Jaki zestaw kolumn 5.1 do Harman Kardon 255

Pitek33

New member
Jaki zestaw kolumn 5.1 w kwocie ok 4tys.polecacie do amplitunera Harman Kardon 255.
1.JBL ES Pack
2.KEF C7
3.Dali Concept 6
4.Monitor Audio BR5
A może inne propozycje :)
 

killpit

New member
Z tego co wymieniłes na pewno powinienes rozwazyc miedzy Monitor Audio a Kefami jak na ta klase b.dobre głosniki JBL to raczej wielkie hałasliwe kolumbryny.Jeszcze kwestia pomieszczenia całkiem niezle graja Klipsch Synergy F2 , F3 ale musialbys posłuchac koniecznie tych głosników najlepiej z H/K:grin:
 

sekret

New member
Odsłuchiwałem właśnie na tym HK MA RS 6 i JBL ES80. MA bija je na głowe i są wg mnie przy tym znacznie ładniejsze (i mniejsze)

Proponuję kupic parę RS6 (sa droższe o ok 700-800 zł od RS5) a zaoszczędzić na efektowych (np. kupić modele z seri BR, odpowiednio tańsze) lub na razie całkiem zrezygnować z kolumn efektowych i kupic je później.

Albo przesłuchać RS5 vs JBL i KEFY
Pozdro
Sekret
 

Pitek33

New member
Pomieszczenie 20m2.Ze względu na cenę chcę wybrac pomiędzy JBL ES 80 Pack ,a Kef C7 w zestawie 5.1.Co radzicie?
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
W większości film czy muzyka? Bo jak 70% film a a reszta muzyka to lepiej JBL - w kinie się sprawdza wyśmienicie a jak przeważa muzyka a film jedynie od czasu do czasu to lepiej Kefy - przy stereo są o wiele wiele lepsze... Ewentualnie MA BR :) Sprawdź sam, odsłuchaj, porównaj te kolumny...
 

furi_dp

New member
popieram przedmówcę.

JBL (przy odpowiednich ustawieniach - to przy zestawie HK+JBL jest bardzo ważne) w kinie moim zdaniem sprawdza się rewelacyjnie
co do stereo - szaleństwa nie ma ale daje radę

no i standard - każde kolumny muszą się wygrzać.
ES na początku i ES po około pół roku to zupełnie inna bajka.

KEFów nie słuchałem.

Sekret, czy MA są ładniejsze - kwestia gustu Bracie :p

pozdro
 

taranis

New member
Jesli fifty fifty muzyka i film to skłoniłbym sie ku zestawowi Dali-choć przyznam że nie słyszałem ich w zestawie z HK...
Jesli muza ma przeważac to Kef-y przed MA...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
20m2 to spore pomieszczenie i dobrze nagłośnią je JBLe w kinie i rozrywkowej muzyce. Finezji dodadzą trochę Kefy. Wybrać musisz sam.
 
Do góry