Jaki zestaw za ok 5000?

snoppy

New member
Witam! Interesuje mnie zakup zestawu kina domowego w skład którego wejdą:
- amplituner
- dvd/cd
- kolumny
- osprzęt do kompletu: kabelki, (coś jeszcze?).

Pułap cenowy to ok. 5000pln (może być ciut więcej jeśli będą rozsądne argumenty ;) ). Rozmiar pokoju to 20m2, ale później będzie to ok 25m2. Statystyki słuchania to: 70% FM, 20% CD, 10% DVD + okazjonalnie podłączanie do komputera, aparatu fot itp.

W sprawie funkcjonalności, chcę by sprzęt spełniał warunki:
- DVD/CD musi radzić sobie z odczytem DIVX i MP3/WMV
- odtwarzacz DVD musi być cichy na tyle by nie zagłuszał w żaden sposób dźwięku z filmu/cd (myślę że teraz to norma, ale wcześniej miałem doczynienia z playerem, który przy odtwarzaniu DIVX działał niemalże jak odkurzacz dlatego wolę to zaznaczyć)

Fajnie by było, gdyby sprzęt potrafił sam dostosować się do pomieszczenia.

W przyszłości planuję zakup nagrywarki HDD, dlatego aplituner powinien umieć z nią współpracować.
Mam też pytanie o wejścia/wyjścia HDMI w amplitunerze - po co to? :)

Moje propozycje na zestaw to:
amplituner: Yamaha n600
głośniki: Yamaha NS-6900 + NS-P7900
sub: YST-SW012 lub YST-SW030
cd/dvd: Yamaha DVD-S559
koszt: 4,099pln

Myślę że nie będe potrzebować odtwarzania muzyki po sieci, więc może lepiej wziąć ampli Yamaha 659 (ok 1,500pln) albo coś jeszcze innego?
Co myślicie?

Na koniec kabelki - czy kupować jakieś konkretne? Sprzęt nie będzie najwyższej klasy, więc pewnie nie warto inwestować w strasznie drogie kable. Jakie proponujecie? W jakiej cenie są?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Tomek
 

snoppy

New member
Inna propozycja amplitunera to Onkyo TX-SR604E (ok 2500pln) lub TX-SR674E (ok 2800pln) - jedyna chyba różnica między tymi modelami to to, że 674 potrafi konwertować analog na HDMI. Czy taka funkcja jest przydatna? W telewizorach HDMI są przecież również złącza analogowe, prawda?
 

AndrzejIgor

New member
Różnica między tymi sprzętami 604 i 674 nie tylko na tym polega.
Polecam polską stronę onkyo.
A ceny też niezupełnie takie - 604 da się znaleźć dużo taniej- około 1800.
 

snoppy

New member
Ok, widzę różnicę :) W tej chwili zdecydowałem się na zestaw:
Onkyo TX-SR 674
Onkyo DV-SP 404
JBL Cine Pack: E20, E80, EC25, E150P

Cena wyjdzie pewnie około 6-7tys więc prosiłbym o info, czy uważacie że taki zestaw jest wart tych pieniędzy.
 

AndrzejIgor

New member
snoppy napisał:
Ok, widzę różnicę :) W tej chwili zdecydowałem się na zestaw:
Onkyo TX-SR 674
Onkyo DV-SP 404
JBL Cine Pack: E20, E80, EC25, E150P

Cena wyjdzie pewnie około 6-7tys więc prosiłbym o info, czy uważacie że taki zestaw jest wart tych pieniędzy.

Sam wkrótce dokonuję zakupu podobnego zestawu.
Tylko zamiast 674 biorę 604. Według mnie nie warto dopłacać.
 
Do góry