jaki zestaw 5.0 do denon x2000? do 1500

milczar85

New member
witam,

szukam zestawu 5.0 do ampli denon x2000...
postawilem na mocniejsze ampli kosztem kolumn, co by je pozniej ew wymienic...

zastanawiam sie nad
Taga tav 806
Taga tav 906
quadral quintas 5000

wszystkie w zasiegu 1500zl

co wy na to? bedzie cos z tego gralo przyzwoicie? pokoj 20m2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zawsze powinno się kupować lepsze kolumny niż elektronikę, bo ją szybciej wymieniasz. Co do zestawów to zerknij na Jamo s606/626, Wharfedale Obsidian, JBL Loft. QQ 5000 będą ciut za małe na ten metraż.
 

milczar85

New member
kurcze juz widzialem w kilku postach te 3 wymienione zestawy glosnikow i im sie przygladalem i nie wiem czemu ale ich baaaaardzo smukla budowa mnie kompletnie nie przekonuje... i slyszalem jamo 626 na zywo - sa ok ale tez sa cenowo drozsze.

to moze sprzedac nerke i dolozyc do quadrali 6000 ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
zobacz w takim razie coś takiego, może ci podpasują
http://www.hdtv.com.pl/forum/886114-post1.html
słyszałem je i w miarę przyzwoicie grają, nie są takie smukłe
może ktoś jeszcze ma jakąś opinię na temat tych eltaxów?
jak na cenę +/- 1300 za zestaw to są całkiem niezłe
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
no nie wyglada to żle.

a ktos cos na temat taga 806/906 sie wypowie??

Z Tagi to raczej 906, ale rewelacji też nie będzie, poszukaj gdzieś tych Monaco i posłuchaj, mnie naprawdę zaskoczyły i z Denonem fajnie grają.
Może blackninja coś więcej napisze na ten temat, w końcu on je prezentował na forum;)
Swego czasu ktoś też szukał opinii na ich temat i być może kupił, spróbuj może się z nim jakoś skontaktować
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...-opinie-o-eltax-monaco-5-0-a.html#post1006789
 

milczar85

New member
Z Tagi to raczej 906, ale rewelacji też nie będzie, poszukaj gdzieś tych Monaco i posłuchaj, mnie naprawdę zaskoczyły i z Denonem fajnie grają.
Może blackninja coś więcej napisze na ten temat, w końcu on je prezentował na forum;)
Swego czasu ktoś też szukał opinii na ich temat i być może kupił, spróbuj może się z nim jakoś skontaktować
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...-opinie-o-eltax-monaco-5-0-a.html#post1006789

no podobuja mi sie i nawet podpytalem w jednym sklepie z tym ampli daja cene 3000zl + transp wiec niezla :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Cena przyzwoita, ale proponuję, żebyś najpierw gdzieś spokojnie posłuchał czy ci pasują słuchowo i wizualnie, bo to mimo wszystko trochę grosza jest. Każdy ma trochę inne ucho ;) i inne rzeczy sie podobają.
 

milczar85

New member
z tymi odsluchami jest najgorzej... albo nie ma w ogole albo nie maja calego sprzetu, albo podlaczaja tylko fronty, albo (i najczesciej) wybor jest narzucany i nakierowany...
i taki maly przyklad: pisze do salonu gdzie odsluchiwalem jamo 626 i onkyo 626, i sie pytan czy denon sie nadaje... dostaje odpowiedz ze raczej nie, slaby, bez basu itd ze juz lepiej yamahe... po czym wchodze na forum (tutaj albo inne) i uzytkownik spod szyldu tego samego salonu pisze do innego uzytkownika ze bardzo poleca denona....

no rece opadaja, ja sie zalamuje i trace ochote na cokolwiek... :/
 

Henry

Active member
Bez reklam
Generalnie, na co ostatecznie jesteś zdecydowany? Rozumiem, że X 2000....
Ja ma tego Denona i uważam, że jest ok, Yamaha, Pioneer, HK czy Onkyo to też dobry sprzęt. W tej cenie będą porównywalne, różnice będą w brzmieniu, ale nie jakieś kolosalne. Kumpel ma Yamahę serii 675, drugi Avantage im się podobają, a mi bliżej do Denona, Marantza czy HK, takie sa moje upodobania i tymi kryteriami się kierowałem przy wyborze.;) Najmniej znam Onkyo, więc się nie wypowiadam....
Nie wiem skąd jesteś, ale poszukaj sklepu z jakimiś sensownymi sprzedawcami, gdzie będą cie poważnie traktowali. Wydaje mi się, że na tym forum każdy mógłby polecić ci jakis sklep w twojej okolicy.
Ja jak słuchałem, to prosiłem o podłączenie konkretnego sprzętu i nikt nie kręcił nosem podłączając kolumnę za 500 zł i za 2000 zł, mimo iż wiedzieli, że tej za 2000 zł za szt. raczej nie kupię, ale to byli sprzedawcy, którzy pomagali dobrać sprzęt pod klienta, a nie wcisnąć coś co im zalegało na półkach, jeszcze tacy są :).
 
Do góry