Jaki zestaw do Onkyo TX-SR578 ?

TodLoch

New member
Witam,

Proszę o poradę, jaki zestaw do 1700 PLN wybrać do Onkyo TX-SR578?

Pokój ma powierzchnię ok. 20m2, umeblowany dosyć gęsto, czyli jest dywan, kredens, witryna, lampy, stół, fotel, kanapa, kwiaty doniczkowe itd. itp., czyli nie jest to pokój do multimedialnej rozrywki :-(

Preferowany zestaw bez suba.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
 

TodLoch

New member
Jamo S606 lub S608.

Czy oba te zestawy mają głośnik niskotonowy z boku kolumny? problem jest taki, że po bokach kolumn bedą stały meble :-(. Inne ustawienie kolumn w pokoju nie wchodzi w grę :-( Odległość od kolumny do ścianek mebli to ok. 5-7 cm. przypuszczam że to znacznie przytłumi głośnik niskotonowy, a co za tym idzie i wrażenia odsłuchowe ?

Jeżeli tak właśnie będzie, to może coś innego mógłbyś polecić? Coś co nie ma glośników na boku, ale w systemie 5.0 też dobrze by zagrało? 50% odsłuchu to muzyka, reszta to TV i DVD.
 

TodLoch

New member
Ile jest miejsca na głośniki pomiędzy meblami?

Wyglada to tak: mniej więcej na środku stoi szafka RTV z telewizorem LCD 37", w szafce na półce będzie Onkyo + jakiś BluRay. Po obu stronach szafki mam 40 cm wolnej przestrzeni do wysokich aż do sufitu mebli. Meble idą z jednej i drugiej strony aż do ścian, tak że nie mogę kolumn rozstawić po rogach pokoju, muszą stać przy szafce RTV.

Fornty Jamo 606 mają 19 cm, czyli odległość między głośnikiem a szafką RTV będzie ok. 20 cm. (przy okazji, czy oba fronty w zestawie HCS3 mają ten głośnik po tej samej stronie?)

Zestaw 608 na zdjęciach nie ma tych bocznych głośników, może więc będzie lepszy. Różnica między 606 a 608 nie jest wielka, może bym się zdecydował trochę dołożyć kasy.
 

pkomp

New member
ta żeby mu szafka brzęczała i wpadała w wibrację - to żeś poradził nie ma co....pogratulować tylko......NIC z bocznymi głośnikami ani z miejsca gdzie chcesz postawić bassrefleksem z przodu
 

TodLoch

New member
ta żeby mu szafka brzęczała i wpadała w wibrację - to żeś poradził nie ma co....pogratulować tylko......NIC z bocznymi głośnikami ani z miejsca gdzie chcesz postawić bassrefleksem z przodu

Szafka jest masywna, ale pewnie w jakieś wibracje może wpadać :-(
Jak nie Jamo, to co byś polecił w granicach max. 1700 PLN ? I o co chodzi z tym bassrefleksem z przodu?
 

pkomp

New member
otwór stratny - kolumna która go posiada z tyłu musi wtedy stać minimum 30 cm od ściany - powietrze z tego otworu osiąga dość spore prędkości i musi się swobodnie rozchodzić by nie zakłócać brzmienia i nie powodować jakiś furkotów i wzbudzeń na meblach itp...to samo tyczy się głośników w kolumnach

dlatego z racji na twoje miejsce najlepsze są z głosnikami jak i bassrefleksem z przodu
szafka może być masywna ale doskonale wiem co potrafi zdziałać 8 calowy głośnik o większych nie wspominając.....a najgorsze co może być to zbędne brzęczenie podczas odsłuchu

popatrz po jamo - może mają jakiś model o takich zaleceniach
 

TodLoch

New member
popatrz po jamo - może mają jakiś model o takich zaleceniach

ok, dzięki za wyjaśnienia. Co do jamo to akurat 606 najbardziej nam sie podobają wizualnie, co niestety ma duze znaczenie (patrz -> opinia mojej lepszej połówki :)

Niestety nie jestem znawca kolumn, bazuję na opinii tego forum. Dlatego może ktoś z uzytkowników tego forum mógłby wskazać jakieś kolumny do 1700 PLN z głośnikami i bassrefleksem z przodu, o porównywalnych (bądź lepszych) parametrach jak Jamo 606 ?
 

TodLoch

New member
Ponawiam pytanie do fachowców:
Co proponujecie zamiast Jamo S 606 5.0?

Kolumny będą stały tyłem blisko ściany (w przypadku Jamo byłoby to ok. 5 cm) oraz blisko mebli (w przypadku Jamo od głośnika niskotonowego byłoby to ok. 20 cm). Pokój gęsto zabudowany, ok. 20m2. Amplituner Onkyo TX-SR578, 60% muza, 40% film.

Budżet: ~1700 PLN

Jak wypadnie w porównaniu z Jamo 606 BEZ suba zestaw yamahy ns-50 + ns-p60 z subem yst-fsw 050 ?
Proszę o ocenę w 2 płaszczyznach: muza i kino.

Pozdrawiam.
 

Rafff

New member
Tak, jak pisał pkomp - unikaj głośników z tylnym bassreflexem.

Ja bym Ci zamiast Yamahy polecał Tannoy Mercury F3 Set (może być trochę drożej niż masz budżet) - u mnie na 17m2 grały bardzo fajnie, muzyka z nich to była przyjemność. W kinie (bez suba) było dla mnie ok, basu nie tyle, co z dobrym subem, ale wystarczająco (zawsze można w amplitunerze podkręcić basy).

Piszesz, że gęsto umeblowane - a może coś w stylu KEF KHT 1005.2 lub odpowiedników z HK czy MA? W kinie sprawowałyby się lepiej, zajmują mniej miejsca. Na muzę dajesz 60%, ale może warto posłuchać ich gdzieś na własnej muzyce?

Dodatkowo - do muzyki nie potrzebujesz suba, raczej kup lepsze kolumny do muzyki.
 
Ostatnia edycja:

TodLoch

New member
Tak, jak pisał pkomp - unikaj głośników z tylnym bassreflexem.

Ja bym Ci zamiast Yamahy polecał Tannoy Mercury F3 Set (może być trochę drożej niż masz budżet) - u mnie na 17m2 grały bardzo fajnie, muzyka z nich to była przyjemność. W kinie (bez suba) było dla mnie ok, basu nie tyle, co z dobrym subem, ale wystarczająco (zawsze można w amplitunerze podkręcić basy).

Piszesz, że gęsto umeblowane - a może coś w stylu KEF KHT 1005.2 lub odpowiedników z HK czy MA? W kinie sprawowałyby się lepiej, zajmują mniej miejsca. Na muzę dajesz 60%, ale może warto posłuchać ich gdzieś na własnej muzyce?

Dodatkowo - do muzyki nie potrzebujesz suba, raczej kup lepsze kolumny do muzyki.

Tannoy - poza budżetem, 1700PLN +/- 50PLN to jest MAX (gdzieś tę granicę trzeba postawić :sad:)
KEF KHT1005.2 - nie pasuje mi (tzn. żonie) stylistyka. Chcilibyśmy mieć typowe kolumny.

Jeszcze jakieś proopzycje?
 

TodLoch

New member
1) Jamo S 606 HCS 3
2) Wharfedale 10.5 + 10.0 + CC
3) Quadral Quintas 6000
4) Klipsch Synergy F1/C1/B2

Proszę o opinie, który z podanych zestawów najlepiej sie spisze w muzie w połączeniu z Onkyo 578?

Kolumny frontowe bedą stać tyłem przy samej ścianie, po bokach ok. 20 cm od mebli. Wiem że Jamo ma z tyłu BR i głośniki z boku, więc prośba o opinie dot. pozostałych 3 zestawów w porównaniu właśnie do Jamo, które jest mi niestety najbliższe jeżeli chodzi o cenę.

Jeżeli ktoś uważa, że Onkyo 578 nie pasuje do muzy zupełnie, to proszę o inne propozycje w podobnym zakresie cenowym i o podobnych możliwościach.
 
Do góry