Jaki zestaw plastik do 1300zł?

ryrek

New member
Witam jak w temacie szukam w miarę przyzwoitego sprzetu do podanej ceny
Może ktoś ma np samsunga z mocą 1000W taki zestaw i może cos napisać
Nie jestem wymagający pokój 22m głownie do oglądania filmów i czasem muzyka
A i ma być z blue-ray 3d
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak w temacie szukam w miarę przyzwoitego sprzetu do podanej ceny
Może ktoś ma np samsunga z mocą 1000W taki zestaw i może cos napisać
Nie jestem wymagający pokój 22m głownie do oglądania filmów i czasem muzyka
A i ma być z blue-ray 3d

Kolego a gdzie ty taki zestaw plastikowy znajdziesz co bedzie mial 1000 W tylko fizycznie, a nie na papierze? Ja nie znam takiego.... przeciez to nie ma szans zeby z czegos takiego byla taka moc... tak dla przykladu topowe amplitunery kilku firm jak, Arcam,CA, Onkyo maja pobor pradu wlasnie powyzej 1000 W.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
kolega pewnie miał na myśli taką moc dlatego że czasami na głośnikach jest ulotka przylepiona i jest napisane 1000W.Pamiętam jak z rajchu przywoziło się JAMNIKI albo troszkę większe RADIOMAGNETOFONY to na nich też było napisane nawet 2*1000w he he
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zazwyczaj tak jest, ze wszystko co ma cyferki w opisie to chwyt marketingowy, to stara i znana zasada. Przykladow mozna mnozyc.
P.M.P.O. natomiast juz wzbudzalo smiech 20lat temu u tych co chociaz minimalnie lizneli audio w tamtym czasie, kazdy uzytkownik Unitry/Diory/Tonsila itp. z pogardą zerkal na takie opisy.
PMPO to jest chwilowa moc szczytowa, ktora nie ma zadnego pokrycia z rzeczywistoscia, czyli wyssana z palca :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zazwyczaj tak jest, ze wszystko co ma cyferki w opisie to chwyt marketingowy, to stara i znana zasada. Przykladow mozna mnozyc.
P.M.P.O. natomiast juz wzbudzalo smiech 20lat temu u tych co chociaz minimalnie lizneli audio w tamtym czasie, kazdy uzytkownik Unitry/Diory/Tonsila itp. z pogardą zerkal na takie opisy.
PMPO to jest chwilowa moc szczytowa, ktora nie ma zadnego pokrycia z rzeczywistoscia, czyli wyssana z palca :)

Dokładnie i znowu z kolega sie zgadzam , o ile kiedys powiedzmy nawet mozna byloby sie nie dziwic( ewentualnie lekko przymknac oko, ale chocby wystarczylo miec wlasnie jakas diore czy kasprzaka i czlowiek nawet bez wiedzy elektronika mogl sobie zauwazyc i porownac moc oferowana wlasnie ze sprzetow z rajchu :) w stosunku do np diory, ale w dzisiejszych czasach pisac zeby plastikowiec mial 1000 W dajcie zyc Panowie... denon 4520 ma 840 W poboru pradu -) wiec o czym mowa ....
 
Ostatnia edycja:

ryrek

New member
Dzięki za odpowiedzi,co do mocy 1000w wiem ze to sciema,tak tylko napisałem wiem ze one tyle nie mają,ale jednak grają głośniej niz te co mają np 600w co nie zmienia faktu że to tez nieprawda
Miałem kiedys amplituner technicsa sa-ax7 +kolumny 2x140 i2x80w tyl plus subwoofer i centralny to gralo niezle,1000w to by chyba chatę rozwaliło :)
Dzięki kiki za propozycje zestawu philipsa oblukam,tym bardziej ze tv kupiony tez philips 47 pfl5008h

No to kino spoko ,ale z opisu widac że nie czyta divx to mozliwe?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Skool

New member
Witam
Odtwarzam film w formacie mkv dokładnie ten.
Niepamięć - Oblivion (2013) [720p.BluRay.x264-SPARKS]
info :
Length..............: 2h 4mn
Video...............: 1280x536 (X264 @ 23.976fps)
Bitrate.............: 6271Kbps
Audio...............: DTS 1509 Kbps
Language............: English
Subtitles...........: English
Genre ..............: Action | Adventure

Posiadam kino domowe Philips HTS5593
Obraz idzie dźwięk też ale tylko z przednich kolumn i subwoofera...
Z tylnych nic nie słychać co to może być za przyczyna?, w innych filmach z płyty blu ray wszystko pięknie chodzi.
Pomoże ktoś bo zupełnie nie rozumiem o co tu chodzi...

Pozdrawiam
 

Skool

New member
no tak a co może być przyczyną tego dźwięku? dodam że na drugim filmie jest to samo, także jak odtwarzam poprzez komputer też nie ma dźwięku z tyłu...
Red Tails
Dane techniczne:
Length.....: 125 min
Video......: 1280*528
Audio......: DTS 5.1 / 1536kbps
Source.....: R1 BluRay
Subtitles..: English-English forced

Szukać innych wersji czy coś jest nie tak w ustawieniach a ja nie wiem co?
Dodam że w informacjach odtwarzanym pliku jest:

Audio #2
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Mode : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 4mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 509 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.31 GiB (24%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
 

Skool

New member
Odtwarzam poprzez odtwarzacz blu ray philips a także w kompie przez program pot player i ustawione mam na 6 kanałów i nie ma dźwięku z tyłu dodam że w innych filmach jest ok, dobra nie wiem o co tu chodzi będę szukał innych wersji.
 

Skool

New member
Okazało się że przez komputer idzie dobrze, było źle ustawione w ustawieniach odtwarzacza, ale już poprzez odtwarzacz philipsa nie słychać z tyłu.
Rozmawiałem z pomocą techniczną philipsa i powiedzieli żebym zmienił bitrate dtsu ale przecież w specyfikacji urządzenia jest obsługa dźwięku kodek audio rdzeń DTS 1,54Mb/s, a film ma bit rate 1509kbps.
Skoro by nie obsługiwało tak jak mi powiedzieli w suporcie to chyba w ogóle nie powinno być dźwięku, a dźwięk jest ale tylko z przednich kolumn centralnego i suba, dobrze to rozumiem?
 
Do góry