Jaki zestaw stereo do MA RS1

longmanp

New member
Witam wszystkich zwolenników stereo. Problem jak w temacie. Chciałem skompletować zestaw stereo oparty na głośnikach Monitor Audio RS1. Pokój odsłuchowy to ok 20m2. Słucham wszystkiego prócz hip hop,metal,disco polo i tym podobnego popu,techno,muzyki dance i to co serwuje w większości eska i zetka( słuchacz trójki,rmf classic,vox może być).System będzie od czasu do czasu użytkowany przy oglądaniu filmów.Budżet to do 2000zł za wzmacniacz, CD i tuner skompletuje później.

Moje wstępne wybory
1.Denon PMA 710 AE
2.Cambridge Audio Azur 640AV2
3.Marantz PM 7003
4.NAD C326 BEE
Proszę o opinie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Witaj.

Tak w sumie to chyba w twojej sytuacji łatwiej by było napisać czego słuchasz ;) ale, że też lubię trójkę, to bazując na tej stacji, z tego, co sobie wybrałeś pozostałbym z Cambridge Audio, bądź jeśli szukasz analitycznego wzmaka to Marantz. A jeśli otwarty na propozycje jesteś... to od siebie dorzucę Audiolab 8000S, który na moje znacznie lepiej się sprawdzi z RS1 niż denon czy nad.

Pozdrawiam
 

longmanp

New member
No tak ale czy wydatek tego "ciut" (CA650A ok.1900zł vs CA740A ok 3500zł) na CA740A jest uzasadniony bo boje się że nie zauważę aż tak znacznej różnicy w porównaniu z ceną. W jednym ze sklepów audio w Warszawie usłyszałem opinię dotyczącą CA,fakt że amplitunerów AV,jakoby ostatnimi czasy był to sprzęt wysoce awaryjny grający głównie w serwisie. W tymże sklepie polecano mi Myryad Z142 za 2600zł.


Jaka jest różnica pomiędzy CA650A i CA640Av2?(oprócz mocy wzmacniacza)
 
Ostatnia edycja:

longmanp

New member
Po długich namysłach i przeczytaniu,wysłuchaniu wielu opinii zdecydowałem się na Marantza PM6003 lub PM7003. Pozostaje mi tylko jeszcze odsłuch tych klocków i decyzja. Czy ktoś może podzielić się opiniami na temat PM7003.
 

longmanp

New member
To co teraz napiszę może spowodować że będę uważany za głupka ale trudno:p. Polazłem do sklepu posłuchałem i kupiłem NAD C326bee:D. W związku z moim ostatecznym wyborem co do wzmacniacza trzeba zastanowić się co do CD.Co proponujecie C545bee,C525bee,C515bee? Czy jest sens zestawiania C326 z C515?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dlaczego za głupka? W końcu posłuchałeś :D Sam mam C325BEE+C525BEE. Można spróbować zestawić C326 z C515 lub C525 - różnice są delikatne - jeśli chodzi o mnie C545 można sobie darować (droższy, a nie słychać różnicy - może ładniejszy wyświetlacz). "Dyzajn" i tak wszystkie budżetowe NADy mają przaśny (poza VISO)...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

longmanp

New member
Już po pierwszym odsłuchu w domu pyszczek :D :D miałem uśmiechnięty przy każdej płycie którą odkrywam na nowo. Okazuje się że słychać teraz więcej instrumentów,dźwięk stał się subtelniejszy, czuć jego głębię i wymiarowość.Nawet przy odsłuchu bardzo cichym ( duże znaczenie jak ktoś mieszka w bloku) nic nie traci sie z tego co oferuje materiał muzyczny.Ciekaw jestem jak będzie po zmianie na lepszego CD i interkonekta. Co do interkonekta mogę prosić o jakieś propozycje.
 

byku80

New member
niedługo będę słuchał

czekam aż wszystko sprowadzą do sklepu i będę porównywał 515 i 521 ze wmakami 325 i 326 to Ci napiszę. Też na kolumnach MA więc powinno wyjść wiarygodnie.
 

Bucek

Banned
mam pytanie o te kolumienki ...

jaki one pokoj sa w stanie naglosnic?

druga czesc, jaka jest roznica miedzy ich wersja RS1 i RS2?

czy seria RX to wyzsza seria od RS?
 
Ostatnia edycja:

longmanp

New member
Seria Silver RS jest starszą serią i były w niej głośniki RS1(monitory),RS5,RS6,RS8( podłogówki),RSFX(surround),RSLCR(centralny). Nowa seria to Silver RX i tu występują monitory RX1,RX2. Nigdy nie słuchałem serii RX więc nie wiem jaka jest różnica względem RS. Seria RX ma być zbliżona konstrukcyjnie do wyższej serii GOLD. Co do moich RS1 to spokojnie obsługują salon 20m2 będąc napędzane przez NAD 326.
 

byku80

New member
RX2 względem RX1 mają podobno lepszy bas z racji większej membramy. Są duże jak na monitory więc lepiej sobie pomierz wszystko zanim byś się zdecydował. Nie mają swojego odpowiednika w serii RS. U mnie grają RX6 i w porównaniu z RSami tej samej wielkości duża różnica była przy słuchaniu ostrej szybkiej muzyki, gdzie naraz gra kilka instrumentów. Obudowa Rsów potrafiła wpaść wtedy w wibracje i dźwięki zaczynały się zlewać. W RXach sztywna obudowa nie wpada w wibracje. Wszystko słychać bardzo wyraźnie i szczegółowo co jest w moim odczuciu bardzo miłe i efektowne. Przy cichym słuchaniu lub spokojnej muzyce efekt nie wystąpi więc usztywnianie obudowy nie ma znaczenia. Pozatym jak dla mnie róznice są dosyć subtelne. Średnica bez zmian. Wysokie tony podobały mi się już w RSach a na basie żadnej istotnej różnicy też nie zauważyłem. Tyle że ma lepszą dyscyplinę przy głośnym słuchaniu. Gdybym miał RS zamiast RX też byłbym zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

byku80

New member
C515bee vs C521bee vs C545bee

Między odtwarzaczami NAD nie ma zbyt wielkiej różnicy. Słuchałem C515, C525, C545 i wszystkie brzmiały tak podobnie że zostałem przy C515. Wraz z kolejnymi wersjami zyskuje przestrzenność i rozdzielczość ale tak subtelnie że trzeba się zastanawiać czy słyszało się różnicę. I powtarzać odsłuch i znów się zastanawiać. Znacznie większe różnice są pomiedzy wzmakami NAD. C525 podobno prawie niczym nie różni się od C521 i jestem w stanie w to uwierzyć biorac pod uwagę też fakt że C525 wycofano z produkcji i NAD został przy C515 i C545.
 
Ostatnia edycja:
Do góry