Jaki wzmacniacz stereo do MA BX 6 ??

gospelyo

New member
Witam

Jestem szczesliwym posiadaczem kolumienek Monitor Audio bx 6.
Narazie mam to spiete pod amplituner DENON AVR 2311 ale pragne wykorzystac je w pełni do muzyki.
I tutaj pytanie jaki wzmacniacz polecacie do tych kolumn by w pełni wykorzystać ich walory.

Zastanawiam sie nad CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640 A elektroniką NAD'a jesli macie inne typy polecajcie. oczywiscie udam sie na odsłuch lecz licze na pozytywne odpowiedzi i cenne uwagi dziekuje i pozdrawiam!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CA zagra zdecydowanie lepiej od tego Denona ale 640 jest za mała
Weź pod uwagę CA 740 lub Marantza 7003
 

Kamil1610

New member
Denon pma 1510ae o cenę pytaj blackninje :)

Ewentualnie możesz spróbować wykorzystać dodatkowe dwie końcówki które masz w swoim denonie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gospelyo

New member
czy tylko te dwa typy??? słuchał ktos tego sprzętu a być moze posiada jakies ciekawe kombinacje tych kolumn z danym wzmacniaczem, podkreśle chce wykorzystać te głosinczki w muzyc na maxa jak to tylko morzliwe ;)


dzieki za odp
 

jlesien

New member
Witaj,
nie znam budżetu jaki chcesz przeznaczyć na nowy zestaw, jednak zdecydowanie sugerowałbym Ci jeden z niżej wymienionych wzmacniaczy:
1. Audiolab 8200A - świetnie współpracujący wzmacniacz szczególnie z kolumnami pokroju MA serii Rx. Dobre wypełnienie, brak cofniętego środka pasma, bardzo dobra muzykalność. Moja rekomendacja w tym przedziale cenowym.
2. Primare I22 - trochę jaśniej i mocniej w stosunku do Audiolab. Kwestia oczywiście gustu, jednak jest to kolejna ciekawa propozycja.
3. Jeden z modeli Goldenote - są to wzmacniacze o konstrukcji dual-mono. Zdecydowanie łagodniej, cieplej w brzmieniu, bardzo dobre oddanie środka pasma (szczególnie słyszalne w wokalach)
4. System dzielony QUAD Elite Pre + Elite Stereo Amp - w pełni wykorzysta możliwości Twoich nowych kolumn.

Zdecydowanie polecam odsłuch, w przypadku pytań służę pomocą
 

gospelyo

New member
Myślałem pod kątem moich głosników BX 6 raczej nad tymi wzmacniaczami.


-DENON: PMA-710AE


-Cambridge Audio AZUR 650 A

-NAD C326 lub C355BEE

ewentualnie jakis marantz

Pytanie brzmi czy jest sens wydawać większe kwoty na dane wzacniacze pod te kolumny, czy cos dzieki temu zyskam..... a moze juz podane przezemnie modele wyciagną z nich wszystko, bo własnie o to mi chodzi... maksymalne wykorzystanie posiadanego przezemnie sprzętu.

Poprosze o opinie, a moze ty Jacku mozesz mi na ten temat powiedziec cos wiecej, pozdrawiam!!!

 

Kamil1610

New member
Według mnie nie ma co pchać się w wzmacniacze które przewyższają ceną kolumny, chyba że cię stać na takie rozwiązanie. Co do denona to posiadam dra 700 i gra tak samo jak twó typ. Mocowo powinien dać rade z bx6 ewentualnie denon pma 1510,-- pisz na pw do blackninja ma super cenki.Ewentualnie możesz spróbować wykorzystać dodatkowe dwie końcówki które masz w swoim denonie chyba że masz 7 kolumn a nie 5. Z nadem c355 też powinno być dobrze troche przytemperuje góre w bx6
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
to co rozpatrujesz to jest delikatnie mówiąc - lipa, strata pieniędzy, albo coś z drugiej ręki za 500zł+ albo dołóż do nowego i gorszego wzmacniacza (chyba że wydasz > 3k to wtedy będzie podobny/lepszy)
 
Do góry