Jaki wzmacniacz stereo + cd do dali zensor 5 używany

Murinio_86

Member
Witam

Proszę o poradę co byście doradzili do w/w kolumn jakiś używany zestaw stereo, max 1500 zł, żeby zgrało się z kolumnami.
 

Rafal7

Banned
Idz już w Denona, Pma 720 AE i Dcd 720 AE.

Zdajesz sobie sprawę że Twój amplituner nie ma pre out?
 
Ostatnia edycja:

Murinio_86

Member
Tak, wiem że nie ma i będę musiał kable podpinać ale nie będzie to wielkim problemem, chyba nie tylko ja mam tak :) A co sądzicie o Marantz ewentualnie HK, jak by to zagrało z Dali? Może jakieś inne mniej znane mi marki? Będę wybierał się na odsłuch na 100%.
 

Rafal7

Banned
Tak jestem, z doświadczenia mogę Ci powiedzieć żę wzmacniacz a amplituner to inne światy, i że banan gwarantowany przy graniu na wzmacniaczu, zastanawiam się nad wymianą kolumn bo zdaje sobie sprawę że to narazie najsłabszy element mojego kina i stereo. Tylko jeszcze nie wiem na jakie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak jestem, z doświadczenia mogę Ci powiedzieć żę wzmacniacz a amplituner to inne światy,

Znam przypadki ,że wzmacniacz za 2500zł gra nie lepiej niż amplituner za 1000zł
Jeżeli budżetowy wzmacniacz (powiedzmy za 1000zł) ma stopień mocy zrobiony na układzie scalonym ,a taki sam amplituner tylko na jednej parze tranzystorów ,to który lepiej zagra? ,oczywiście pomijam już fakt,że rzeczywiście pod względem mocy (i obciążenia kolumn) to rzeczywiście dwa różne światy

Zbyt duże jest to uogólnienie .To tak jakby napisać ,że każdy kto pali papierosy dostanie raka płuc
 

Murinio_86

Member
A co powiecie o HK 980, mam okazję przynajmniej tak mi się wydaję kupić używany w perfekcyjnym stanie za kilkaset złotych, tylko czy nie będzie za ostre połączenie z Dali?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Harman to dobry dynamiczny wzmacniacz,w odpowiedniej konfiguracji dostarczy wrażeń .Jeżeli się jednak boisz poszukaj używanego Cambridge Audio np. Azur 640 A - na 100% będzie dobrze
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A co powiecie o HK 980, mam okazję przynajmniej tak mi się wydaję kupić używany w perfekcyjnym stanie za kilkaset złotych, tylko czy nie będzie za ostre połączenie z Dali?

ja mam 970 i gra to fajnie, kupilbym 980 tylko ze wzgledu na to ze do serii by mi pasowal, a moze chcesz 970 limited edition ??
 

Murinio_86

Member
1300 za zestaw C 356BEE i do tego NAD C 542, wzmak 1,5 roku a cd 3 letni, czy to odpowiednia cena za taki sprzęt. Ewentualnie hk 980 za 900 zł.
 

Murinio_86

Member
Powiecie mi coś na temat tego sprzętu, w google mało info o tym jest bo to chyba jakiś stary sprzęt.
Harman Kardon AP2500
Harman Kardon PA2200
 
Do góry