Jaki zestaw wybrać????

Kammel

New member
blackninja tylko mam pytanie o ten ampli, bo polecasz model 7.1 . Można go ustawić na 5.1 ?? Nie znam się na tym kompletnie.
 

dukerocky

New member
Witam znowu. Miał ktoś do czynienia z takimi kolumnami:
Koda K-5200F/C/S + SW5200

Intryguje mnie ich brzmienie tylko jak to się ma do amplitunerów bo teoretycznie w instrukcji pisze że można podpiąć do ampli od 8-4 ohm kolumny chyba 4 ohm. Nie będzie problemu z HK 255 lub Onkyo 608?
 

dukerocky

New member
Witam.
Dzisiaj napiszę kilka słów po kolejnym odsłuchu.
Testowany sprzęt Marantz NR 1501 plus Yamaha NS-50 + NS-P60 oraz HK 155 oraz JBL Northbridge Cine Pack.
Jeżeli chodzi o wygląd i wykonanie to JBL lepiej się prezentują. Teraz najważniejsze czyli odsłuch. Trochę muzyki elektronicznej plus rock, wszystko na płycie. Wyraźnie fajniej dla mnie grał Marantz. Wszystkie detale fajnie słychać, ciekawa barwa, dużo basu. Zestaw z kolumnami Yamaha grał wyraźnie lepiej. Kolumny wzmacniacz chciał wysadzić w powietrze pomimo 50W. HK też fajnie ale jakby wszystko (dźwięk) schowane. Przy głośniejszym słuchaniu poprawnie ale na moje ucho Marantz sporo lepiej. W HK z JBL brakowało mi tego czegoś natomiast Marantz bardzo fajnie. Nic nie podbite, wszystkie pasma podobnie, bez zaokrągleń jak to jest w większości sprzętów. Do muzyki zdecydowanie na moje ucho Marantz. Gra po prostu pięknie i to niski model w droższych zapewne jeszcze większa dynamika. Na razie jako ampli zdecydowanie Marantz nad głośnikami jeszcze myślę. Wszyscy chwalą tak strasznie na forum HK a na moją sugestię że chcę odsłuchać Pan się tylko uśmiechnął i powiedział: "Ja wiem HK fajnie wygląda nie najgorzej gra i jak przyjdą sąsiedzi to jest czym się pochwalić" :) Na początku proponował Onkyo jak zawsze. Powiedziałem że Onkyo do muzyki lipa straszna to powiedział że faktycznie słabe i że to zmienia postać rzeczy. Zapytałem właśnie o Marantz i posypały się pochwały. Pan proponował wyższy model ale jak dla mnie 1501 fajnie gra. Do tego jeszcze jakieś fajne kolumny i będzie miło;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no tak ale obydwa modele reprezentują zupełnie inna klasę. To dwie klasy różnicy i wówczas do porównania AVR 260
 

dukerocky

New member
Zgadza się tylko ja porównywałem jedne z najniższych modeli obu firm o podobnej cenie. HK 260 trochę już kosztuje, więc też ciężko porównywać kiedy różnica w cenie kilka ładnych stówek;)
 

dukerocky

New member
Witam.
Wreszcie się zdecydowałem i jest więc kilka słów jak, co za ile i z kim;)
Sprzęt Marantz 1501 plus Jamo 606.
Na początku przeraziło mnie pudło z kolumnami (wielkie). Wszystko przyjechało na palecie pięknie zapakowane i ofoliowane. Potem nastąpiło całkowite przemeblowanie salonu pod kino domowe. Moja piękniejsza połowa na szczęście jest wyrozumiała;) Teraz kolumny rozstawione jak powinny być a nie w kącie jak poprzednio kino plastikowe.
Potem mordęga z kablami i w końcu kalibracja wszystkiego.
Kilka słów o tym jak takie zestawienie brzmi. A brzmi pięknie. Marantz pomimo "małej" mocy radzi sobie z kolumnami doskonale. Dźwięk kryształ, wszystko pięknie słychać, scena pięknie stworzona. Wokal słychać jak trzeba. W opcji SOURCE DIRECT się zakochałem jeżeli chodzi o słuchanie muzyki. Dynamiki na pewno nie brakuje, jest pięknie. W pokoju 22m2 suba nie potrzeba. Odtwarzacz podpięty pod ampli to Patriot Box Office. Muzyka odtwarzana to flac lub sporadycznie mp3. Jedna uwaga ampli niemiłosiernie punktuje słabe mp3. Po prostu niektórych utworów nie da się słuchać. Muzyka FLAC pięknie. Jak to ktoś napisał żeby wszystko dobrze zagrało ampli musi wziąć za "mordę" kolumny i tak właśnie robi Marantz;) Słuchałem sporo zestawów na odsłuchach oraz kilku w domach więc porównanie mam;)
Teraz strona Video i filmy. Patriot podłączony przez ampli po hdmi. Wyraźna poprawa kolorów - było ładnie -jest przepięknie podczas oglądania filmów. Efekty niesamowite, filmy Matrix, Władca pierścieni, Tron w DTS po prostu bajka;) Kino plastikowe po prostu grało tu się dzieje wszystko jak trzeba.
Strona wizualna jak co komu pasuje. Jamo robią wrażenie, Marantz kolor szampański przepiękny;)
Piękniejsza połowa zachwycona ze strony wizualnej oraz co mnie bardziej cieszy od strony odsłuchowej (przez kilka dobrych lat słuchała wysokiego modelu Pioneera z JBL) więc wszystko jak najlepiej.
Teraz o zakupie.
Pytałem o sprzęt w dwóch miejscach (sklep audio niedaleko mnie oraz znanego bardzo dobrze blackninja z tego forum. Po zgłoszeniu chęci zakupienia takiego zestawu blackninja odesłał od razu ofertę z ceną za wszystko, natomiast w sklepie zaczęły się ściemy że to cena poszła do góry i że będzie drożej a nie wiadomo ile bo sami nie wiedzą... Postanowiłem zaryzykować i złożyłem zamówienie u blackninja. Wszystko doszło jak pisałem pięknie zapakowane - pełna profeska. Na wszystko orginalne karty gwarancyjne więc żadna ściema. Sprzęt wysłany w dniu w którym ja chciałem, więc wszystko jak należy. I najważniejsze... te ceny;) Nie wiem jak blackninja to robi ale ciężko znaleźć coś lepszego;) Za co dziękuję i pozdrawiam BLACKNINJA;)
Czy są lepsze sprzęty od tego - pewno że są;) Takie połączenie gra jednak naprawdę pięknie a to jest najważniejsze. Ktoś kiedyś napisał że ampli musi się zgrać z kolumnami i to prawda inaczej jest lipa. Jamo jedni ganią inni chwalą ja należę od kilku dni do tych co chwalą bo w połączeniu z Marantz brzmi naprawdę pięknie a tylko o to w tym chodzi. Jeszcze raz dziękuję Blackninja;)
 

eXtremePL

New member
Zgadza się tylko ja porównywałem jedne z najniższych modeli obu firm o podobnej cenie. HK 260 trochę już kosztuje, więc też ciężko porównywać kiedy różnica w cenie kilka ładnych stówek;)

Dlaczego mimo tego, jak piszecie, że to dwie klasy różnicy, różnica w cenie jest znikoma? Porównujecie do sporo droższego HK260. Skąd taka cena maratnz'a?
 

dukerocky

New member
Kolego Marantz 1501 jest ampem sprzed kilku dobrych lat i teraz to ostatnie sztuki jak podejrzewam zostały. Harman nowszy model choć nie najnowszy. Marantz ma wszystko czego mi trzeba a bajery typu internet i takie tam badziestwa są mi do niczego nie potrzebne wiec wybrałem właśnie Marantz;)
 

grizzli

New member
Podobnie, jak zakładający temat, zastanawiam się nad zakupem zestawu kina domowego 5.0 do 3000zł.
Pokój ma około 20m2.
Sprzęt używany będzie w 80% do słuchania muzyki (75%Rock/Metal, 20%Elektronika, 5%Muzyka filmowa/klasyczna), 20% do oglądania filmów.

Myślałem o głośnikach 5.0 Jamo S606 (również ze względu na akceptację wyglądu przez partnerkę ;-)), ewentualnie Jamo S506. Które Waszym zdaniem będą lepsze do tej wielkości pomieszczenia i tego typu muzyki?

I najtrudniejsze z mojego punktu widzenia, czyli wybór ampli, tutaj przewijają się:
H/K AVR158
H/K AVR255
Denon AVR1312
Denon AVR1611
Denon AVR1612
Yamaha RX-V471
Yamaha RX-V671
Pioneer VSX-821

Które z wymienionych polecacie, ewentualnie, o czym innym można pomyśleć?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tego pomieszczenia większe czyli S606HCS3.
Z ampli które wymieniłeś najlepiej w stereo zagra HK, będzie miał tez najłatwiejszą obsługę i minimum tylko potrzebnych opcji.
 

grizzli

New member
Niekoniecznie zależy mi na łatwości obsługi i ograniczonej liczbie opcji ;-)

Natknąłem się również na H/K 141, czy różnica między tą serią a 255 jest na tyle duża, że opłaca się dopłacić około 500zł?
 
Ostatnia edycja:
Do góry