Jaki Zestaw Głośników do Marantz Nr 1601?

marcopolo77

New member
Generalnie wobec braku alternatyw dla Aplitunerów typu Slimline.
Przymierzam się do zakupu Marantz Nr 1601

Teraz prosiłbym o pomoc w dobrze dobrych kolumn glosnikowych do tego zestawu:
parametry użytkowania:
1. Pokój ok. 25 m2 6,5m/3,5m
2. Przeznaczenie: Kino Domowe 30%, Muzyka z CD + Radio 70%,
3. Gatunki Muzyki: ROCK, (Placebo, Cold Play, Radiohead, Myslovitz, + klasyki Deep Purple, Led Zeppelin, U2), Alternatywa, Trip Hop - Massive Attack, (muzyka elektroniczna), JAZZ od czasu do czasu.... ,Muzyka włoska z lat 80-tych.... Może tego jest zbyt dużo, najważniejszy jest ten pierwszy z wymienionych...
4. Kwota 3-3,5 tys. PLN

Kolegów którzy sprzedają ten sprzęt prosiłbym o ewentualne oferty na cały zestaw;
Amplituner + Zestaw Głośników.
 

marcopolo77

New member
Pewnie ten zestaw MA świetnie sie spisuje w odsłuchu, ale estetycznie wygląda koszmarnie (te słoje na okleinach jak z półek biurowych produkowanych na początku lat 90` tych).
Nie ma szans, że zostaną zaakceptowane przez żeńską część mojego mieszkania, a już jedną szafę musiałem wyrzucać, po półrocznym truciu na temat jej estetyki... ;-)

Czy są jakieś alternatywy dla zestawu dobrze grającego i ładnie wykonanego w rozsądnych cenach?

Czy np Dali Concept 6, były równie dobre?

Blackninja, być może jakieś inne są w zachęcającej promocji?
 

kret020573

New member
U mnie 1601 chodzi z Monitor Audio Radius HD 5.1 (czarny fortepian +oryginalne standy). Jak bedziesz miał gdzie to polecam zobaczyć jak to wygląda i brzmi. Ja też musiałem postawić nie tylko na jakość ale i na estetykę. Poczytaj sobie test głośników tej firmy na Monitoraudio.pl (zamieszczonych jest kilka wycinków z prasy). No tak ale ten zestaw kosztował mnie ok 5kPLN.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcopolo77

New member
Dziękuję za informację. Ten zestaw prezentuje sie znacznie lepiej. Czytałem też, że pasuje do tego Amplitunera.... Generalnie pewnie chciałbym to jeszcze usłyszeć gdzieś i zobaczyć jak sugerujesz....

Zastanawiam sie jeszcze czy warto dopłacać 500 zł do Marantza 1601, czy też pozostać przy Marantz Nr 1501?

Czy są jakieś znaczące różnice w tych dwóch modelach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kret020573

New member
Dziękuję za informację. Ten zestaw prezentuje sie znacznie lepiej. Czytałem też, że pasuje do tego Amplitunera.... Generalnie pewnie chciałbym to jeszcze usłyszeć gdzieś i zobaczyć jak sugerujesz....

Zastanawiam sie jeszcze czy warto dopłacać 500 zł do Marantza 1601, czy też pozostać przy Marantz Nr 1501?

Czy są jakieś znaczące różnice w tych dwóch modelach?

wydaje mi się że oprócz 3D 1501 nie ma wejścia USB. Tak czy inaczej jak masz te zaoszczędzone 500zł dołożyć do lepszych głośników to ok kup 1501 ale jak masz kupić gorszej połowie dodatkową bluzeczkę za te 500zł to weż tego 1601
 

marcopolo77

New member
;-) bluzeczka odpada... chciałem te 500 dołożyć do lepszych głośników....

Na 3D mi nie zależy, USB w sumie bardziej by się przydało, ale nie jest to priorytetem...

Zastanawiam się nad dwiema opcjami....

Marantz Nr 1501 + Zestaw 5.1 Monitor Audio Radius HD z SUB

lub

Marantz Nr 1601 + Zestaw Dali Concept 6 + SUB


Ta seria głośników Radiusa jest bardzo dobrze oceniana, ale ich cena jest wysoka i nie wiem czy rzeczywiście są tyle warte czy to efekt marketingu i ubiegłorocznych nagród EISA.

Pewnie będę musiał posłuchać, choć nie mam na to czasu....
Pozostaje mi kupno w ciemno, albo słuchanie muzyki z głośników TV lub przenośnego boomboxa..., czyli pospolita "kszanka", która sprawia, że przestałem słuchac mojej ulubionej muzyki...
A zaczyna mi jej już trochę brakować .............
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kret020573

New member
tylko pamietaj że jak radiusy to taki zestaw jak w testach na monitoraudio.pl 4x90HD+1x180HD+1x 370 HD. Ja właśnie mam w tej konfiguracji. Jeśli jesteś z warszawki to zapraszam na odsłuch.
 

marcopolo77

New member
Nie jestem z Warszawy, ale w środę 2 marca będę w Warszawiem, zatem jeśli zaproszenie akutalne to chętnie bym posłuchał....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sylwek.k

New member
Pozwolę sobie podłączyć pod temat.
Stoję przed wyborem kolumn, do niedzieli gralo w moim systemie jamo s606. jak dla mnie za duzo niskich tonów i praktycznie brak przestrzeni. Jedak w kinie pierwsza klasa
Moj amplituner to marantz nr 1501. pomieszczenie odsluchowe 4x5m gatunki muzyczne jak w głównym temacie, sklaniam się ku trzem typom:
1. M A bx5
2. M A rx2
3. Dali Zensor7
kolumny przynajmniej narazie w kinie będą graly z resztą z systemu jamo. Jak moje propozycje zagrają z moim amplitunerem, ewentualnie co innego. Z góry dzięki za pomoc.
W przyszłości planuję zakup Marantz 1504/1604 lub 5007/6007 będzie to zalezne od głównej księgowej? !:banned:
 
Ostatnia edycja:

sylwek.k

New member
Witam dzięki za odpowiedż, padło na bx5. Zensor 7 miał według mnie za ostre wysokie tony, nie mógłbym ich długo słuchać.
Do tego dzisiaj finalizuje sprzedaż mojego nr1501 i czekam na pojawjenie się nr1504.
 
Do góry