jaki zestaw złożyć?

tom_ad

New member
Witam

mam pytanie, do ludzi którzy wiedzą więcej i znają się lepiej:)
a mianowicie niedawno wprowadziłem się do nowo kupionego mieszkanka, nie mam TV i nie mam zamiaru mieć, mam spory monitor i tuner TV z którego raczej już nie będę korzystał, bo założyłem sobie internet i telewizję z Vectry wiec dostałem dekoder. Mogę go bez problemu podłączyć z monitorem za pośrednictwem HDMI, ale nie będzie wtedy dźwięku;)
nie wdając się w szczegóły, powstała koncepcja aby kupić amplituner z wejściami i wyjściami hdmi, gdyż monitor potrzebuje do komputera no i do TV. Nie jestem maniakiem oglądania telewizji więc takie rozwiązanie mi pasuje.
sporo pracuje na kompie wieczorami, i słucham wtedy radia albo muzyki, lubię posłuchać więc jej w dobrej jakości aczkolwiek audiofilem ani maniakiem nie jestem więc pewnie sporo błędów i nieczystości nie wyłapuje. Lubie też pooglądać filmy czy to z płytek/kompa czy też z TV (mam tam parę kanałów w HD z vectry i czasami coś się trafi dobrego)
Potrzebuję więc amplitunera do którego będę mógł podłączyć kompa jako jedno źródło i dekoder Vectry jako drugie, a z tego jakieś głośniki, w przypadku których też proszę o pomoc:) a z niego podłączyć jednym kabelkiem do monitora (w przyszłości może dwóch bo na jednym to kiepska praca, ale to jak się odkuje z kasą;) - ale to mogę drugi monitor chyba podłączyć bezpośrednio do kompa? no albo amplituner z dwoma wyjściami:D - tylko czy komputer będzie mógł wtedy też podzielić obraz na dwa monitory?)
W jakiejś przyszłości planuje tez dokupienie projektora, tylko tu sprawa będzie wyglądała tak, że pewnie będę odłączał amplituner od stacjonarnego komputera i przenosił do drugiego pokoju a w nim podłączał projektor, głośniki i laptopa najprawdopodobniej (bo stacjonarny stoi w mniejszym w którym nie mam miejsca na projektor i jakiekolwiek "domowe kino")

co do głośników to mam tam jakieś stare Creativy 5.1 do komputera, dają rade jak dla mnie ale nie uważam żeby można było je podłączać, ewentualnie zapożyczyć dwa jako satelitki sorroundu, jak będę oglądał jakiś film na projektorze. Bo myślę, że za kasę którą mam raczej na przyzwoity zestaw 4 czy też 5 głośników niema co liczyć i w sumie nie naciskam, na co dzień wystarczy w zupełności przyzwoite stereo:)

no dobra teraz krótko budżet około 1500 i raczej te około w dół schodzące a nie w górę :/

zastanawiałem się nad amplitunerami:
Denon AVR 1611
Sony STR-DH510
Yamaha RX-V567 (to jest pod zestaw 7.1 a widziałem niższe modele tańsze oczywiście pod 5.1 i jeżeli to jest jedyna różnica to niema sensu przepłacać bo ja na 99% nie będę korzystał z 7.1 chociażby ze względu na miejsce; 1% zostawiłem na "nigdy niemów nigdy" ;) )

oczywiście to są moje laickie szperania po internecie i alledrogo, wiec jeżeli jest coś lepszego pasującego pod moje uwarunkowania, to jestem bardzo szeroko otwarty na propozycję.
Co do kolumn to nie mam zielonego pojęcia jakie... tylko tak jak pisałem wcześniej myślę, że chociażby na początek wolę ciut lepsze stereo niż 5.1 :)

co do wymiarów pomieszczeń, to ten w którym będę korzystał na co dzień z tego sprzętu to pokój rozmiarów jakiś 3,5x2,6m. Natomiast w tym w którym ewentualnie będę używał go z projektorem czyli głównie do filmów (chociaż nie wiem kiedy się dorobię tego projektora) ma wymiary 4,5x3m.

to chyba tyle:)

z góry dziękuj za odpowiedź i wszelkie porady:)
 

gambit100

New member
Witam
Mam podobny problem i chciałem prosić o rade, a mianowicie mam zamiar kupić zestaw: amplituner ONKYO TX-SR608 i glośniki Harman Kardon HKTS 30BQ. Zestaw ten ma mi służyć głównie do grania, a w mniejszym stopniu do muzyki i filmów. I chciałem się dowiedzieć czy to jest dobre połączenie czy może jest coś lepszego w tym przedziale cenowym ( max 4 tyś ). Jeśli chodzi o wymiary pomieszczenia to 4,5m x 4m x 2,5m. Z góry dziękuje za pomoc.
 
Do góry