Jakie 50-55" do salonu z aneksem

lechuk

New member
Cześć,

Poszukuję TV do mojego salonu w którym jest też aneks kuchenny ze stołem jadalnym z którego też ogląda się TV. Proszę pomóżcie :)

1. Odległość od ekranu: do kanapy 4,2m na wprost + ze stołu jadalnego 2,5m pod dużym kątem nawet do 60 stopni
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku TV
3. Jakie programy najczęściej oglądasz: cały dzień lecą jakieś bajki dla dzieciaków, wiadomości itp wieczorem film
4. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień telewizor cały czas włączony, ale zależy mi na jakości przy wieczornych filmach
5. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: słabe światło LED oświetlające ścianę za kanapą
6. Matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
7. Preferowana wielkość telewizora: 50-55" raczej 55
8. Czego nie lubisz w telewizorach: brak detali przy ciemnych scenach, rozmycia przy szybkim ruchu
9. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: patrz p. 1
10. Czy ważne jest wifi: tak
11. Czy będziesz korzystać z widgetów: czasami
12. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: czasami
13. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
14. Ma mieć 3D: tak najchetniej pasywne, trochę drażni mnie mruganie przy aktywnym
15. Ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
16. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder polsatu cyfr HDMI, konsola WII 3xCinch (może być przez przejściówkę do SCART
17. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 10h dlatego plazma odpada
18. Ma stać czy wisieć: wisieć
19. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, brak rozmycia przy szybkim ruchu, szybka obsługa
20. Ile osób ogląda: 1-2 plus 2 dzieciaków
21. klasa cenowa: do 5000zł jeżeli będzie warto to może być parę stówek więcej. Wolałbym lepszej jakości 50-tkę niż trochę słabszą 55"

Z modeli za którymi się rozglądałem to:
Sony 50 lub 55w829 - przy 50 dokupiłbym pilota One-Flick i 2 pary okularów
Panasonic 55as650
Philips 55PFS7109 - kusi mnie ambilight :)
Philips 49PUS7809 - mniejszy ale 4K. Warto?
Toshiba 55L7453DG

Porad w sklepach nie ma co szukać bo co sprzedawca to inne zdanie, dlatego pytam tutaj na jedynym słusznym forum :blagam: :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sony do tych warunków się nie sprawdzi - ani dzieciom 3d nie puścisz, a i kąty są po prostu słabe.
4K to normalnego użytkowania także nie ma póki co sensu, bo w podobnej cenie uzyskujesz gorszy tv (na w/w przykładzie z natywnym 50hz, gdzie wszystkie pozostałe to telewizory 100hz).
Ja osobiście bym z tych wybrał Toshibę - bo to model konkurencyjny dla wyższych serii tj. AS740 i PFS7509, a kosztuje zdecydowanie mniej. Wygrywa praktycznie w każdej kategorii jeśli chodzi o obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej na Sony i tak nie wystarczy kasy.
Toshiba z tylnym podświetleniem strefowym wydaje się być bardzo dobrą ofertą. Za dopłatą masz Philipsa 55PFS7109 i Panasonica 55AS750
 

mafia35

New member
Bez reklam
A moze Samsung 55H6400/6700? Nowa matryca, pelne 3d i lepsza czern niz w powyzszych ips'ach oraz mniej problemow niz w toshibie?
 

lechuk

New member
@kiki

za dopłatą to raczej panasa as650. 750-tki są dużo droższe.

Akurat dzisiaj byłem w jednym sklepie pooglądać TV wnioski:

- dokładnie tak jak piszecie ten sony ma baaaardzo słabe kąty boczne. Stałem przed 50w828 na wprost lewej krawędzi w odległości 2 metrów i przy prawym boku już było widać ciemniejszy obraz. Akurat wyświetlana była reklama w której przez chwilę było jednolite żółte tło, więc bardzo dobrze było to widać
- panasonic as650 stał koło plazmy panasa. Czerń w porównaniu do plazmy tragedia. To taka jego przypadłość, czy wszystkie ledy tak mają w stosunku do plazmy?
- philips 55PFS7109 - za dużo nie mogę powiedzieć bo wyświetlany materiał był bardzo ciemny, ale rzuciło mi się, że wokół liter w trybie demo widoczne są zniekształcenia jednolitego tła. - cały czas kusi mnie ambilight. Szkoda, że tylko dwustronny
- Toshka 55L7453DG wyświetlana była jakaś prezentacja toshiby i co mi się rzuciło w oczy podczas przesuwającego się tekstu litery bardzo się rozmywały, a raczej były podwójne. Nie wiem z jakiego źródłą był sygnał. Na minus wygląd obudowy (a raczej ramki). Żonie się nie podoba, ale jak trzeba będzie to ją przekonam :)

Co do 3d. W pasywnym denerwuje, żeby był efekt trzeba siedzieć na wprost TV. W aktywnym wygląda dużo lepiej, a mruganie widać tylko poza obszarem TV. Może bym się przekonał do aktywnych okularów. Dzieciaki na razie i tak nie będą oglądać 3D bo za małe są.

Na razie zostają trzy:
Panasonic 55AS650 cena 5500
Philips 55PFS7109 cena 5200
Toshiba 55L7453DG cena 5000

Jeżeli cena nie grałaby roli co byście z tego wybrali?

Warto interesować się jakimś Samsungiem? Jakoś nie mam przekonania, ale może jest jakieś cudo w dobrej cenie? Znalazłem np. UE55H6700

@kiki jak tam z twoim testem 55AS650?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
As650 ma matryce ips i lepszej czerni tak nie uswiadczysz... Ja polecam samsunga h6400/6700. Ma nowa matryce, ktora swieci bardzo dobrze. Swietnie wypadl w testach na tym forum. Poczytaj sobie, bo warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jakie były ustawienia w telewizorach, nie wiem jaki materiał oglądałeś , nie wiem co oznacza w trybie demo .
Jest dostępny Philips PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem bezprzewodowym w komplecie. Jest na innej matrycy niż ten co oglądałeś, ma pasywne 3D, najlepszy dźwięk na rynku, jest bezramkowy.

Toshiba z wygląda dostała nagrodę, większości się bardzo podoba ale tu każdy ma swój gust.
Panasonic co do jakości obrazu zbiera świetne recenzje od posiadaczy tego modelu w domu.

Myślę że żonę i Ciebie jednak zauroczy Philips 55PFS 7509.
 

lechuk

New member
Co do trybu "demo" miałem na myśli tryb sklepowy, gdzie na TV wyświetlają się jakieś opisy funkcji itp.

Dzięki za propozycje, ale nigdzie nie widzę dostępnego Philipsa 55PFK7509. Poza tym myslę, że cena będzie duuużo wyższa (~7000???).

Co do Samsunga H6400/H6700 to podobno jest na matrycy VA która ma kiepskie kąty. Mylę się?

Coraz bardziej przekonuje się do Toshiby i Panasonica, ale czy warto dołożyć 5 stówek do panasa? Plus do tego kilkadziesiąt PLN na okulary? Co do wyglądu oba mi się nie podobają, ale nie po to kupuje telewizor, żeby ramkę oglądać :D
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Lechuk najlepiej weź swój materiał i poproś o pilota w sklepie. Większość tv na ustawieniach sklepowych ma wszelkie wartości na max, sztuczne upłynniacze, kontrast, ostrość, oraz temperaturę barw ~9000K. Nie do oglądania.
 

lechuk

New member
Wczoraj trafiłem wreszcie na normalnego sprzedawce z którym można było sobie wreszcie rzeczowo pogadać. A co najśmieszniejsze powiedział, żebym poczytał sobie testy na forum HDTV :D

Jestem już prawie zdecydowany na Philipsa 55PFS7109. A co mnie przekonuje pomijając jakość obrazu

- ambilight - w sklepie było jasno, a i tak dawał fajny efekt
- przyzwoity dźwięk
- bardzo fajny pilot - pomijając klawiaturę z tyłu to bardzo wygodny i przyzwoicie działający
- ładna ramka

Oglądałem jeszcze Toshibę w innym sklepie i to co pisałem o rozmazywaniu literek to było od sygnału. Obejrzałem inny materiał i było w porządku, nawet bardzo w porządku :) Do tego przy sygnale SD wyglądało to bardzo przyzwoicie. Bez żadnych kwadracików tylko fajnie wygładzone krawędzie. Niestety z gościem nie dało się rozmawiać bo jak go zacząłem wypytywać o szczegóły to mi przeczytał to co było na kartce obok TV i stwierdził, że ta Toshiba w sumie wszystko ma, ale on poleca LG bo on sam ma LG i jest fajny :-? A później zaproponował Samsunga gdzie trawa była tak nienaturalnie zielona (akurat leciał mecz), że aż biło po oczach. Zapytałem o zmianę trybu to mi powiedział, że to jest na auto i jest najlepiej :eek:k:

Szkoda, że nie ma jeszcze dostępnego 55PFS7509 o którym pisze kiki. Mógłby być dobrą alternatywą może niewiele droższą od 7109.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lechuk- jesteś niebieski wiec dostaniesz specjalną ofertą i na 55PFS 7109 i na 55PFS 7509. Napisz na PW dostaniesz info.
 

lechuk

New member
TV doszedł wczoraj. Już wisi na ścianie. Bałem się, że będzie trochę za duży na taką małą ścianę, ale rozmiar jest idealny. Można spokojnie ogladać z odległości 2,5m a i z kanapy gdzie mam ponad 4m tez jest dobrze. Spostrzeżenia:

- Na fabrycznie ustawionych trybach jest kaszana straszna. Kolory mocno przejaskrawione, jakieś dziwne rzeczy pokazują się dookoła biegających piłkarzy, na białych koszulkach nie widać szczegółów tylko jedną białą plamę, trochę szumów.
- W trybie "ISF noc" po kalibracji kikiego jest miodzio. Obraz czysty, wyraźny, kolory naturalne ale skalibrowany pod oglądanie filmów w nocy. Do oglądania w dzień za ciemny. Muszę sobie ustawić ręcznie jakiś inny tryb, a ustawień jest mnóstwo, więc pewnie zajmie mi to z tydzień :)
- Czerń całkiem przyzwoita. Tylko nie sugerujcie się wyglądem czerni przy braku sygnału - wtedy obraz jest po prostu lekko niebieski.
- Kąty boczne bardzo dobre. Widać lekki spadek kontrastu, ale jest naprawdę dobrze aż do widoku zupełnie z boku.
- Któryś z ulepszaczy (prawdopodobnie czujnik oświetlenia - muszę sprawdzić) powoduje lokalne ściemnianie i rozjaśnianie obrazu często i w sposób skokowy co jest dość denerwujące.
- Widać delikatne niedoświetlenie narożników, ale jest to prawie niezauważalne, trzeba się dobrze przyjrzeć.
- Na krawędziach matrycy dookoła ostatnie 2-3 wyświetlane linie są trochę jaśniejsze
- Obraz bardzo płynny - natywne 100Hz robi swoje
- Ambilight - fajna rzecz. Mnóstwo ustawień i fajny efekt, ale tylko w nocy. W dzień nie rzuca się w oczy. Na początku nie chciał świecić na zielono, ale musiałem wybrać odpowiedni kolor ściany (mam taki piaskowy, lekko żółty) i jest już dobrze.
- Połączenie przez Wi-fi z netem bez problemów, ale ręcznie, przy WPS się przyciął.
- Odtwarzanie z kompa przez Wi-fi bez problemów, ale przy dużym filmie 3D sieć nie dawała rady i czasami przycinał, ale mam nienajlepszy zasięg w pokoju gdzie wisi TV. Napisów jeszcze nie testowałem.
- Klawiatura na odwrocie pilota raczej jako awaryjna. Na dłuższą metę niewygodna. Jak ktoś chce często przeglądać net lepiej podłączyć dodatkową.
- Aplikacjami na razie się nie bawiłem.
- Dublowanie ekranu TV na smartfonie (Multiroom) działa tylko przy wykorzystywaniu wbudowanych tunerów. Mam dekoder Cyfrowego Polsatu przez HDMI i nie da się tego zrobić. W drugą stronę (ekran smartfona na TV) jeszcze nie próbowałem.
- Dzięki dobremu odświeżaniu 3D wygląda lepiej niż w kinie :) okulary bardzo lekkie, mam nadzieję, że będą w miarę wytrzymałe, ale w razie czego są dość tanie.
- Konwersja 2D do 3D jakoś działa, chociaż nigdy nie będzie to jak prawdziwe 3D. Po prostu widać lekką głębię.
- Dźwiękiem jeszcze się nie bawiłem, na razie po prostu gra :)
- Dostęp do gniazd z boku (USB, 2xHDMI) jest trochę utrudniony jak TV wisi na ścianie. Są dość głęboko, ale za to nie widać np. podpietego pendrive'a.
- Ramka bardzo ładna, cienka, logo Philips podświetlane (da się wyłączyć)

Podsumowując
Telewizor bardzo fajny, z przyzwoitym obrazem, ale jak pisał kiki w teście wymaga kalibracji. Ma trochę przydatnych bajerów, Ambilight fajne 3D no i podoba się żonie :smile: Drobne wady są do zaakceptowania. Jakbym miał wybierać jeszcze raz przy takim budżecie wybrałbym to samo.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
@lechuk

A mógłbyś opisać jak wygląda obraz w trakcje meczu... płynność, banding, DSE, itp., byłbym wdzięczny.
 

lechuk

New member
Banding - nie zauważyłem
DSE - na razie nie zauważyłem, musiałbym zobaczyć na jednolitym tle
płynność - muszę pobawić się ustawieniami polepszaczy, bo w różnych trybach było różnie, ale nie widać jakichś większych rozmyć albo przycięć

Wczoraj nie miałem jeszcze tyle czasu, żeby wszystko dojrzeć bo dużo czasu zajęło mi wieszanie ( 3 razy otwory wierciłem :D ). Następny mecz dopiero w piątek. Ale zauważyłem też, że bardzo dużo zależy od materiału. Wczorajszy mecz o 18:00 był moim zdaniem gorszej jakości niż ten o 22:00, a jeszcze lepszej jakości były reklamy w przerwie :?
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Dzięki, czekam na dalsze info, tak na marginesie, to sygnał z mistrzostw na TVP mamy jaki mamy i w gruncie rzeczy nie odzwierciedla możliwości TV... ja ostatnio polowałem na powtórki meczy na C+, aby ocenić obraz.
Pozdrawiam.
 

lechuk

New member
No to kolejna porcja wrażeń:

- zauważyłem delikatny clouding w lewych narożnikach, ale widoczny był dopiero jak leciały napisy filmu na czarnym tle. Podczas filmu jest to zupełnie niezauważalne
- Przy takiej wielkości matrycy są widoczne wszystkie niedoskonałości sygnału. Widać nawet różnicę w tym samym materiale (kanał HD) ale kręconym z różnych kamer np. idą sobie ludzie w jakimś pomieszczeniu obraz jest ostry, następuje przełączenie na kamerę z drugiej strony pomieszczenia i jest kaszana.
- Sygnał SD jest średnio obrabiany. np. na TVN 24 gdzie ciągle jest wyświetlany tekst literki robią się jakby podwójne, widać trochę kwadracików i pikseli. Z odległości 4m obraz jest w miarę ok i niedoskonałości nie są tak bardzo widoczne. Wydaje mi się, że Toshiba w sklepie pod tym względem wyglądała lepiej.
- Przy sygnale SD z bliska widoczny jest efekt tak jakby aberracji chromatycznej.
- Menu - tu można dużo pisać - działa w miarę szybko dopóki... się nie zawiesi. 2 razy zawiesił mi się gdy podczas oglądania filmu z usb chciałem zmienić ustawienia obrazu. Nawet nie można było wyłączyć TV z pilota. Pomogło wyjecie wtyczki z gniazdka.
- Po włączeniu TV przez dłuższą chwile w ogóle nie reaguje na wywołanie menu.
- czasami z menu znika wybór któregoś wejścia. np. Mam do wyboru HDMI 1, 2, 4 a HDMI 3 znika z menu. Pomaga wyłączenie i włączenie TV.
- Oglądałem film Full HD 3D SBS obraz po prostu żyleta. Można zmienić głębię efektu 3D co fajnie wygląda, ale małżonka odczuwała dyskomfort, więc wróciłem do standardowego ustawienia.

Mam dekoder Polsatu, więc skalowaniem zajmuje się on i do TV przesyła obraz 1080i, ale na próbę podłączyłem kabel z LNB bezpośrednio do tunera w TV i nadal kanały SD wyglądają dość kiepsko.
 
Do góry