to i tak wszystko mało ,posiadam znaczny wybór DVD i na tym staram się bazowac .Jak oglądam na projektorze w HD jest naprawde zajefajnie ,troszke gorzej juz z innymi programami.DVD moze byc ale czemu nie moze byc lepiej ?

Pytanie czy zakupić np.DENONA 1940 czy lepiej BD samsunga lub sony lub cos co będzie w podobnych realiach cenowych ?

To co na dzień dzisiejszy poczytałem to ze DVD dobre ,jest lepsze od podstawowej jednostki BD tzn.lepiej skaluje czy upskalowuje (ta nomenklatura nazewnicza !!)

na forum daje się zauwazyć propozycje nawet PS3 ,

Mam wrazenie ze to oczym wszyscy dyskutujemy to jak teoria wyzszosci
Świąt bozego Narodzenia nad ŚW.Wielkanocnymi .

Chodzi o czyste stwierdzenie DVD za 1000-1300 jest lepsze lub gorsze od BD luPS3 (pleja nie kupie bo nie gram).

Czy jest ktos co da odpowiedz ze w/w sprzęt testował i jego zdaniem
szkoda forsy na DVD , lub moze warto poczekac i kupic lepszy BD co będzie równiez swietnie wyswietlał DVD.

Sorki za tak długi wpis czekam na jakieś sugestie , miałem wyrobioną opinię ale mi wasze wypowiedzi wszystko zagmatwały.
 

powro

New member
witekkedziora:
Moim zdaniem dobre DVD zamiast przecietnego BD. Ja posiadam 1940 i jestem z niego baaaarrrdzo zadowolony. Na codzien oglądam na LCDku Smamsunga LE40M656 ale jak kupowałem sprzęt w audioforte to sprzedawca podłączył go do jakiegoś rzutnika (niestety nie dopytałem jakiego) i musze przyznać że efekt był rewelacyjny.
Jeśli chodzi o BD to testowałem przez weekend jakiegoś samsunga i nie byłem do końca zadowolony. Jakość animacji "Chicken Little" w fullHD była wyśmienita ale z filmami na BD już nie było dużej różnicy między moim DVD. Problem z BD jest też taki, że np w wypożyczalni BeverlyHills jest cały jeden film i to jakaś polska komedia a ja raczej nie jestem zwolennikiem kupowania każdego filmu, szczególnie że kosztują nie mało. Jeśli masz sporą kolekcję na DVD to warto mieć do tego dobry odtwarzacz.
Kiepskiej jakości BD nie na pewno nie odtworzy Ci filmów DVD tak jak dobry DVD. Dodam jeszcze, że jakość CD na Denonie 1940 nie jest może wyśmienita, ale całkiem niezła, a jak włożyłem płytkę CD do tego samsunga BD to była tragedia... Być może warto mieć jeden dobrej klasy BD, który będzie też potrafił wycisnąć sporo z DVD i CD, ale chyba jeszcze takiego nie ma - a jak będzie to na pewno nie w cenie 1300PLN
 

witekkedziora

New member
(Jeśli chodzi o BD to testowałem przez weekend jakiegoś samsunga i nie byłem do końca zadowolony. Jakość animacji "Chicken Little" w fullHD była wyśmienita ale z filmami na BD już nie było dużej różnicy między moim DVD.)

Dzięki tylko chce się ustosunkowac do twojego wpisu p/w twoje zdanie mnie zaintrygowało ze nie było duzej róznicy , napewno nie kupie bardzo drogiego DVD a jezeli 1940 Denon az tak mocno nie rózni się od BD w wyswietlaniu normalnego DVD to chyba ustosunkuje się w kierunku BD.

Własnie wyszedł BD SAMSUNG 1500 i jest tanszy od 1400 i tu znowu prosba moze ktos go oceni jak go ma .

Co do muzy to mam osobny sprzęt i BD ma słuzyć tylko do fimów i koncertów w 7.1 i DTS .

Ale niewykluczam wciąż ze ktos mnie nakieruje na cos innego .
 
Do góry