Jakich marek macie amplitunery kina domowego?

Jakiej marki masz (lub planujesz zakup) amplituner kina domowego?


  • Total voters
    0

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gerus6, mylisz sie. Marantz jest drozsy od modeli Onkyo, Yamahy, nawet Denona w porownaniu do modeli tej samej klasy i wyposazenia. Chodzi o to, ze np Onkyo kupisz np. za 2000 zl a Marantza oferujacego podobne rzeczy za np. 2500.
Nieporowuj zaczynajac od flagowcow, bo Marantz takiego nie posiada co moznaby porownac do np. Denona 4XXX, u Marantza wchodzą już w tym przedziale systemy dzielone.
Nie wiem skąd ten pomysł? Gdyby byl tanszy to pewnie przodowalby w ankiecie, ale to juz problem ludzi z Marantza i Horna.

Z HK jest troche inny problem, Klasowo kosztuje tyle samo co modele danej klasy u konkurencji, lecz ma znacznie skromniejsze wyposazenie, wiec suma sumarum jest droszy ;)
 
Ostatnia edycja:
W

werf12

Guest
Teraz to zglupialem... Panowie jak to mozliwe ze Pioneer LX86 ktory z tylu podaje ze ma zasilacz 370w w trybie 5.1 osiaga 5x119w?

D class wzmacniacz

Proszę sobie porównać, zaczynając od flagowych amplitunerów innych firm i stopniowo porównywać ceny niższych modeli, jedynie to Marantz nie robi ampli takich poniżej 1000zł (tzn w Polsce takich cen nie ma)

7007to klasa Denona 3313 Yamahy 2020/30 Onkyo 1010 Mimo to jest pozycjonowany półkę wyżej

czyli RX A3XXX SC LX7X Onkyo 3XXX to taka kryzysowa zagrywka zdaje się

podobnie Denon modelem 4520 zrobił coś pośredniego między poprzednią serią 43XX a 48XX
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Gerus6, mylisz sie. Marantz jest drozsy od modeli Onkyo, Yamahy, nawet Denona w porownaniu do modeli tej samej klasy i wyposazenia. Chodzi o to, ze np Onkyo kupisz np. za 2000 zl a Marantza oferujacego podobne rzeczy za np. 2500.
Nieporowuj zaczynajac od flagowcow, bo Marantz takiego nie posiada co moznaby porownac do np. Denona 4XXX, u Marantza wchodzą już w tym przedziale systemy dzielone.
Nie wiem skąd ten pomysł? Gdyby byl tanszy to pewnie przodowalby w ankiecie, ale to juz problem ludzi z Marantza i Horna.

Z HK jest troche inny problem, Klasowo kosztuje tyle samo co modele danej klasy u konkurencji, lecz ma znacznie skromniejsze wyposazenie, wiec suma sumarum jest droszy ;)
To nie rozumiem tych zachwytów nad Marantzem, gdzie flagowy model mam porównywać z trzecim czy czwartym modelem innej firmy? Jeszcze dodam, że flagowy wzmacniacz Marantz 7004 (nie liczę tych limitowanych drogich modeli co wyszły na rocznicę firmy) kosztuje gdzieś 2500zł, więc nigdzie nie widzę, że Marantz to jakaś droga firma.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie rozumiem tych zachwytów nad Marantzem, gdzie flagowy model mam porównywać z trzecim czy czwartym modelem innej firmy? Jeszcze dodam, że flagowy wzmacniacz Marantz 7004 (nie liczę tych limitowanych drogich modeli co wyszły na rocznicę firmy) kosztuje gdzieś 2500zł, więc nigdzie nie widzę, że Marantz to jakaś droga firma.

Po pierwsze, proponuje zapoznac sie z oferta Marantza.
Po drugie, pm7004 to nie jest flagowy wzmacniacz Marantza i nie mam na mysli zadnych "limitowanych".
Po trzecie, Marantz nie konczy sie na modelu SR7xxx. Marantz ma w ofercie inne systemy ktore mozna zestawiac z flagowcami innych popularnych marek, nie mowiac o tym ze je deklasuje.
Po czwarte, kto Ci kaze porownywac flagowce np. Denona do np.SR7xxx? Tym bardziej ze rozni je cena. Jezeli juz chcesz tak porownywac "po bandzie", to porownaj flagowce innych marek, do systemu dzielonego Marantza.
To tak jakbys mial porownywac Bmw seri 7, do Mercedesa klasy E. Gdzie tu sens i logika? Seria 7, to inna klasa, co nie znaczy ze Klasa "E" nie moze byc najlepsza/srednia/gorsza w swojej klasie, w zestawieniu z Audi A6 czy Bmw 5.
Nikt takich porownan nie robi (jak opisujesz), bez znaczenia czy jest to rynek audio, czy moto.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
"moim zdaniem nie ma opcji zeby np taki marantz byl tak popularny jak onkyo w naszym kraju, nie w najblizszej przyszlosci..." Amplituner MARANTZ NR1402 , MARANTZ PM5004, masz ampli plus wzmak za 2000zł(komplet), więc dlaczego nie może być popularny?
 

WiTT

New member
Bez reklam
czyli więcej bajerów kosztem tego co najważniejsze - jakości dźwięku :p

Skąd to znam... już kiedyś marketing wtrącił się w tworzenie mini-wież. I co w pewnym momencie wyszło? Migające choinki które pierdziały a nie grały.
Teraz mam takie dejavu tyle że w amplitunerach. Kosztem jakości robi się świecidełka. No cóż, takie czasy ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
czyli więcej bajerów kosztem tego co najważniejsze - jakości dźwięku :p

Skąd to znam... już kiedyś marketing wtrącił się w tworzenie mini-wież. I co w pewnym momencie wyszło? Migające choinki które pierdziały a nie grały.
Teraz mam takie dejavu tyle że w amplitunerach. Kosztem jakości robi się świecidełka. No cóż, takie czasy ;)
Może i racja, ale ja wciąż czekam na wzmak ze wskaźnikami (takie odchylenie od normy :)) za rozsądną cenę, coś w rodzaju Advance Acoustic i chyba się nie doczekam :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pilot mam zamienić na srubokręt? ;)

Prawdziwy audiofil nie pstryka plastikowym pilotem zasilanym bateriami z Tesco, tylko kreci audiofilskim srubokretem,
z reszta sam widzisz, z jakim poszanowaniem gosc obsluguje sprzet.
Jak kiedys wstapisz do klubu Marantza, to dowiesz sie dlaczego ten dzentelmen uzywa recznie tkanych rekawiczek;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może Armanig to jakiś pedant?, albo mu w ręce zimno? A najprawdopodobniej to pedant któremu zimno w ręce:grin: Powiem Ci że ja też mam ładne rekawiczki, ręcznie przeszywane ( przez Chinoli) tylko ciężko by mi było w nich złapać śrubokręt.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może Armanig to jakiś pedant?, albo mu w ręce zimno? A najprawdopodobniej to pedant któremu zimno w ręce:grin: Powiem Ci że ja też mam ładne rekawiczki, ręcznie przeszywane ( przez Chinoli) tylko ciężko by mi było w nich złapać śrubokręt.

Ja do swoich kolumn tez dostalem biale rekawiczki, podniecony jak male dziecko to i rece sie pocily, oczywiscie je zalozylem, a jakze, w takim stanie eufori umazalbym spoconymi lapami piekny lakier fortepianowy, czulem sie w nich jak żigolo :D Piekne wspomnienia z takiego rozpakowywania nowego nabytku, czlowiek zawsze sobie obiecuje ze bedzie dbal o sprzet, przecieral kazdego dnia, a potem juz nie zawsze jest tak kolorowo, checi jakby mniej. Podobnie jak z dziewczynami, najpierw latamy, dmuchamy, a potem... wiadomo :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli więcej bajerów kosztem tego co najważniejsze - jakości dźwięku :p

Skąd to znam... już kiedyś marketing wtrącił się w tworzenie mini-wież. I co w pewnym momencie wyszło? Migające choinki które pierdziały a nie grały.
Teraz mam takie dejavu tyle że w amplitunerach. Kosztem jakości robi się świecidełka. No cóż, takie czasy ;)

Tu się nie zgodzę. Ampli to nie wzmak stereo gdzie właśnie przy wzmaku bym nie patrzył na tak zwane bajery. Ampli musi posiadać dużo wejść i wyjść, ma być praktyczny i przyszłościowy. Bajery to pojęcie względne w ampli, bo wszystkie je mają i to praktycznie te same. Nie nazwał bym większej ilości HDMI , czy 2 wyjścia HDMI bajerami:). Fajnie jak Ampli podpasuje Ci brzmieniowo i wyposażeniem zwłaszcza że wszystkie ampli w kinie grają bardzo porównywalnie, w ślepym odsłuchu nie odgadniesz co to za marka ampli:p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
w ślepym odsłuchu nie odgadniesz co to za marka ampli:p

Zdziwilbys sie, jak mi postawisz 3 ampli i bede wiedzial co to za marki, to smiem twierdzic ze odgadne ;)
Nie mowie ze zawsze, wszedzie i w kazdych warunkach, ale spokojnie. Tylko z ta roznica, ze ja pisze o muzyce, a Ty o kinie, ale to maly szczegol :)
 
Do góry