Jaki zestaw kolumn do denona avr 1311-2 tys

franki5

New member
Mam pytanie jaki zestaw 5 kolumn polecacie do denona avr 1311, dvd 1740 i sub jamo 200, pokój 17m, 90%muzyka( Metallica, U2,Pearl Jam, Led Zeppelin,Dżem itp) 10 % kino domowe. Cena maksymalna 2 tys. Miałem w zestawie Eltax universe i sprzedałem w kinie domowym dawały radę ale w muzyce gorzej, od razu musiałem dokupić jamo sub 200. Myślę o Jamo 606 HCS (1400 zł) są tanie i mają dużo pozytywnych opinii, lecz dziś słuchałem ich w Media na Pionierze i kiepsko wypadły zero dynamiki, sprzedawca powiedział, że to wina amplitunera, nie chciał podłączyć ich do Avr 1311. Wherfdale Diamond HCP są w podobnej cenie ale nie wiem czy lepsze. Diamondy 10.5 10.0 kosztują już powyżej 2, to samo KEF c5/c1/c6lcr - 2600. Słuchałem Diamondy Obsidian 2300 zł fajnie grały ale na Denonie 1911 czyli znacznie lepszy model.Tak naprawdę to jest problem ze swobodnym odsłuchem nawet w dużych miastach.
Czy za 1500 zł mogę kupić zestaw który będzie lepiej grał niż Jamo 606
 

franki5

New member
Dali Concept 6 odpadają kosztują 3 tys. Czyli prawie 2 razy więcej niż 606. Ja szukam kolumn za 1500 góra 2000, które zagrają lepiej niż 606,oczywiście 5 kolumn. Myślę o Kodach Harmony 5000, 5200, 5300 F/S/C wszystkie w granicach 1700- 2000 zł.
 

mrosi

Member
Hmmm.....
Zawsze możesz kupić ode mnie Wharfedale Diamond 9.4 (zestaw 5.0).
A tak poważnie. Jamo odrzuciłbym na samym wejściu. Z Denonem się zrobi kaszana, łupanina, etc. Do 2. zmieścisz się się z Energy CF-30, jak połazisz i poszukasz z CF-40 w zestawie 5.0. To zupełnie inna bajka jeśli chodzi o dźwięk. Niestety przy Energy nie starcz na suba. Z tym musiałbyś liczyć jakieś 2,5k. Chyba że blackninja wykołuje jakąś super promocję;). Jeśli zaś o Kodzie... Fajne kolumny, ale nieco ... nazwałbym to plastikowy dźwięk. Na pewno lepszy niż Jamo, ale w dalszym ciągu to nie to.
 

franki5

New member
Masz Diamondy 9.4 jak porównasz je do jamo 606 i kody 5000/5200/5300 ja myślę o Diamondach 10.0 10.0 cc 5 kolumn 1950 zł suba już mam jamo 200
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mrosi

Member
Chyba najlepiej będzie jak pójdziesz posłuchać Energy. Z wymienionych przez Ciebie ja pozostałbym przy swoich Diamondach 9.4. Nie mam wprawdzie porównania do Diamondów 10 ale z opinii na necie wynika, że te moje to chyba najlepszy w tym przedziale cenowym wybór jeśli chodzi o kolumny Wharfedale. Jamo odpada w przedbiegach. Czy to 608 czy 606. Koda według mnie wypada trochę gorzej niż moje Diamondy 9.4.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

franki5

New member
Tak tylko gdzie odsłuchać te kolumny żeby porównać. Mieszkam w dużym Szczecinie i jest problem. W Media chciałem gościowi dać 20 zł zeby podłączył mi 606 do avr 1311 ale odmówił. W euro rtv agd sprzęt wystawiony jest bez kabli .W Koszalinie są płatne odsłuchy za 50 na allegro ale mam za daleko.Przyznam ze zapłaciłbym ze 30 zł żeby moc wypróbować z 2 ,3 zestawy kolumn.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mrosi

Member
Bo źle szukasz. Odsłuchu nie szuka się w MM czy Euro. Tam jest za dużo ludzi i rzadko mają przygotowane salony do odsłuchu.
Szukać za Ciebie nikt nie będzie. Mieszkasz w Szczecinie, więc szukaj salonów HiFi, salonów Audio/Wideo. Na początek Wujek Google. Poszukaj, pospisuj telefony, podzwoń, umów się na spotkania, niech przygotują odpowiedni sprzęt. Nie przypuszczam, żeby Cię kroili na kasę za odsłuch, jeśli telefonicznie się na takie spotkanie umówisz. Jeśli będą chcieli kasę, to znaczy że to nieuczciwi sprzedawcy. I nie kupuj czasem na Allegro takich odsłuchów. Zastanawiam się kto się na to daje nabrać... Ale skoro tyle jest ofert to pewnie tyle jest jeleni. Ja rozumiem, że dowożą sprzęt do Ciebie. Ale odsłuch u nich i płacić? Chyba coś nie teges...
 

robix1

New member
Witam
W Szczecinie na ul. Wyszyńskiego jest sklep na literę a (nie podam całej nazwy bo nie wiem czy można), ale za odsłuch biorą 200 zł, jeśli u nich kupisz to kasa jest wliczona w sprzęt, a jeśli nie kasa przepada
 
Ostatnia edycja:

franki5

New member
Za 200 zł to niech się pałują. Jakbym był audiofilem i kupował kolumny za 10 tys to rozumiem. Ja chce kupić zestaw za 1500- 2000 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
Mają zbyt,za takie podejście do klienta ,200 za odsłuch,xxxxxxx gości że tak powiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam to za uczciwą ofertę. Przecież nie chcą nikogo oszukać - bo jeśli kupujesz kasę oddają. Eliminuje to tych co siedzą wygodnie na kanapie , proszą o zmianę kolumn i body zajmują 4-5 godzin ciężkiej pracy spoconego sprzedawcy , aby stwierdzić na koniec że kupią w internecie.
W tym czasie ów sprzedawca, który i tak nic nie sprzedał mógł sprzedawać produkty innym klientem i kształcić swoje wiadomości w internecie , a nawet odpoczywać.
I to uważam za bardzo logiczne . Tak jest w większości specjalistycznych sklepów.
 
B

burz

Guest
200 zł za odsłuch? kiki, ja takiego "sprzedawcę" eliminuję ciepłym sikiem! I żadna filozofia/tłumaczenie tego ubolewania godnego faktu do mnie nie przemawia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja nie. Szanuję ich pracę i jak chcę kupić i nie ściemniam to mamy zawsze wzajemny szacunek do siebie.
 
B

burz

Guest
200 zł za odsłuch, a jak nie kupi, to nie ma zwrotu?
To jest stawianie potencjalnego klienta pod murem, chamskie/bandyckie wymuszanie zakupu, a nie "wzajemny szacunek".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
standard jest taki w całej Polsce.
A wziął się wszędzie z cwaniaczków którzy chodzili po sklepach czasem kilkanaście razy po kilka godzin dziennie specjalistom po to aby stwierdzić że mają taniej w internecie o 20 zł .
Przymusu nie ma. Nie ma konieczności odsłuchu. Nie am konieczności wówczas opłat.
 

martbdg

New member
Mrosi nie wiem czemu tak narzekasz na Jamo..posiadam 608 tyle , że z denkiem 1911 i grają wyśmienicie..no ale każdy chwali to co swoje..nawet nie mając porównania..tak to tutaj w necie niestety jest. A wracając do tematu to owszem..Tobie Jamo odradzam 1311 nie wykorzysta ich mocy.
 

mrosi

Member
@ martbdg

Słuchałeś innych kolumn poza Jamo? Ja na jednym odsłuchu porównywałem Jamo z Energy. Mam do tego tzw. pamięć słuchową, że potrafię nawet po czasie określić czy kolumny wydają odgłosy podobne czy nie do tych, prezentowanych przez słuchane wcześniej... Może mam zbyt czuły słuch, ale dla mnie Jamo (z Denonem i Pioneerem ich słuchałem) to jedna wielka pomyłka.

@ kiki
W Bydgoszczy są też szanujące się salony. W żadnym z nich nie kasują Cię za odsłuch. Jeśli zamawiasz takowy we własnym mieszkaniu musisz jedynie wpłacić kaucję w wysokości wartości sprzętu (logiczne...). Wówczas albo sprzęt oddajesz albo nie i kasa zostaje w salonie. Zauważ, że do tego typu salonów nie przychodzą ludzie, którzy łażą dla samego łażenia (tak jak np. w MM). Do tego typu salonów przychodzą osoby, które wiedzą czego tu szukają. Małe jest więc ryzyko, że każą sprzedawcy żonglować sprzętem. A jeśli nawet to w ściśle określonym celu jakim jest zakup. Zresztą każdy właściciel salonu wie, że nawet jeśli klient nie kupi, to w zdecydowanej większości wypadków wróci do tego salonu. Po konkretny sprzęt. A kasowanie klientów za sam odsłuch... Dla mnie to paranoja. Jedyna sytuacja którą rozumiem to dowóz sprzętu do domu. I to jedynie w kwocie pokrycia kosztów dowozu (paliwo, wniesienie, etc.) W każdym innym wypadku to chore i ja na pewno nie poszedłbym do takiego salonu nawet obejrzeć sprzętu. Bo jest ryzyko, że nawet za to każą Ci płacić...
 

martbdg

New member
np artombis :) wiem bo jestem z bdg. ok Tobie Jamo nie pasuje..ale dopsisz do takiej rady, że jest to TWOJA subiektywna opinia :) Moja jest taka, że Jamo z Denonem gra bardzo dobrze, lepiej niż np z JBL e80 które są w podobnej cenie. Ale to także tylko i wyłącznie moja opinia. A frankiemu proponuje odsłuch..bo jak wspomniałem wyżej każdy będzie polecał coś innego..(z reguły te które sam posiada) pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
Przecież też mu proponowałem odsłuch... Ja akurat wolę Emar...
Tak BTW. Nieprawdą jest to, każdy poleca to co ma. Ja np. nie mam ani Energy, ani Jamo ani Ushera. Nie mam nawet Kody i JBL. Słuchałem jednak wszystkich, właśnie z Denonem. Zakupione świeżo MA jeszcze stoją w kartonach bo nie mam jak ich rozpakować.
BTW. Gdybyś napisał jeszcze po polsku co oznacza sformułowanie "ale dopsisz do takiej rady," bo nie kojarzę po jakiemu to...
Pozdrawiam
 
Do góry