Jaki zestaw - amplituner + głośniki

lukast

Member
Witam,

Przymierzam się do kupna zestawu muzycznego, od jakiegoś czasu czytam to forum i nie ukrywam że mam mały mętlik w głowie, dlatego zdecydowałem się zapytać wprost.
Ma początek co mam:
- Telewizor Sony LCD 46'
- PS3
- Pokój ~22 m2

Chcę kupić sprzęt grający dobrej jakości który:
- Dobrze integrowałby się z PS3 i telewizorem
- Służył jako kino domowe 5.1
- Grał nieprzeciętnie w Stereo - i tutaj chodzi mi też o dobrą jakość dźwięku przy "cichym" słuchaniu na codzień
- Głośniki nie mogą być jakieś wielkie i kwadratowe - raczej nowoczesne

Budżet - 3 - 4 tys

Bardzo proszę o konkretne rady (co na dzień dzisiejszy w tej cenie i biorąc pod uwagę ograniczeni ai wymagania byście polecili ?)
Z góry dziękuję.
 

schwarz

New member
Skoro czytałeś to spodobała ci się jakaś firma model? Masz jakiekolwiek typy? Mając 4 tysiące na amli i zestaw 5.1 nie spodziewaj się ponadprzeciętnego brzmienia w stereo. Gdybyś tą kasę przeznaczył na ampli i fronty to wtedy może udałoby się. Później mógłbyś dokupić resztę.
 

lukast

Member
Tak, mam pewne typy: Onkyo 608, Denon 1911 - jeśli chodzi o ampli.
Większy problem jest z kolumnami - większość polecanych kolumn to kwadratowe i sporej wielkości meble :) Obawiam się że takie głośniki u mojej żony nie przejdą. Czy istnieją jakieś w miarę dobre głośniki, ale o nowoczesnych kszałtach w stylu np. głośników sony na takich nóżkach ?
 

schwarz

New member
Najlepiej posłuchaj i zdecyduj co ci się bardziej podoba. Ja bym wziął Onkyo 608. Chcesz ładnie wyglądające głośniki to Jamo S608. Są wąskie i kobietom się na ogół podobają. Za ampli z 5.0 powinieneś zapłacić w okolicach 3500zł. Suba możesz na jakiś czas odpuścić bo S608 na 22m2 powinny dać sobie radę bez problemu. Jak dozbierasz kasy to kup np Jamo Sub 300, za 950 zł kupisz. Mniejszy sub nic nie wniesie do takiego zestawu. Chyba, że muzyka to 80% grania. Wtedy mądrzejsi ode mnie muszą radzić;)
 

lukast

Member
Bardzo dziękuję za życzliwe rady !
Nie - u mnie proporcje określiłbym raczej na 30% - 40 % muzyka - 60 - 70% kino domowe.
dodam że nie jestem jakimś wielkim melomanem- chce po prostu kupic kawal solidnego sprzetu, cos najlepszego w tej chwili za te pieniadze. Pokaze te kolumny zonie - zobaczymy :) Czy jakies inne kolumny poza tymi sa warte uwagi ?(oczywiscie ciagle majac w podswiadomosci fakt ze musza sie podobac kobiecie ? :)
 

IwirUs

New member
Fachowcem od sprzętu nie jestem a raczej laikiem i mam podobny problem jak Ty. Dzisiaj byłem w sklepie ...... w Lublinie i udało mi się zobaczyć a co najważniejsze posłuchać kilku zestawów. Bardzo pasował mi Onkyo 508 + Jamo S606. Byłem z żoną i bardzo podobały jej się te nowoczesne kolumny. Niestety jedna wada - z tego co mówił fachowiec w sklepie - kolumny muszą mieć min 1 metr miejsca z boku i min 50 cm z tyłu. U mnie to niestety dyskwalifikuje ten sprzęt czego bardzo żałuję.
 

IwirUs

New member
Wpisz w google swoją miejscowość + audio (ewentualnie kino domowe itp itd). Jeżeli mieszkasz w małej mieścinie to wybierz jakieś pobliskie większe miasto i zrób tak samo (ja już odwiedziłem Rzeszów-90km i Lublin-80km w tym celu). Coś w ten sposób znajdziesz - pozostaje telefon i ustalenie czy mają sprzęt i czy mają warunki do odsłuchu.
 
Do góry