Jaki zestaw do 6000 pln

pdzran

New member
Witam

Mam pokój 24 m2 , w jednej połowie jest część jadalna w drugiej tv, kanapa/narożnik itp.
Co polecicie , amplituner, br, głośniki i sub (5.1) raczej nie chciałbym wiekszej ilości głośników ;-)
Założenia - film / muzyka (elektroniczna, instrumentalna) / radio - 75/20/5%.
Fajnie byłoby, gdyby amplituner miał WiFi w standardzie lub jako opcja ale w kwocie do max. 6000 pln.
Oczywiście jeśli się uda wydać mniej , to byłoby fajnie ;-)

P.S. Miałem Onkyo TX-SR505E + DV-SP405 + Quadral Quintas 5000 bez sub'a i byłem zadowolony, więc teraz wstępnie wybrałem Onkyo TX-NR626 + BD-SP309 + QQ6000 + QQ63.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Gdybyś zdecydował się na jakieś tańsze BD i dołożenie np. 500zł do suba to miałbyś lepszy zestaw niż te QQ 6000. Ampli powiedzmy 2k + kolumny 3k + sub 1500zł, ale nie wiem jak z tym BD i czy musi byc tego samego producenta?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chcesz wifi w standardzie zerknij na Harmana avr370. Do tego zestawy oparte na frontach Jbl Studio 270/280, Klispch F20 lub nowsze F26, Melodika BL40, Taga Platinum F-100. Blu możesz kupić z oferty Panasonica.
 

pdzran

New member
Fajnie byłoby, gdyby ampli i bd były tego samego producenta , podobnie jak głośniki i sub ... żeby ładnie także wyglądało.
Co do głośników to biorę także pod uwagę JBL ES 80 + 20 + 25 + 150 ... o ile nie pomyliłem symboli, także powinny się zmieścić w kwocie 6000.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja wiem że fajnie to wygląda, tylko takie zestawienie wymusza niestety dużo większą kwotę. Podam Ci przykład z Onkyo. BD Onkyo 309 nie ma dobrych opinii w necie, a to że się zawiesza, powolnie działa, nie czyta tylu formatów co np. Samsung, LG itp. a kosztuje ok. 700zł. Dalej już jest porządny BD 809, ale ten kosztuje ok. 2400zł. Sam rozumiesz że kupując coś tego samego producenta, płacimy duże pieniądze za znaczek i za to że ładnie się Nam prezentuje jako calość w zestawie. Osobiście mając kupić BD za 1500zł a kolumny za 2k, wolałbym kupić kolumny za 3k a BD za 500zł:) Amplituner i kolumny to podstawa i najwięcej wnoszą te elementy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego o ile jeszcze glosniki 5.0 moga byc z tej samej serii i tego samego producenta to sub naprawde uwierz na slowo ze moze byc zupelnie innej firmy. Sa takie firmy ktore nie robia subow, a pomimo tego ludzie kupuja kolumny takie i sa zadowoleni kupujac suba innej firmy.
Mysle rowniez ze jakbym Ci dal moje surrandy rowniez bys nie mial nic przeciwko temu ze sa z firmy MA pomimo ze caly zestaw bylby np JBL...
 

pdzran

New member
Ok, jestem otwarty na propozycje, najchętniej całych zestawów czyli amp+bd+głośniki+sub.
Warunek to max. 6000 , fajnie jakby było taniej ... dołożę do TV.
Co do BD to obecnie mam Samsung BD-F5100 i ewentualnie mógłbym go zostawić, to co mam ładnie czyta, nie ma co prawda 3D ale to nie jest priorytet, ponoć wszyscy którzy mają 3D na początku są "podjarani" a później i tak oglądają wszystko w 2D.

Dodam, że opisany na początku zestaw wystarczał mi, nie jestem jakimś bardzo wymagającym "słuchaczem" ale i nie chciałbym kupić czegoś kiepskiego.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny:

Monitor Audio MR6
Melodika BL 40
Klipsch F20
KEF C7
JBL Studio 270/280
Dali Zensor 7
Taga Platinum F80

Z amplitunerów:

Onkyo 616/626/717
Yamaha 773/775
Marantz 5007
HK 270
Denon X2000

Tutaj bym się zatrzymał i najpierw wybrał sobie zestaw ampli + kolumny. Napisz do Blackninja i Ci wyceni wybrany zestaw. Za kasę która zostanie dobierzemy subwoofer. Cenami z internetu nie ma co się przejmować bo można sporo z nich zjechać. Nie chcę polecać teraz suba, bo nie wiem jakim budżetem będziemy dysponować.
 
Do góry