Jaki zastosować akumulator do Sony HDR HC5E?

siara_psv

New member
Możesz zastosować akumulator:
Sony NP-FH50
Sony NP-FH70
Sony NP-FH100
różnią się pojenością i ceną.
Zamienników poszukaj na Allegro lub ebayu.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Kupiłem taką i jest to oczywiście zamiennik chiński a nie żadna Sony (Sony a for Sony to jednak różnica). U mnie z kamerą Sony działa tylko po podłączeniu kabelkiem do wejścia na zasilacz. Bez kabelka Sony uruchamia się (bo styki i napięcie jest dobre) i wyświetla komunikat, że akumulator jest niewłaściwy i wyłącza się.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie sądzę. Jak już jakaś firma decyduje się inwestować w produkcję zamienników to nie może sobie pozwolić na wypuszczenie czegoś co mogłby uszkodzić kamerę.
 

darkogda

New member
Akumulator zamiennik nie ma nawet technicznej możliwości uszkodzić kamery.

Wiadomo, że wszystkie sprzedawane na Allegro akumulatory jeśli nie jest zaznaczone, że są oryginalne to są zamiennikami produkowanymi przez niezależnych producentów.

W przypadku podłączenia akumulatorów przez kabelek, kamery nie pokazują pozostałego czasu pracy akumulatora.

A teraz gratka - dostałem do testów jedną sztukę akumulatora NP-FH100 o pojemności 2100mAh (a więc rzeczywistej) która współpracować ma z kamerami bez kabelka (producent złamał kod zabezpieczający wymyślony przez firmę Sony)! Akumulator jest wystawiony na Allegro (aukcja numer 423396860) - kto pierwszy ten lepszy :) Po zakupie liczę na szerszą recenzję - jeśli się spisze będzie więcej...


Pozdrowienia
Dariusz Kuchta
tel.kom.0501810011
biuro@akumulatorki.pl
GG: 2760298
 
Do góry