Jaki zestaw 5.0/5.1 o małych gabarytach do Onkyo TX-NR636?

RadekRaw

New member
Witam,
Może ktoś podrzuci ciekawy pomysł lub umożliwi zawężenie poszukiwań :)

Amp Onkyo TX-NR636 już zakupiony. Teraz czas na kolumny.
Pokój 22m2, 50% filmy, 40% muzyka, 10% gry (PC, PS3). Do wydania 4000-4500 max.

Szukam zestawu 5.0 (pod TV od ściany do ściany ma być szafka i bardzo nie chciałbym już tej koncepcji zmieniać). Ostatecznie może być zestaw z subem, ale sub im mniejszy, tym lepszy (wiem, wiem...:). Bas nie jest priorytetem, nie musi przewracać wnętrzności u widza, do tego mieszkam w bloku, więc nie ma co torturować sąsiadów...

Na razie przeglądam sieć, żeby zawęzić poszukiwania przed jeżdżeniem po salonach i wynalazłem poniższe zestawy:
- Paradigm Cinema 100 (sub dość spory, ale jak z muzyką na tych "filmowych" głośnikach?)
- Wharfedale DX-1 HCP (gabarytowo zestaw podobny do powyższego)
- HK HKTS65
- Canton Movie 70
- Canton Movie 90
- JBL Cinema 510
- JBL Cinema 610
- Monitor Audio Mass 5.0
- Cambridge Audio Minx 215
- Taga Harmony inMOVE 5.0

- Bose Acoustimass 6

A może samemu złożyć "zestaw" (to nawet lepsze rozwiązanie)?
Tylko jaki? Paradigm? Dali? Monitor Audio? Acoustic Energy (301, 101)? Jakie kolumny podstawkowe, jakie centralne itp od wymienionych producentów? Może jeszcze jakiś producent jest godny uwagi?

Na koniec trzy uwagi:
1. Do tej pory używałem kolumn podłogowych Paradigm Monitor 9 (+ Paradigm CC350, Stylus 180) i zestaw pod względem basu - jak dla mnie - grał świetnie bez suba! Jednak podłogówki oddałem ojcu, teraz szukam mniejszego zamiennika.

2. Słyszałem w salonie Monitor Audio Apex A10+A40. Grały świetnie, ale zestaw 5.0 wychodzi trochę drogo...

3. Pożyczałem od znajomego HKTS5 i brzmienie zupełnie nie w moim guście, czuć plastikiem i ogólnie słabo to wyglądało. Może HKTS65 brzmią lepiej? Dlatego wrzuciłem powyżej...
 
Ostatnia edycja:

RadekRaw

New member
Czemu pytasz, czyżby zły wybór? :)
Daczego ten konkretnie?

Wcześniej miałem Onkyo (to samo, które gra do dziś i poszło do ojca razem z Paradigmami:), grało świetnie, podoba mi się brzmienie. Zależało mi na funkcjach sieciowych - 636 je ma (Denony też, ale tam ponoć często one szwankują). Zależało mi na programowalnym pilocie, 636 go ma. Chciałem mieć amp trochę na wyrost (za rok, dwa TV 4K) - 636 ma upscaling do 4K.
Do tego 2 wyjścia HDMI, Onkyo Remote, AirPlay, Spotify...

Szukałem ampów o podobnych właściwościach i albo miały połowę tego, co chciałem albo kosztowały znacznie więcej. Dlatego padło na 636:)
 

zookid

New member
Tylko do kina domowego?
Na Twoim miejscu na fronty wybrałbym jednak kolumny podstawkowe, które zagrają także jak będziesz chciał posluchać muzyki.
 

RadekRaw

New member
Tak jak pisałem wcześniej: 50% filmy, 40% muzyka, 10% gry.

Czy mam rozumieć, że żadne podstawkowe fronty nie nadają się do muzyki?
 

zookid

New member
Podstawkowe się właśnie nadają ale wieszość zestawów, które podałeś to jednak zbiór satelit i sub.
Mam wątpliwości czy taki sprzęt sprawdzi sie przy słuchaniu muzyki.
No ale każdy inaczej słucha i ma inne potrzeby :)
 

Garos

New member
Również mam taki amplituner i do tego zestaw Jamo S628 5.0 i gra to jak dla mnie rewelacyjnie :D
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Czemu pytasz, czyżby zły wybór? :)
Daczego ten konkretnie?

Słuchałem go i był fajny , tylko kwestia tego , że nie dość detaliczny i dźwięk jakby taki "suchy".
Jednak wiem , że mocy mu nie brakuje i wygląda fajnie. ja szukam nadal i może poczekam teraz na spadek cen , bo wkrótce nowe modele się pojawią , co więcej ja mierze na 838 , chyba że trafi sie Marantz 7009 w fajnej cenie to też rozważę :).

W późniejszym czasie wymiana głośników i może jakiś wzmacniacz stereo do kompletu:).

a jakiej muzyki głównie słuchasz?
z jakimi modelami swoje Onkyo porównywałeś?
 

RadekRaw

New member
Heh, szczerze? Nie porównywałem z niczym poza Denonami z podobnej półki.
Mnie się akurat wygląd Onkyo NIE podoba (ten zielony wyświetlacz...) ale firma sprawdzona, 636 był moim faworytem praktycznie od początku ze względu na funkcje i miałem okazję kupić go w dobrej cenie więc padło na niego bez głębszych przemyśleń:)
Odnośnie czekania na sprzęt - co roku zwykle jest nowy i można tak czekać, czekać, czekać i czekać. Albo można coś kupić i używać ;)

Co do muzyki - praktycznie wszystko za wyjątkiem disco polo (CD, flac, mp3@320).

Wierzyć mi się nie chce, że nikt tu nie jest w stanie polecić dobrego zestawu kolumn podstawkowych, które ładnie zagrają i w filmie i przy muzyce.
Jeśli byłaby to prawda, że tylko podstawkowe się sprawdzają w obydwu przypadkach, to najwyraźniej mam coś nie tak ze słuchem, bo Apexy grały imo świetnie! Chętnie posłuchałbym zestawu Paradigm Millenia One 5.0, który zbiera same pochwały za wspaniały dźwięk i wszechstronność właśnie. Całkowicie spełniałby moje oczekiwania... gdyby nie dość wysoka cena.

Czy naprawdę nie ma nic maksymalnie jakościowo zbliżonego do np. P.Mil.One, a w np. 20-30% mniejszej cenie?
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Heh, szczerze? Nie porównywałem z niczym poza Denonami z podobnej półki.
Mnie się akurat wygląd Onkyo NIE podoba (ten zielony wyświetlacz...) ale firma sprawdzona, 636 był moim faworytem praktycznie od początku ze względu na funkcje i miałem okazję kupić go w dobrej cenie więc padło na niego bez głębszych przemyśleń:)
Odnośnie czekania na sprzęt - co roku zwykle jest nowy i można tak czekać, czekać, czekać i czekać. Albo można coś kupić i używać ;)

Co do muzyki - praktycznie wszystko za wyjątkiem disco polo (CD, flac, mp3@320).

Wierzyć mi się nie chce, że nikt tu nie jest w stanie polecić dobrego zestawu kolumn podstawkowych, które ładnie zagrają i w filmie i przy muzyce.
Jeśli byłaby to prawda, że tylko podstawkowe się sprawdzają w obydwu przypadkach, to najwyraźniej mam coś nie tak ze słuchem, bo Apexy grały imo świetnie! Chętnie posłuchałbym zestawu Paradigm Millenia One 5.0, który zbiera same pochwały za wspaniały dźwięk i wszechstronność właśnie. Całkowicie spełniałby moje oczekiwania... gdyby nie dość wysoka cena.

Czy naprawdę nie ma nic maksymalnie jakościowo zbliżonego do np. P.Mil.One, a w np. 20-30% mniejszej cenie?


Powiem szczerze ,że co chodzi o głośniki to ja celuje w całkiem inny zestaw i w tym ci akurat nie doradzę.

Co chodzi o Onkyo to akurat zabrałem się za zmianę sprzętu właśnie w takim momencie , że miesiąc dwa mnie nie zbawi ale za to może oszczędzę grosza i kupię lepszy wzmacniacz itp.
Z drugiej strony Ciekaw jestem opinii nowych Ampli.

pożyjemy zobaczymy.

pozdro
 

RadekRaw

New member
Polecasz z opisu czy posiadasz taki sprzęt?
Po odsłuchu Harmanó nie spodziewam się dobrych rezultatów od takich małych plastikowych pudełek ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Nie posiadam, ale slyszalem jak graja. Dodatkowo wystarczy poczytacz opinie uzytkownikow czy testy ekspertow.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Z komplecików HKTS65BQ. Małe i zgrabne.
Z większych z subem coś jak JBL Studio na większych monitorach 230, tyły 220, central 225c i sub 250p.
 
Do góry