Jaki zestaw kolumn 5.1 do zestawu kina domowego

nooten

New member
Poszukuję dobrze brzmiącego zestawu kolumn 5.1 do zestawu kina domowego, składający się z odtwarzacza DENON DVD-1740 i DENON amplitunera AVR-1306 o mocy wzmacniacza 5 x 110 W (6 ohm; 1 kHz).
Obecnie używam głośników Wharfedale które były w zestawie, ale absolutnie nie jestem zadowolony :???: z ich brzmienia i jakości dźwięku.
Sprzęt zainstalowany jest w pomieszczeniu o wym. 6x5m (30m2).
Jeśli to możliwe to proszę o pomoc w doborze odpowiednich kolumn w przedziale cenowym do 1000zł - 2500zł.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Przedzial cenowy do 250 tys zl hehe? Powiedz czy zestaw ma sluzyc wiecej do filmu czy muzyki, jakie brzmienie lubisz, bardziej dynamiczne z duza iloscia basu i gory czy raczej bardziej stonowane ?
 

nooten

New member
oj ... oczywiście jedno zero za dożo :) już poprawiłem.
Bardziej dynamiczne z dużą ilością basu.
Raczej do muzyki choć wiem że kino domowe, to kino domowe i przeznaczone jest generalnie do filmów, jednak darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy a jest to prezent... więc szukam najrozsądniejszego wyjścia.
Nie jestem znawcą tematu ale te które mam to chyba najgorszy model w swojej klasie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Amplituner nigdy nie ma 5x100w tylko to jest moc wysterowanej jednej koncowki, max to 5x40w zalezy od zasilacza. Za 2600 mozesz miec JBL Cine pack bez subwoofera ja mam i jestem zadowolony, skoro lubisz dynamiczne brzmienie to JBL ci powinien podejsc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez jestem tego zdania. Z propozycji Kiekiego; Dali są spokojniejsze i nie grzeszą basem, Diamonds raczej pierdzą basem, Loftów nie slyszałem, ale Cine Paki powinne spełnic Twoje oczekiwania. Duzo z tych wymienionych mozna znaleźć s popularnych marketach (saturn i media ma na pewno Concepty, JBL, Diamondy), popros o podlaczenie i posluchaj.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Diamond 10.7 gra bardzo fajnie ale to juz nie ta polka cenowa. JBL Cine pack jest dobrym kompromisem miedzy cena a jakoscia.
 

nooten

New member
Zdecydowałem się na JBL Cine Pack E80 , cena mi odpowiadała i jakość dźwięku jak na moje potrzeby wystarczająca.
Dziś kupiłem ...od 16:00 słucham i słucham ... :))))))))))
Nie ma co porównywać do tego co miałem, to niebo a ziemia.
Jest rewelacja ...muszę jeszcze zmienić kable i będzie 100% zadowolenia.
Dziękuje za doradztwo. Pozdrawiam wszystkich którzy poświęcili mi parę chwil.
 

nooten

New member
...jeszcze jedno pytanie, zmieniłem kabel łączący DVD z amplitunerem ze zwykłego na: COAXIAL (RCA-RCA) Digital (D-RR05) - 0,5m... ale nie wiem jaki kabel zastosować do tych nowych kolumn ...ten co mam przestał mi odpowiadać. A podobno różnica w jakości dźwięku po zastosowaniu dobrego kabla kolosalna.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ze "zwykłego" tzn. jaki miałeś? Ja uważam i pisałem nie raz na forum że jak dla mnie nie ma różnicy w kablach. Zwykły o przekroju 2.5-4mm z miedzi wystarcza. Jak poczytasz w necie, to wzgledem kabli głośnikowych są tak zdania podzielone że nie dojdziesz do żadnego wniosku. Powiedzmy że podział jest 50:50. Jedni słyszą różnicę a inni nie. Ja uważam że kupno kabli za parę set zł mija się z celem bo lepiej dołożyć tą kasę do lepszych kolumn czy ampli i wtedy na pewno poczujemy różnicę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobry kabel jak najbardziej, ale powyzej pewnego pulapu cenowego kabli roznice slysza tylko Ci ktorzy chca ja uslyszec. Szczegolnie ze niektorzy szaleja z kablami do sprzetu na ktorym nie ma mozliwosci wychwycic tych "niuansow" o ktorych niektorzy tak namietnie lubia pisac. Takze jak kolega jestem zdania ze lepiej dolozyc do sprzetu jak szalec z kablami, co nie znaczy aby kupowac byle co, ale troche wiecej dystansu.
 

nooten

New member
Dzięki za informacje.
Dokonałem zakupu ....bez szaleństwa cenowego. Czekam na przesyłkę.
Jak podłączę podzielę się wrażeniami.
Na razie nie mogę się nasłuchać dźwięków na tych nowych JBL'ach ...płyty (oryginalne) których słuchałem przez lata, wydaja się diametralnie innymi.
Nie zmienny jest wykonawca i gatunek muzyczny ale jakość. :) :) :) '(*I*)'
 
Ostatnia edycja:

nooten

New member
...mam złe wieści ...
"blackninja" - jeśli chodzi o kino, tzn dźwięk 5+1 to nie mam zastrzeżeń rewelacja. Niestety trwała bardzo krótko. Obejrzałem może dwa filmy.
Potem nastała ciemność. Chyba za bardzo chciałem przykozaczyć ze sprzętem i wydarzyła się katastrofa :( .
Spaliłem 2 wysoko-tonowe tweetery jeden średnoiotonowy głośnik.
Mówi się trudno, za głupotę trzeba płacić.
Dla informacji 1 tweeter JBL do e80 75 zł :(
Ale będzie dobrze.
Naprawimy i już więcej nie zrobimy z siebie debila :)))
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to nie wina amplitunera? Wielu się wydaje że spalić głośniki można przez podłączenie zbyt mocnego wzmaka, a dowiedziałem się że prędzej można spalić przez podłączenie za słabego i głośne słuchanie, bo występują wtedy różnego rodzaju przestereowania co jest zabójcze szczególnie dla góry pasma. Z tego co czytałem to masz chyba ampli Denon 1306? To nie jest demon mocy i w sumie niski model, więc od przypływu Watów nie spaliłeś głośników. Jeżeli chcesz słuchać głośno ja bym wymienił ampli. Czytałem o gościu co na słabym ampli i jeszcze podbitych sopranach nagminnie palił te głośniczki w Jamo s608.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nooten

New member
do >>> krzysiek1980
Dokładnie tak jak napisałeś, mam model D...1306.
Kiedyś dostałem taki w prezencie wraz z zestawem kina domowego, a darowanemu koniowi ...itd.
A czy mógłbyś polecić jakiś ampli DENONA w rozsądnej cenie i z odpowiednimi parametrami ???
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dziwne ponieważ podobno kolumny JBL posiadają zabezpieczenie w postaci bezpiecznika ,a przynajmniej tak firma się chwali we wszystkich swoich materiałach reklamowych.
 
Do góry