Jaki wzmacniacz stereo do Monitor Audio Br5 i HK255

qwert

New member
Witam !

Posiadam ampli Hk 255 i gra on z kolumnami monitor audio br5. W filmach zestaw sprawdza się jak najbardziej, natomiast w muzyce odczuwam już pewien niedosyt dżwięków, dlatego nadszedł czas, żeby dokupić do zestawu wzmacniacz jako końcówkę mocy. Dlatego kupiłem ampli z pre out.

Słucham zróżnicowanej muzyki głównie rock, pop np. Rihanna. Dość często spokojniejsze klimaty typu Katie Melua,ciut mocniejsze - Pink Floyd, Dire Straits(uwielbiam)

Pokój 16 m2 w bloku

Lubię wyrażną górę ze szczegółami, trochę mi tego brakuje i nie wiem czy wzmak może poprawić ten zakres.

Brakuje mi tez głośniejszej wyrażniejszej średnicy i głębszego basu niżej schodzącego - choć tu może akustyka pokoju stawia większe wymagania.

Czyli poszukiwany wzmak poprawiający wyrażistość góry i średnicy i potrafiącym niżej zejżć z basem. Nadający się do rocka. Budżet między 500zł do 1000 zł. Gdy faktycznie było warto mogę trochę naciągnąć budżet do góry

Pozdrawiam
 

qwert

New member
RX6 super głośniki, ale są niestety poza moim zasięgiem finansowym. 2100 za sztukę, a tu jeszcze by pasowało dokupić monitorki na tyły i central.

Myślałem o surround'ach (nie wiem czy warto) z nowej serii (ma M1) za 350 zł/szt i w miarę tanim wzmaku do stereo.
Myślę że brzmienie BR5 poprawi się lekko przy wzmacniaczu między 500-1000zł. Zaznaczam że nie jest żle w słuchaniu piosenek. Hk255 nieżle sobie radzi, mimo to brakuje mi większej głębi i tzw "mocniejszego przekazu" piosenki ,nie wiem jak to nazwać ;)

BR5 uważam za bardzo udaną konstrukcję i czuję że drzemie w nich potencjał który mógłby pokazać dopiero wzmacniacz ...hmm TYLKO JAKI ?

Wiadomo że amplitunery trochę oszukują, nie oddają wszystkich dżwięków i ogólnie gorzej brzmią w muzyce dlatego więc poszukuję wzmacniacza

A Co o tym powiecie ???
Jest bardzo chwalony przez wielu na innym forum, porównywalny dżwiękowo nawet z firmowymi wzmacniaczami, jest też "bezpieczny" dla większości kolumn i tani.

Reloop HA-210 - porównanie cen w sklepach internetowych niektórzy go nawet jeszcze tunningują w środku
dla uzyskania lepszego efektu :D

Może Jakieś sugestie ??

Pozdrawiam
 

don111

Banned
chyba zbyt dużo oczekujesz w kwestii basu od BR5, ale pewnie i tak coś by się udało poprawić w stosunku do HK 255
Harman Kardon 680 grał pięknie z BR6, zresztą nie tylko z nimi...
świetny wzmacniacz, bez porównania lepszy od obecnych HK 970/980
ewentualnie jakbyś chciał, to w ciągu paru dni chyba będę jednak sprzedawał swojego Jungsona JA-88C
to wzmacniacz jeszcze lepszy od tego HK 680 czy innych wysokich modeli różnych marek (np Rotel 985bx, różne Denony, Marantze, nowsze Nady) i gra również bardzo ładnie z MA BX6, przede wszystkim jest niesamowicie detaliczny i przestrzenny bez zbytniego wyostrzania dźwięku (a to nie takie proste), nawet na ostrych Paradigmach było przyjemnie, świetnie też kontroluje bas
w razie czego pisz na PW, nawet jak zmienisz kolumny na lepsze to i tak konieczny będzie lepszy sprzęt od tego amplitunera ;)
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
2100 za RX6 gdzie mają tak drogo ? ;) mogę potwierdzić ze RX'y są bardzo szczegółowe na górze.
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Czyli poszukiwany wzmak poprawiający wyrażistość góry i średnicy i potrafiącym niżej zejżć z basem. Nadający się do rocka. Budżet między 500zł do 1000 zł. Gdy faktycznie było warto mogę trochę naciągnąć budżet do góry

Pozdrawiam
Jeśli faktycznie troche budżet podciągniesz do góry to masz spore pole do manewru np;
ze starszych modeli (jeśli jeszcze dostępne ) : http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/denonpma-500ae.pdf
z nowszych : Denon - PMA-510AE - Wzmacniacze stereo - Testy sprzętu audio
lub :
Advance Acoustic - MAP-101 - Wzmacniacze stereo - Testy sprzętu audio ten ma nawet wejście pre in ,
Marantz - PM5003 - Wzmacniacze stereo - Testy sprzętu audio ,
NAD - C315BEE - Wzmacniacze stereo - Testy sprzętu audio
pewnie znalazło by się jeszcze kilka ,także miłego słuchania :)
 

qwert

New member
OO dzięki panowie za odzew !!
Wertując posty czytałem min. wypowiedzi Don111 na temat HK 680 i chciałem go kupić lecz nigdzie nawet na aledrogo nie mogłem go znależć.
Widzę że temat ruszył, dzięki, ale ja jako człowiek trochę niecierpliwy i spragniony lepszego dżwięku, zakupiłem do moich br5 wzmacniacz już starszawy nieco (cena) Denon pma 700v. Tutaj zdaję sobie sprawę że wg niektórych forumowiczów popełniłem błąd, ale sam wiem że są lepsze wzmaki, zresztą ZAWSZE będzie coś lepszego :) niestety tak jest.

Denon pma700 pomimo że staruszek zaskoczył mnie mocą . Bas jest głębszy, słychać wyrażniej średnicę, góra także na lepszym poziomie niż wcześniej, gitary brzmią bardziej efektownie np Eric Clapton, Dire Straits, Cat Stevens. Wreszcie przyjemnie mi jest słuchać muzyki pamiętając brzmienia z wcześniejszych lat.

Wogóle kolumny ożywiły się jak po metamorfozie i wreszcie poprawiła się stereofonia. Po podłączeniu wzmaka od razu usłyszałem różnicę na + w brzmieniu frontów.
Na tą chwilę jestem zadowolony i co najważniejsze obeszło się bez większych kosztów np. wymiany kolumn choć nie ukrywam że mniejsze monitory (16m2), zamiast frontów chodza mi po głowie :) np rx2, rx1

Dzięki za porady panowie i ożywienie tematu, może mi albo jeszcze komuś przyda się ten temat, pozdr
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
OO dzięki panowie za odzew !!
Wertując posty czytałem min. wypowiedzi Don111 na temat HK 680 i chciałem go kupić lecz nigdzie nawet na aledrogo nie mogłem go znależć.
Widzę że temat ruszył, dzięki, ale ja jako człowiek trochę niecierpliwy i spragniony lepszego dżwięku, zakupiłem do moich br5 wzmacniacz już starszawy nieco (cena) Denon pma 700v. Tutaj zdaję sobie sprawę że wg niektórych forumowiczów popełniłem błąd, ale sam wiem że są lepsze wzmaki, zresztą ZAWSZE będzie coś lepszego :) niestety tak jest.
HK 680 widziałem ostatnio dwa, w ogłoszeniach na innym forum (cena obu ok 700zł)
Denon z tej serii V jest niezły (miałem najwyższego - 900v), przede wszystkim ma znakomity bas, choć reszta już nie robi takiego wrażenia w zestawieniu chociażby z w/w HK680 czy innym dobrym wzmacniaczem
 

kofek

New member
Pozwolicie, że się podłącze.

Jaki wzmacniacz stereo (może być używany) do MA BX6 ? Muzyka raczej rock/metal plus trochę radia. Cena ok 1.000 złotych.
 

kofek

New member
Mam ampa onkyo 807, ale do stereo nie spełnia moich oczekiwań. Pomijając radio jaki jaki wzmacniacz do muzyki byłby dobrym uzupełnieniem ? ??
 

rafal735r

New member
Za tysiac masz dobrego Denona PMA-1055R (poprzednik dzisiejszego 1500AE). Lub np Marantza PM8000 lub starszy PM78 (to to samo wewnatrz). Dostepny na allegro za 950zł. To bardzo dobre wzmacniacze w tej cenie i raczej bylbys z nich bardzo zadowolony.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jeśli ma to grać w pre-oucie to przy mocniejszej muzie Denon, Marantz a przy łagodnej, powaznej Arcam, Nad. Z Nadem trzeba bardzo uważać bo gra bardzo pasywnie odwrotnie niż Denon i Yamaha.
 

qwert

New member
Wymieniłem Denona pma700v na Onkyo integrę A-8850 i teraz jest jeszcze lepiej.

Onkyo też jest mocny, ale bardziej naturalny i ciepły. Jeszcze lepiej się zgrywa z moimi głośnikami i przyjemnie się słucha zarówno spokojnej muzyki jaki rocka -Tu wzmak bardzo dobrze sobie radzi "nadąża" przy szybkiej, mocniejszej muzyce i nic nie wysuwa ponad plan.
Ciepłe i naturalne brzmienie.

Mając Denona, myślałem że jest dobrze, teraz mam onkyo i gra na pewno klasę wyżej w moim odczuciu

Lecz mimo to HK680 nadal chodzi mi po głowie, ale nie miałem okazji go przesłuchać
Pytanie mam takie. Może Don111 coś podpowie :)

Czy warto nadal zawracać sobie głowę HK680 czy zostać już przy Onkyo a-8850 ???

Ma ktoś porównanie tych dwóch wzmaków ???

Wiem tylko że cenowo są bardzo podobne.
Pozdrawiam.
 
Do góry