Jakie dobrać kable?

rafal_or

New member
Witam,

właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Rotel RA-971. Do tej pory słuchałem muzyki na amplitunerze Onkyo 609 i kolumnach QQ 5000. Za napęd robi LG BD 670.
Wzmacniacz z kolumnami oraz z BD połączony jest jakimiś zwykłymi kablami i stąd moje pytanie, jakie polecilibyście do stereo kable głośnikowe oraz interkonekt?
Aktualnie wydaje mi się, że muzyce brakuje basu a za dużo jest wysokich tonów, może to właśnie wina kabli?
Słucham muzyki z pogranicza rock, hard rock, blues a na kable niestety nie mogę teraz wydać zbyt dużo, ok 100 na interkonekt i na głośnikowe ok 100 za metr.

Dzięki i pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może być wina po stronie kabli

W przypadku interkonektu poszukaj Qed Qunex 2 kabel co prawda już nie produkowany ale to tak udany przewód ,że trudno wymagać więcej Niebagatelną zaletą jest to że ten kabel niczego nie zepsuje ,za 100zł powinieneś go mieć

100zł na metr kabla to duża suma ,bez odsłuchu się nie obejdzie
Z tańszych kabli z czystym sumieniem mogę polecić Inakustik Atmos solidna nieniecka robota pełne brzenie oparte na bardzo dobrym basie i dynamice
W przypadku basu świetną propozycją jest coś z oferty Real Cable
 

rafal_or

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.

Taki Real Cable BM 400 T byłby OK? Cena ok 70 za metr.


A jakaś inna propozycja co do interkonektu? Tego, o którym pisałeś nie mogę znaleźć.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten Real jest bardzo dobry chociaż tani nie jest ,w cenie 70zł/metr jest też kilka innych ciekawych propozycji .Jeżeli chodzi o ten interkonekt Qed, to kabel nie jest już produkowany więc w grę wchodzi jedynie używka - trudno kupić tak od ręki .Ta seria kabli Qed była sukcesem, dziwne bo firma wprowadziła na to miejsce produkty słabsze

Inne interkonekty ....za 100zł nowy sensowny bardzo trudno kupić ,używany już prędzej ,ale też w tej sumie dużego manewru nie ma
Świetny jest Audioquest Copperhead ale za 100zł raczej nie kupi ,podobnie jak Monitor Audio Thassos - to już klasyka .Dobry jest Tara Labs z serii Prism brzmienie będzie trochę lżejsze ale o bardzo dobrej stereofonii ,Ultralink Matrix - żywy dźwięk o podbitych krańcach pasma - możliwości jest sporo ale przy trochę większym wkładzie finansowym
 

MarcinGD

New member
Jesli brakuje basu, a za duzo wysokich to proponuje ci interkonekt Chord Anthem. Nie zabije szczegolowosci wysokich, a poprawi dolne pasma.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Witam,

właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Rotel RA-971. Do tej pory słuchałem muzyki na amplitunerze Onkyo 609 i kolumnach QQ 5000. Za napęd robi LG BD 670.
Wzmacniacz z kolumnami oraz z BD połączony jest jakimiś zwykłymi kablami i stąd moje pytanie, jakie polecilibyście do stereo kable głośnikowe oraz interkonekt?
Aktualnie wydaje mi się, że muzyce brakuje basu a za dużo jest wysokich tonów, może to właśnie wina kabli?
Słucham muzyki z pogranicza rock, hard rock, blues a na kable niestety nie mogę teraz wydać zbyt dużo, ok 100 na interkonekt i na głośnikowe ok 100 za metr.

Dzięki i pozdrawiam
Nie to nie wina kabli. To najpewniej sprawa kolumn i akustyki pomieszczenia. Wydawanie pieniędzy na kable w celu poprawienia basu to parodia :lol:.
Jak masz tyle pieniędzy na kable to sprzedaj w cholerę te qadrale i kup coś normalnego co zagra basem.
 

rafal_or

New member
No wiem, że QQ to nie high end, ale na wymianę na razie brak kasy. To co zrobię, to na początek wymienię interkonekt na Melodika MD2R15 lub Ultralink Challenger 2.0 (lub Matrix). Nie spodziewam się wielkiej zmiany ale może coś to poprawi. W drugim etapie może spróbuję wymienić kable głośnikowe na real cable.
Czy BD zamiast CD może mieć duży wpływ na dźwięk?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Wymiana tych kabli g.... Ci da. W pierwszej chwili może usłyszysz jakąś minimalną różnicę ale na dłuższą metę to co Cię drażni zostanie jak było. Pamiętaj że kable dają śladowe zmiany. Więcej byś uzyskał tunningując kolumny - jeśli już nie chcesz sprzedawać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wiem, że QQ to nie high end, ale na wymianę na razie brak kasy. To co zrobię, to na początek wymienię interkonekt na Melodika MD2R15 lub Ultralink Challenger 2.0 (lub Matrix). Nie spodziewam się wielkiej zmiany ale może coś to poprawi. W drugim etapie może spróbuję wymienić kable głośnikowe na real cable.
Czy BD zamiast CD może mieć duży wpływ na dźwięk?

Dam Ci dobra radę, budżet który masz przeznaczony na kable przeznacz na nowy player CD, jak juz zapewnisz podstawy, to zainteresuj sie okablowaniem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
armanig - no pomyśl tak trochę . Zakładając że potrzeba 6 metrów kabla głośnikowego (2 x3 m) co i tak jest długością z zapasem to daje 600zł +100zł interkonekt = 700zł .Jaki to nowy odtwarzacz można kupić za siedem stówek ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przemko, nowy = zakup CD, moze zle sie wyrazilem, ale dobrze wiesz ze chodzilo mi o fakt zakupu, a nie o stan. Szczegolnie ze byla ostatnio podobna dyskusja nt. playerow CD. Jak nie zalapales, to wyjasniam:
Zamiast wyrzucac 700zl na kable do takiego zestawu, lepiej ta kwote przeznaczyc na _nowy_ nabytek, w postaci uzywanego sprzetu.
Wole kable po 10zl/mb i "nowy" CD do Rotela, jak kable za 600zl do LG.
Od tego sie zaczyna, a dopieszczanie kablami po spelnieniu podstaw. Nigdy odwrotnie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak Przemek, ale kolega chce jeszcze zakupić interkonekt, czyli dochodzi dodatkowe 100-200zł. Sam przez to przechodziłem i mając podpięte DVD pod wzmacniacz zwykłym interkonektem za 5zł i tym Ixos'em nie usłyszałem znaczących różnic. No może lekkie wygładzenie dźwięku, ale sam teraz nie wiem czy to nie efekt autosugestii? Możliwe że teraz na odtwarzaczu CD ta różnica w porównaniu z tanim czinczem by była bardziej zauważalna?, ale nie testowałem. Natomiast po zmianie DVD na CD, różnica już była dużo bardziej słyszalna. Z tanich odtwarzaczy jest nawet to Onkyo DX-7355 czy C-7030, o które kiedyś wysłałem Ci zapytanie, oraz polecany przez ciebie model C-5VL ( ciut droższy). Z innych tanich Yamaha S-300, Denon DCD-520, Marantz 5004, Pioneer PD-10, Cambridge Audio CD 5, NAD 516 itd. Możliwe że kable głośnikowe mają większy wpływ na brzmienie niż interkonekty, ale podejrzewam że zmiana BD na CD da lepsze efekty. A najlepiej zmienić i jedno i drugie;)
 

rafal_or

New member
No tak, z tymi kablami to mnie trochę fantazja poniosła i się nie doliczyłem ile byto do końca wyszło. Chyba macie rację. Odpuszczę te kable i poszukam jakiegoś CD od Rotela. Niestety zakup będzie za jakiś czas.
Orientuje się ktoś, który z tych CD będzie lepszy: RCD 971, RCD 06 a może RCD 1072? Te dwa pierwsze można kupić w podobnych cenach.
Wiem, że mógłbym kupić tańszy model, ale wolę trochę poczekać i kupić od razu coś lepszego.
 

Lemil

Banned
Czy ja dobrze czytam? Wzmacniacz - konstrukcja sprzed dekady. Kolumny - bardzo tanie, zaleta to taka, że w ogóle coś gra. Odtwarzacz - jakiś LG, który sam w sobie jest dobry, ale z analogową sekcją audio to się nikt nie pieścił.

Chłopie! Co ty chcesz tu poprawiać kablami? Wierzysz w garbate aniołki czy jak? To nie tej klasy sprzęt, zwłaszcza kolumny i odtwarzacz. A jak jest za mało basu, to może na początek użyć regulatora barwy w tym wzmacniaczu? Czy już jest na maxa?
 

lm648

Banned
.........Chłopie! Co ty chcesz tu poprawiać kablami? Wierzysz w garbate aniołki czy jak? To nie tej klasy sprzęt, zwłaszcza kolumny i odtwarzacz. .............

:D :D :D I to jest najtrafniejsza porada dzisiejszego dnia w tej sprawie :eek:k:

Niektórym tak się wydaje, że jak zakupią drogie/markowe kable do "badziewiastego" sprzętu osiągną klasę hi-end. :popcorn:
Porada: wydaj na piwo a będziesz miał chwilowy odjazd słuchając nawet tego co masz ... oraz będzie taniej :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może i coś w tych kablach jest, ale jak juz napisał Armanig najpierw trzeba zadbać o cały sprzęt audio, żeby to było przyzwoitej jakości. Kable dobiera się na końcu aby już doszlifować to brzmienie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
I tu właśnie Lemil jest zonk z tym 10-15%:) Od jakiej sumy mamy liczyć te 10%, od kolumn 5.0 czy może 2.0? Do tego jak mamy rozumieć te 10% w przypadku gdy koleś na mały metraż kupi np. Klipsch RF 52 a drugi kolo na duży salon RF 82. Różnica w cenie jest kolosalna, a kolumny mają tak naprawdę ten sam charakter brzmienia. Więc ten co kupił RF 82 powinien wydać 3 x tyle więcej na metr kabla? Te procenty to uważam że takie umowne są, bo z jednym systemem moga lepiej zagrać kable za 30zł/m w stosunku do takich za 100zł/m.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ja nawet do swojego sprzętu bym się nie bawił w kable jak na razie heh:p. Prędzej bym si ew nie pobawił jak bym miał jaki dobry wzmak a na pewno jak bym miał lepsze kolumny, teraz taką kasę bym wolał przeznaczyć na sprzęt a nie na kabelki co w takich sprzętach niegórnolotnych i tak nie wniosą, różnice są na prawdę słyszalne w znacznie lepszych klockach. Im lepsze tym bardziej podatne na kabelki, i w moim odczuciu podobnie jest z bi-amping:)
 
Do góry