Jakie dvd do 1.500 zł?

lennox2

New member
Witam bardzo serdecznie. Kilka dni temu padł mój stary odtwarzacz dvd Pioneera 939A. Stoję teraz przed wyborem zakupu jakiegoś optymalnego w relacji cena/jakość klocka, wyposażonego w wyjście HDMI (po zakupie plazmy brak tego wyjścia w odtwarzaczu bardzo mi doskwierał).

Co byście mi doradzali w tym zakresie cenowym (ok. 1.500 zł), tak, żeby mnie oczy nie bolały od kiepskiego obrazu, ale też i uszy mi nie więdły podczas słuchania muzyki?

Dziękuję z góry za porady.

PS. Sprzęt musi bezproblemowo odtwarzać płyty DVD+R (-R) i RW, natomiast nie jestem zainteresowany divixami./
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Popieram przedmówców. Sam uzytkuje od roku 1930 i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście zaraz będa głosy, że za taką kase to juz można jakiegoś BR kupić, a to przecież przyszłościowy format, a nie bylejaki umierający DVD. ;)
 

lennox2

New member
elrubio napisał:
Za 1500zł to ja bym PS3 kupił :D
Miał bym frajdę z oglądania jak i grania :D ^^


No tak, ale mi obok obrazu, chodzi też o jak najlepszą jakośc dźwięku z CD. Odtwarzacz dvd, który kupię, będzie mi też służył jako napęd płytek compactowych, a nie wykluczone też, że również SACD i DVD-audio. W sumie, to nie wiem nawet, co jest tak naprawdę priorytetem - obraz czy dźwięk 2-kanałowy?

Dziękuję wszystkim za sugestie; wynika z nich, że powinienem "ostrze uwagi" skierować na firmę Denon, ewnetulanie Harman Kardon lub Cambridge Audio, jak sugeruje Kiki. Nikt z Was nie sugeruje Yamahy, a - trzymając się recenzji z Audio (pl), to własnie ona jest tym optimum... Co Wy na to?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie pisz proszę compactowych, bo to nie po polsku. Kompaktowe wygląda lepiej. :)

Gdzieś w testach było porównanie Denona 1930 i Yamahy (nie pamiętam modelu, ale porównywalnej cenowo). I rzeczywiście w dźwięku Denon trochę przegrał. Moim zdaniem tego Denona można brać w ciemno dla obrazu, dla dźwięku będzie po prostu poprawnie.

ArtS :)
 

lennox2

New member
Leeonsjo napisał:

Temat faktycznie ciekawy dla zinateresowanych nowymi formatami, tym bardziej, że tego samsunga w sklepach internetowych można już znaleźć za 1.400 zł z małym kawałkiem!!! Ale - o ile obraz z płyty BR czy dvd jest ponoć faktycznie znakomity - to, jak wynika z recenzji, którą znalazłem na googlach, dźwiękowo ten klocek jest ubożuchny - nie ma dekoderów DVD-Audio, SACD, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD czy choćby DTS-HD!

Tak więc znakomita propozycja dla osób zainteresowanych głównie obrazem ;-(
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Panasonic BD10A kupisz za 1700zł ma wszystko o czym piszesz wcześniej. 1500 zł chcesz wydać na dvd ? za 300zł (przeciętni ludzie kupują za 150zł) kupisz dobre co nie uwidzisz różnicy a już napewno nie będzie 5 razy lepszy bo cena jest 5 razy lepsza.A między blu-ray a dvd to widać różnice w obrazie a dźwięk? musisz mieć ampli tru hd i dts hd i odpowiednie płytki wtedy usłyszysz.Za dwa lata to napewno będzie stare podło ale pomyśl za dwa lata co będzie z tym dvd?Jak chcesz słuchać muzy kup najtańsze cd napewno zagra lepiej niż dvd za 1500zł.To moje zdanie zrobisz co zechcesz. Pozdrawiam!!!
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba Denony tj 1930 i 1940 zebrał bardzo przychylne opinie w wielu periodykach, wielu forumowiczów też bardzo pochlebnie wyraża się o nich.
Czy nie lepiej obniżyć loty do kwoty rzędu 600 zł i wybierać z pomiędzy Panasonic S53, Pioneer DV400,Samsung 1080p. Wysztkie te modele bardrzo często pojawiają się na naszym forum i też mają dobrą opinię.
Nie ulega wątpliwości,że obraz Denonów jest lepszy, nie wiem tylko o ile lepszy. Bardzo często przewagę obniża ogniwo końcowe czyli sam wyświetlacz. Jego też należy brać pod uwagę.
Moim faworytem jest na tę chwilę Panasonic S53.
 

mobor

Banned
Uwielbiam teksty o "umierająych formatach" - o wyzszosci badziewiastych modeli HD nad porzadnymi modelami DVD...

Od siebie tylko dodam ze wciąż DOBRY odtwarzacz CD jest nie do przegonienia w jakosci dzwieku przez playery DVD - tylko nieliczne potrafią zagrać dobrze stereo (denon 1930 to minimum)
Jesli chodzi o playery HD - ZADEN z obecnie oferowanych odtarzaczy HD nie ma szans z tym Denonem (moze z wyjatkiem Sony 500 kyóry jednak kuleje z powodu braku Profile 1.1 czy pełnej obsługi wszystkich formatów dzwieku HD... ) Pomijam tu juz fakt ze poki co- wciaz brak dobrej oferty filmowej, koncertow w nowym formacie....
Dlatego na razie czekam (póki co, mam PS3 ale nie ma co oglądać na BD)
 

Storm

New member
Najlepsze DVD

Ja wybrałybym pomiędzy Denonem DVD-1930 za ok 900zł lub 1940 za 1200zł. Różnice pomiędzy tymi modelami leżą głównie w desingu. Jeżeli chcesz mieć fajne stereo i dvd to za 1500zł możesz kupić Yamahę Piano Crafta E810. Mam Denona i yamahe i jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry