Jaki zestaw 2.1 (4.1) tak, aby ograniczyć ilość sprzętu

v80trek

New member
Za jakiś czas będę musiał pomyśleć gdzie umieścić gniazdka, kable itd. w nowym domu i zastanawiam się nad zmianą sprzętu.

Obecnie posiadam:
- głośniki Paradigm Cinema 90
- sub Jamo SW400E (oldskulowy, ale daje rade)
- ampli Denon AVR-1910

Ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu, ale w nowym miejscu chciałbym, aby sprzęt zajmował mniej miejsca i był też przy okazji ozdobą w pokoju - głośniki i subwoofer, bo reszta prawdopodobnie będzie schowana.

Na początku byłem przekonany, że 5.1 to minimum jakie musi być, ale po dłuższym zastanowieniu się stwierdziłem, że w moim przypadku nie ma większego sensu, aby pakować się w "kino domowe", bo tak naprawdę w 95% z tego nie korzystam. Bardziej jednak zależy mi na tym, aby puścić jakąś muzykę lub obejrzeć coś w TV. Filmy nawet jak oglądam to niestety rzadko w 5.1...

Precyzując: zależy mi na dobrym 2.1 lub 4.1 (z bezprzewodowymi głośnikami jeśli najdzie mnie ochota oglądać film czy pograć porządniej ;))


---------------------------------------------------------------------------------------------


Najpierw zastanawiałem się nad:
- głośniki Bose 191 w ścianie, ale opinie na temat tego sprzętu są niezachęcające
- ampli Pioneer S510 (lub inny podobny gabarytowo)
- subwoofer (jakiś do 1000 zł max)

Cenowo wychodzi sporo, bo w granicach 4000-4500 zł + zabawa w montaż i przeciąganie kabli.

Następnie szukałem informacji na temat Bose CineMate 15 - opinie dobre, absolutny minimalizm - jeden głośnik, subwoofer - tyle.


Później znalazłem Philips Fidelio E5 - dobre opinie, ładny wygląd, cenowo znośnie.
Nie wiem tylko jak podłączyć sprzęt do tego, ponieważ będę używać to do PlayStation, dekodera oraz Apple TV. Wszystko idzie pod hdmi do tego Philipsa czy do TV, a z TV do Fidelio?

Czy jest coś podobnego, coś co dobrze wygląda, dobrze gra i ma bezprzewodowe tylne głośniki?


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sprzęt, który będzie na pewno:
- TV Philips 42" (docelowo max 50)
- Apple TV
- PlayStation 3/4
- dekoder kablówki
 
P

PlayStation

Guest
Tak od siebie... nie lubię wynalazków...:x
Zainteresuj się wzmacniaczami Hegel H 80, lub nawet Hegel H 160.
Możesz podpiąć pod wejścia optyczne konsole.
PlayStation 3
PlayStation 4
Piszesz że wolisz konfigurację 2.1 :D
Harman Kardon HK 990

Bez graciarni, schludnie, i z klasą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
P

PlayStation

Guest
Nie tyle planowałem wydać ;)

2000-4000 zł

Wiem wiem, czytałem ile chcesz wydać na zestaw stereo 2.1 ;)
Ale sam wiesz, trochę mizerny budżet, na porządny zestaw audio :(
A wynalazków nie lubię.
Sam napisałeś... zależy mi na dobrym 2.1 ;)

Obczaj sobie ten sprzęcik...Harman Kardon HK 3770 ( 2.1 )
Masz dwa wejścia optyczne... :D
PlayStation 3
PlayStation 4
Wyjście na subwoofer aktywny :D
 

v80trek

New member
A coś takiego:

Paradigm CS 150 v.3. - 2 sztuki
Pioneer S310 lub S510
Subwoofer - ?

Konieczny jest w takim przypadku głośnik centralny, czy te 2 dadzą radę?
 

collider

New member
Bez reklam
Sluchalem tego Bose i gra to naprawde dobrze. Nawet odlsuchujac muzyke tworzy pewien rodzaj sceny. Dzwiek jest bardzo czysty, ma dynamike a dzieki subowi w kinie grzmi konkretnie. Jednak ma tez swoje wady. Sub na kabla, chodz to mozna przezyc, ale jednak brak w dzisiejszych czasach bluetooth zeby sobie posluchac muzy np. z telefonu to jednak olbrzymi minus. Ogolnie brzmienie bardzo na tak, minus za to, ze za niemale pieniadze dostajemy praktycznie golasa. I jeszcze jedno. Wybierajac soundbar zwroc uwage jak wysoka jest belka. O ile oczywiscie nie podwieszasz telewizora na scianie. Bose ma 8cm wysokosci i przy niektórych modelach tv bedzie zachodzil lekko na ekran.
 

v80trek

New member
Ogólnie z Bose jako firmy jestem zadowolony. Cinemate 15 wolałbym posłuchać przed zakupem, bo jednak to dość spora cena jak za tego typu sprzęt.

Chyba będę musiał się zorientować gdzie takie cudo mają w moim mieście i przesłuchać :)

Tak naprawdę z takiego zestawu najbardziej zadowolona by była moja żona, której zależy na jak najmniejszej ilości kabli ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz ograniczyć kable i oszczędzić miejsce to kup soundbar, ale z bezprzewodowym subwooferem. Zobacz coś z oferty JBL lub Harmana. Naprawdę grają świetnie. Z tanich, dobry jest Panasonic SC-HTB 680. Gra nieźle a do tego ma trzeci kanał, HDMI, bluetooth, NFC.
 

v80trek

New member
Mają zasadniczy problem - wygląd nam nie odpowiada - nie chcieliśmy mieć "belki" - chyba, że taka mała w stylu CineMata 15 lub 130 (ten drugi kwotowo wychodzi zbyt dużo).

Mi najbardziej odpowiada taka "składanka" - głośniki taki jaki mi pasują + ampli + sub, wszystko osobno można sobie skompletować. Niestety to psuje trochę koncepcje zmniejszenia ilości kabli i dlatego tak kombinuje.

Wczoraj oglądałem Fidelio E5, które wydawały mi się idealne, ale ze sklepu wyszedłem rozczarowany, niestety... Więcej o tym napisałem w wątku o tym sprzęcie.

Chcę zrobić jeszcze jedną, ostatnią próbę ;)




Jeśli chodzi o kwoty w jakich chce kupić sprzęt to tak jak wcześniej pisałem - jak coś będzie fajnego za 2000 zł to może być, jak będzie konieczność wydania 3000-4000 zł to przeboleję i to - ważne, żeby nie mieć poczucia, że wydało się pieniądze na coś z czego się nie jest zadowolonym.
 

collider

New member
Bez reklam
Najlepiej byłoby kupić ampek plus głośniki. To nie ulega wątpliwości. Telewizor u ciebie wisi czy stoi? Jak stoi to jest jeszcze coś takiego. Yamaha SRT-1000. Naprawdę solidnie wykonany soundstage i do tego fajnie grający.

Jest też jeszcze soundbar od Sonosa. Świetny wygląd i rewelacyjny dźwięk. Jednak cena z subem to już duży wydatek. Chociaż prawdę mówiąc już sama belka brzmi super.

Naprawdę nie podoba ci się np. Harman Kardon Sabre SB35?
 

v80trek

New member
Jeśli chodzi o soundbary to sama idea tego sprzętu mi odpowiada, ale nie pasuje mi belka pod telewizorem - nie pasuje mi do wnętrza za bardzo. Owszem, wiem, że są bardzo ładne głośniki tak jak zresztą napisaliście, ale podobają mi się jako same urządzenia, ale już w połączeniu z ścianą i tv już efekt mnie nie zadowala.

TV będzie wisieć, szafka będzie wisząca a w niej cały sprzęt - mam nadzieję, że się tam nie spoci ;)
 
Do góry