Jaki zestaw kolumn do kina domowego ?

vivit

New member
Witam serdecznie

Stanołem przed dylematem wymiany sprzętu. Stary sie odsłużył, a wybór nowego to nie lada wyczyn. Szczególnie, że rozeznania na rynku nie mam żadnego.
Generalnie wybór padł na sprzęt zestaw Pioneer BDP-140 i VSX-921K.
Pozostaje problem zestawu głośników ?
Pionieer S-ES3TB, Supernova 8 lub Jamo S 606 HCS 3.
Cenowo wychodzi supernowa o 500pln droższa od pioniera, do jamo trzeba dokoptować kolejne 500 :)

Czy ktoś z formu mógłby merytorycznie coś podpowiedzieć. Bo ceny są znane, a cena nie zawsze oddaje wszystko.
Niby pionier ma pasmo do 30kHz a mniejszą moc kolumn...do dwóch pierwszych trzeba dokupić subwoofer. Jamo podobno go ma w kolumnach ?

Pewnie dla mnie i tak będzie przepaść w stosunku do starego stereo...ale coś kupić trzeba

Pomieszczenie saloon powieżchnia około 40m2. Generalnie 50/50 kino domowe i muzyka.

Bardzo dziękuję za porady.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz kolego ile masz max. kasy do wydania? Czy ten Pioneer to już wybór ostateczny czy jeszcze szukasz jakiegoś lepszego ampli? Bądźmy szczerzy, 40 mkw to spory salon i potrzebujesz czegoś mocnego, zarówno kolumn jak i ampli. Jeśli myślisz o Jamo to model s608 bo s606 będą niewystarczające do tego pomieszczenia. Czego więcej będziesz słuchał muzyka/film?
 

vivit

New member
Witam

Pionieer to nie ostateczny wybór. Ale dysponując kasą około 4500 niewielę moge zdziałać.
Tak jak pisałem wcześniej odsłuch 50/50 czyli kino domowe i sprzet do muzyki. Zdaje sobie sprawę że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ale meloman ze mnie żaden więc sprzętu za 15000 nie potrzebuję.
Myślałem także o sprzęcie Yamahy VX-671 z BDP z kolumni Yamahy całość coś koło 4700
wybór dla laika dośc trudny.
 
Do góry