Jaki zestaw głośników do Yamaha RX-V461

robciu_26

New member
Witam.
Posiadam amplituner Yamaha RX-V461 i w ostatnim czasie chciałem do niego dokupić zestaw głośników kina domowego, ale po odwiedzinach w jednym z sklepów typu MM zupełnie zwariowałem.
Sprzedawca zakręcił mną i nie bardzo wiem co mam kupić.
Mój budżet to ok 2600zł do 3000zł bez suba
pokój z aneksem kuchennym 25m/kw

Proszę o pomoc
Robert
 

Marian111a

New member
Swój test:

Ja bym sobie zrobił swój test, nawet w dobrym sklepowym miejscu odsłuchowym, płyta z dobrą, a wieloraką muzyką w WAW włącznie z klasyką.To Ty sam oceń jakość, moim zdaniem za 2,6t. kupisz dobrą parę stereo. do małego (25m) pokoju, staraj się by kolumny miały dużą tzw pojemność wodną (duża objętość wewnątrz powietrza i waty),gruba drewno sklejka, jak nastawiasz się bez subbufera to głośnik niski dobrze jak pow. 25cmm, nie kieruj się firmą, a uchem, choć rynek też doregulowywuje jakość do ceny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja jak szukałem to proponowali MA MR6, Roth Oli 40, Klipsch RF 52. Osobiście wybrałem Roth ale pozostałe na pewno warte swojej ceny i odsłuchania. Pogadaj z Blackninja odnośnie cen.
 

robciu_26

New member
Określ proszę ile % do kina a ile % do muzyki?
Jaka muzyka?
Czy kolor ma znaczenie?

Zestaw głośników chcę używać zarówno do kina jak i do słuchania muzyki 50%- 50 %
Słucham różnej muzyki od Rocka przez Metal Jazz oraz czasami (coraz częściej) Clasic.

Nad kolorem jeszcze się nie zastanawiałem(to pewnie żona wybierze) ;)

Dodam że obecnie mam zestaw stereo 10 letni Jamo Studio 180 i przyszedł czas je zmienić :)
 
Do góry