jaki wzmak?

tomjab

New member
jaki wzmak/ampli stereo do rozbudowy systemu 5.0?

witam. chciałbym uzupełnić mój system 5.0 quadral quintas 5000 + onkyo tx-sr 578, systemem stereo do tych frontów. jaki wzmacniacz/amplituner stereo będzie spełniał moje oczekiwania:
1. źródło dźwięku to HD player hyundai 3250 (flac)
2. nisko schodzący bas i wyraźna scena
3. pokój 18/20m2
4. cena max 1500
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
witam. chciałbym uzupełnić mój system 5.0 quadral quintas 5000 + onkyo tx-sr 578, systemem stereo do tych frontów. jaki wzmacniacz/amplituner stereo będzie spełniał moje oczekiwania:
1. źródło dźwięku to HD player hyundai 3250 (flac)
2. nisko schodzący bas i wyraźna scena
3. pokój 18/20m2
4. cena max 1500
Może być używka?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
witam. chciałbym uzupełnić mój system 5.0 quadral quintas 5000 + onkyo tx-sr 578, systemem stereo do tych frontów. jaki wzmacniacz/amplituner stereo będzie spełniał moje oczekiwania:
1. źródło dźwięku to HD player hyundai 3250 (flac)
2. nisko schodzący bas i wyraźna scena
3. pokój 18/20m2
4. cena max 1500

Ludzie polecają HK 3490 lub 980, może Denon PMA 710. A tak z ciekawości, jak chcesz to podłączyć bo ten model Onkyo nie posiada chyba Pre-out a słyszałem że dwóch wzmaków nie można podłączać pod jedne kolumny (górne i dolne zaciski), więc ewentualnie pozostaje jakiś dzielnik napięcia ale on też ma wpływ na straty jakości dźwięku.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak jak pisałem z kolegą wyżej. Jedynie ratuje cię albo dzielnik napięcia albo przekładanie kabli za każdym razem jak będziesz chciał posłuchać muzyki. Ja też u siebie mam ten problem. Chciałem kupić wzmak ale nie bawi mnie kilka razy na dzień przepinanie kabli. Zresztą nie wiem czy same gniazda by się nie wyrobiły od tego ciągłego przepinania?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomjab

New member
No niestety widze że Twój amp nie ma wyjścia pre-out. Nic raczej nie zrobisz. Jak Cię dźwięk nie zadawala to chyba wymiana sprzętu.
to chyba sobie odpuszczę kupno wzmacniacza stereo i pomyślę nad subem w konstrukcji zamkniętej. a dźwięk w moim zestawie jest ok - w kinie super, w muzie troszkę brakuje tego i tamtego. dzięki wszystkim za sugestie. temat zamknięty
 
Do góry