Jakie 75-85 cali do 12 kzl

ppawel555

New member
Witam Wszystkich,
w związku z remontem salonu czeka mnie sporo zmian jeżeli chodzi o aspekt rtv.
Tak więc to rzeczy:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon (35m) połączony z pokojem kominkowym (12m) razem ok 47m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.7-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? wieczorem 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci po prawejn stronien telewizora - 6 okien skierowanych na południe (pokój bardzo słoneczny)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? W tym pokoju nie było telewizora, w pozostałych: Sony kdl 50W809c praz Sony Kdl 40W4500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, proste menu, smart tv ( w domu są dzieci)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: obecny dostawca to Cyfrowy Polsat jednak w związku z podpięciem światłowodu najprawdopodobniej będzie OrangeTv
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox, dekoder Orange
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W związku z dużym nasłonecznienie chyba bardziej preferował bym matryce matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy 40%, 30% Xbox, 30% Tv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Ja raczej wieczorem ale domownicy w ciągu dnia. Dlatego dajmy 50% w ciągu dnia 50% wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 75-85
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Pogarszająca się jakość obrazu wraz ze wzrostem przekątnej - dużego tv nie da się oglądać z bliska przy sygnale sd.
19. Preferencje co do marki ? Sony, Tcl, Lg
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12000 zł

Bardzo zależało by mi na jakości obrazu oraz trwałości zakupionego sprzętu, nie chciał bym aby po 2-3 latach po zakupie padła/wypaliła się matryca lub coś pokrewnego.
Dlatego z pewną dozą niepewnośco/nieufności spoglądam w stronę Oleda chociaż kto wie, może niesłusznie patrząc po opiniach użytkowników.

Po dokonaniu wstępnego research-u w oko wpadły mi 3 modele:
Tcl 75c935
Lg oled 77c21la
Sony kd 85x90k
Będę zobowiązany za ewentualne propozycje, podpowiedzi, sugestie.
Pozdrawiam
 
Do góry