Jakie banany polecacie?

maku99

New member
Panowie, podpowiedzcie proszę, czy warto brać "zwykłe" banany, np. takie:
TAGA TCB-001 Wtyk Banan Banany Bananowy POZŁACANE! (3619479498) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czy może lepiej nie dawać żadnych, kiedy mam styki dokładnie, elegancko zabielone (zalutowane), więc o utlenianiu nie powinno być mowy.

Nie chce wydawać pieniędzy na drogie banany, a a te tanie to nie wiem czy coś warte.

Dodam, że kable to 2,5mm, też nie jakieś specjalnie firmowe i nie mam zamiaru odpinać, przepinać dobrze spiętego sprzętu, bo i po co;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie na plus dla bananów:
- wygląd - zawsze kabelek z bananem schludniej wygląda niż postrzępione końcówki
- wygoda w częstej zabawie z kabelkami

Na minus to niektórzy twierdzą że każdy dodatkowy łącznik, w tym wypadku banan do degradacja sygnału, pewnie tak, ale w tym przypadku tego nie słyszę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, ja lata zylem bez bananow. Dzis to glownie wygoda, wyglad, a jak pomysle ze mialbym sie gimnastykowac znowu za sprzetem i przepinac jeden kabel 15min, to ja dziekuje.
 

Primcio

New member
Potwierdzam że wtyki bananowe prolink premium tbc 057 mogą ciężko wchodzić do gniazda. Po kilkukrotnym użyciu jest lepiej. Jednak jak ktoś dużo przepina to chyba warto spróbować wersji tbc 056. Jeśli chodzi o wygląd to pierwsza klasa mi się bardzo podobają, wykonanie też bardzo dobre. Warto też zaznaczyć przy doborze wtyków, że trzeba sprawdzić jakie mamy gniazdo w kolumnach bo w moich Jamo są troszke płytkie i wtyk nie wchodzi do końca. Niczym to nie przeszkadza ale troszeczkę psuje efekt wizualny dlatego do kolumn warto tez rozważyć widełki. Ja puki co jestem zadowolony, może kiedyś pokombinuje z innymi:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dużo zależy od wejść w kolumnach czy wzmacniaczu. Ja mam te drugie i te Wtyk BANAN GOLD czarny VITALCO para czerwony+bia. Te drugie podane przez Ciebie sprawują się bdb i do końca wchodzą u mnie w kolumny, ale te podane przeze mnie są solidniejsze i cięższe, tylko minimalnie nie dochodzą do końca w zaciskach kolumnowych. Chociaż też sztywno siedzą. Natomiast we wzmacniacz wpasowały się idealnie. Czyli podsumowując, banany z mojego linku są fajniejsze i konkretniejsze w dotyku. Te podane przez Ciebie tez się sprawują ok., tylko to takie lekkie popierdółki, ale i cena adekwatna do materiału.
 
Do góry