Jaki zestaw kolumn do denona avr 1311-2 tys

B

burz

Guest
Niedługo w obuwniczym każą sobie płacić stówkę za przymierzanie każdej pary butów... ech, "standardy".
Na szczęście są jeszcze porządni sprzedawcy, którzy nie stawiają sprawy na głowie i do klienta podchodzą z szacunkiem, nie traktując go jak potencjalnego naciągacza/oszusta/złodzieja*
---
* niepotrzebne skreśłić
 

bieniu21

New member
A ja posiadam taki sam amplituner jak Ty czyli 1311, do tego zestaw RUBICON RP-16 mkII oraz JAMO SUB 650.
Do muzyki która preferujesz kolumny te sprawdzają się bardzo dobrze, brakuje im basu ale u mnie nadrabia nim jamo 650 ( Ty masz jamo 200 ale też nie bedzie źle). Poza tym Rubicony charakteryzują się ladną średnicą i czystą górą jak za te pieniądze ( 1400 masz komplet !!)
Oczywiście najpierw zachęcam do odłsuchu.
pozdr.
 

franki5

New member
Jamo 606 wygrało

Słuchałem Diamondy 10.5, Wharfedale Obsidian, Kody 5300, Jamo 606. Zastanawiałem się dlaczego wszyscy handlarze drogim sprzętem jadą po 606. Wziąłem swoje kable, bo w euro rtv agd nie mają podłączonego sprzętu, dałem facetowi 20zł żeby na 15 minut podłączył jamo 606 z avr 1311. Włączyłem Thunderstuk AC/DC i jak tylko uderzyła perkusja miałem odpowiedź na moje pytanie. Te kolumny mają świetny design, dobrą dynamikę, świetny bas (23 cm głośnik z boku) i grają z denonem świetnie , w media słuchałem z Pionierem było fatalnie, chyba źle był ustawiony. Na drugi dzień zakupiłem komplet 5 kolumn w cenie 1370 zł. W tej cenie nie można kupić w Polsce lepszych kolumn. Świetnie grały też identycznie wyglądające Obsidiany ale były 1000 zł droższe. Kody słaba dynamika i wygląd taniej chinszczyzny, Diamondy bardzo czyste brzmienie ale też trochę za mały bas .606 psują interes wielu sklepom z drogimi kolumnami. Cena zabija. Korelacja jakości do ceny rewelacyjna!!!. Cały zestaw Avr 1311, dvd 1740, jamo 606 i sub Jamo 200 - 3 300 zł plus kable. Polecam wszystkim, którzy nie są audiofilami a chcą mieć dobre kino i dobre stereo, oczywiście pokój musi mieć minimum 15m . Można pomyśleć o wyższym modelu amplitunera 1611 tylko 100 zł droższy, lub nawet 1911 ale on już jest 700 zł droższy od avr 1311 a to sporo.

Ps. Zaznaczam na koniec, że dla mnie ważna jest dynamika kolumn i bas, z sentymentem wspominam altusy 140 ,które też, miały potężny głośnik niskotonowy, nawet myślałem żeby kupić 200 ale zajmują dużo miejsca.Przyznam szczerze, że mam trochę przytępiony słuch ( 6 koncertów Metallici, 3 -U2, 3 - Pearl Jam, 3 - Deep Purple 1- AC/DC zawsze pod samą sceną plus setki innych zrobiły swoje).
 

mrosi

Member
@ franki5

Widzisz, Tobie pasuje dynamika dźwięku. Są jednak osoby, którym tak jak mnie zależy na tym, żeby dźwięk był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Żeby każdy instrument był widoczny tak jak powinien być. Nie przejaskrawiony czy podszyty "dodatkami" a taki jakim jest w rzeczywistości. I tego nie znajdziesz w kolumnach pokroju Jamo. A przynajmniej nie w tych niskich modelach. Dla mnie osobiście rewelacyjne pod kątem relacji jakość dźwięku/cena są kolumny Usher. Tylko to już zupełnie inna półka cenowa. W dalszym jednak ciągu Ushery których słuchałem oferują to, co inni producenci "audiofilscy" za kwoty nawet kilkukrotnie wyższe.
Tak czy owak cieszy, że jesteś zadowolony :)
 

JacobPirate

New member
Hejo, minęło ponad 10 lat od ostatniego posta w tym temacie. W moje ręce wpadł Denon AVR 1311 i szukam do niego kolumn. Większość osób poleca JAMO S606, ale w ich przypadku w grę wchodzi tylko rynek wtórny, dlatego zastanawiam się czy w obecnych czasach są jeszcze inne ciekawe opcje? Szukam dwóch podłogowych kolumn w budżecie do 1200zł.
Mam możliwość zakupu w tej cenie kolumn pylona Pearl 25, ale ich impedancja wynosi 4 ohm, a denon ma wskazaną od 6 ohm na kanał. Chyba, że ktoś z Was miał podobną sytuacje i wie, że w takim połączeniu denon się nie spali.

W moim przypadku chodzi o pomieszczenie ok 30 m2. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to praktycznie każda, często odtwarzana również z gramofonu.
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry