Jaki wzmacniacz Marantz'a do kolumn MA BR6?

Ferrari95

New member
Witam!

Posiadam zestaw elektroniki Marantz'a, taki jak w opisie poniżej, podłączony do zestawu kolumn opartym na frontach Monitor Audio BR6.

Zgodnie z wcześniejszymi planami w najbliższym czasie zamierzam uzupełnić go o wzmacniacz stereo i w tym miejscu chciałbym zapytać, który model z najnowszej serii Marantz'a będzie najodpowiedniejszy do napędzenia tych kolumn? Z którym zagnają najlepiej pokazując drzemiący w nich potencjał?

Jeśli chodzi o budżet to myślę, że będzie on w stanie objąć całą serię Range.

Pozdrawiam!
 

AvataR

Banned
Proponuje z nowej serii PM8003 albo moim zdaniem jeszcze lepszy ze starszej 7001KI :) Nie sa to tanie klocki ale warto :D
 

horak

New member
Jeśli chcesz klocek do kompletu z tymi co masz to polecam ten co kolega.
Ja mam Monitor Audio rs6 + Marantz PM 7001 i bardzo dobrze współgra z tymi kolumnami. Przy odrobinie szczęścia można go mieć w dobrej cenie. Wcześniej miałem HK 3390 i Denona PMA 1500 AE. Ostatecznie został Marantz.
 

horak

New member
blackninja ^^ Ja swojego czasu myślałem o połączeniu moich rs6 ze wzmakiem Cambridge Audio 640v2 i cd do kompletu - Nie miałem JEDNAK możliwości posłuchania. Myślisz, że to lepsze połączenie z RS6 niż wzmak Marantz PM 7001 ??
 

AvataR

Banned
No coz u mnie jest zgola inaczej ale z KEF'ami. CA ktore teoretycznie bylo swietne do KEFow zagralo bardzo wyraznie gorzej niz MARANTZ. Ale porownywalem CA model 640 z Marantzem 7001KI. 7001KI zjadl go na sniadanie :D
 

Ferrari95

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Czy różnica w brzmieniu pomiędzy PM8003 a 7001KI jest aż tak wyczuwalna? Przyznam, że wolałbym "do kompletu" PM8003 ale jeśli 7001KI jest naprawdę taki dobry to poważnie bym się nad nim zastanowił :roll:
 

don111

Banned
horak napisał:
blackninja ^^ Ja swojego czasu myślałem o połączeniu moich rs6 ze wzmakiem Cambridge Audio 640v2 i cd do kompletu - Nie miałem JEDNAK możliwości posłuchania. Myślisz, że to lepsze połączenie z RS6 niż wzmak Marantz PM 7001 ??
640 nie ma sensu brać, to bardzo przeciętny wzmacniacz... 740 to już o klasę lepszy wzmacniacz i tego warto tozpatrzeć, podobnie jak Marantza
 

AvataR

Banned
Marantz 7003 jest powaznie okrojony w stosunku do 8003 i 7001KI - nie ma porownania do tych dwoch modeli.

CA640 to moim zdaniem niezbyt udana konstrukcja - mialem go w domu w polaczeniu z KEFami i gral tak potwornie ostro gora ze uszy odpadaly przy niektorych plytkach ;) O wiele kulturalniejszy jest CA 740, ale i tak Marantz zagral lepiej :D

Ferrari95- jezeli do zestawu pasuje Tobie PM8003 to wez tego wzmaka - roznica nie jest az tak duza :)
 

Ferrari95

New member
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia...

Amplituner SR5003 w stereo dysponuje mocą 135W na kanał. Z MA BR6 (moc RMS 150W) zgrywa się znakomicie.

Jak w porównaniu z tym co napisałem wypadnie wzmacniacz PM8003 dysponujący "tylko" 70W mocy na kanał? Czy nie okaże się za słaby by wyciągnąć z tych kolumn całe piękno ich brzmienia?
 

ThoR_82

New member
Witka

Na bank nie bedzie za slaby i pewnie spokojnie przebije ten twoj ampli pod wzgledem mocy(bo o dzwieku nie wspomne) ja mialem wzmacniacz NADa 352 2x80W i uwierz mi ze spokojnie napedzal moje Dali Ikon 7 ,obecnie(do czasu:)) jade tylko na ampli Onkyo 805 ktory to ma ponoc (nie chce mi sie sprawdzac zgaduje) 135W? x7 to jest to zenada w najwiekszym tego slowa znaczeniu:???: w stereo moge dac na maxa(na szczescie nie slucham glosno) a i duzo jeszcze brakuje zeby kolumny napedzic eehhh... h/k rulez ;P przeklamane i rzereklamowane sa te wszystkie dane... i jednak co dobry wzmak to wzmak:twisted: raz sprobujesz nie wrucisz do ampli:)
 

AvataR

Banned
Ojj tak ampli w stereo to masakra ;) Zdecydowanie dobry wzmacniacz wykosi kazdy nawet najdrozszy amplituner . Do tego to co pisza odnosnie mocy w amplitunerach ONKYO musisz podzielic minimum przez dwa ;D
 

Ferrari95

New member
Co do Onkyo to się zgodzę ale Marantz podaje moc rzeczywistą, pomiary w testach (przeprowadzony niedawno przez miesięcznik Audio) pokazują, że nawet zaniżoną, więc stąd moje wątpliwości.
 

ThoR_82

New member
Ferrari95 napisał:
Co do Onkyo to się zgodzę ale Marantz podaje moc rzeczywistą, pomiary w testach (przeprowadzony niedawno przez miesięcznik Audio) pokazują, że nawet zaniżoną, więc stąd moje wątpliwości.
Spokojnie nie masz sie co obawiac ,mowie jak te 80W NADa zdolalo spokojnie napedzic moje Ikony 7(sa ogromne!) to ten Marantz(jezeli to prawdziwa moc:rolleyes:) tez spokojnie napedzi twoje BR6:) no chyba ze tobie chodzi o takie podkrecanie galki potencjometru zeby glosniki harczaly i ledwo sie utrzymywaly w koszu?:p(oczywiscie strata pieniedzy na takie marnotrastwo...)a jezeli ma byc poprostu glosno to bedzie:twisted: ale i tak chyba nie sluchasz non stop na 1/2 lub 3/4?:p

pozdro.
 

Ferrari95

New member
Jasne, że nie ;) Słuchanie muzyki ma odprężać a nie powodować ból głowy!

Sprawdziłem jakimi kolumnami są Dali Ikon 7 i trochę się uspokoiłem.

Chętnie jednak poczytałbym opinie pozostałych użytkowników zestawów stereo, których jest wiele na tym forum :)
 

wojtaszu

New member
ThoR_82 napisał:
Witka

Na bank nie bedzie za slaby i pewnie spokojnie przebije ten twoj ampli pod wzgledem mocy(bo o dzwieku nie wspomne) ja mialem wzmacniacz NADa 352 2x80W i uwierz mi ze spokojnie napedzal moje Dali Ikon 7 ,obecnie(do czasu:)) jade tylko na ampli Onkyo 805 ktory to ma ponoc (nie chce mi sie sprawdzac zgaduje) 135W? x7 to jest to zenada w najwiekszym tego slowa znaczeniu:???: w stereo moge dac na maxa(na szczescie nie slucham glosno) a i duzo jeszcze brakuje zeby kolumny napedzic eehhh... h/k rulez ;P przeklamane i rzereklamowane sa te wszystkie dane... i jednak co dobry wzmak to wzmak:twisted: raz sprobujesz nie wrucisz do ampli:)
Potwierdzam, przesiadłem się z ampli avr-255 na denon avr-1909 a potem z avr-1909 na wzmacniacz denona PMA-1500 i teraz jest Si.

ThoR_82 napisał:
Spokojnie nie masz sie co obawiac ,mowie jak te 80W NADa zdolalo spokojnie napedzic moje Ikony 7(sa ogromne!) to ten Marantz(jezeli to prawdziwa moc:rolleyes:) tez spokojnie napedzi twoje BR6:) no chyba ze tobie chodzi o takie podkrecanie galki potencjometru zeby glosniki harczaly i ledwo sie utrzymywaly w koszu?:p(oczywiscie strata pieniedzy na takie marnotrastwo...)a jezeli ma byc poprostu glosno to bedzie:twisted: ale i tak chyba nie sluchasz non stop na 1/2 lub 3/4?:p

pozdro.
Przy moim DENONIE PMA-1500 + DALI IKON 7 cięzko wytrzymać juz poziom 3/4 zakresu. Wejście na poziom 0.5 zakresu wzbudza we mnie strach w pozytywnym tego znaczeniu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry