Jaki wzmacniacz do kolumn Epos Epic 5?

lamerblamer

New member
witam ponownie, po wielu godzinach czytania i konsultacji, zakupiłem kolumny Epos Epic 5(bez odsłuchu).teraz chcę do nich kupić nowy wzmacniacz w cenie 1500-2000zł.bardzo proszę o poradę: który z poniższych warto dokupić do tych kolumn???? Warunki odsłuchu:pokój 25m2, słucham pop'u, lekkiego rocka i czasem muzyki klasycznej.jeszcze raz proszę o poradę

1.Cambridge Audio Azur 550A
2.Rotel RA-1062
3.Nad c326 bee
4.Advance Acoustic MPP206
5.Cambridge Audio Topaz SR 10
6.Advance Acoustic MAX 150
7.YAQIN VK 2100-hybryda

proszę o pomoc głownie użytkowników tych wzmacniaczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tych co wymieniłeś mogę jedynie się odnieść do Nad 326 i CA Azur 550. Wprawdzie to ja słuchałem CA Azur 540, ale pewnie znaczących róznic nie bedzie. Więc to są zupełne przeciwieństwa:) CA ładnie wykonany, ale mało dynamiczny. Gra równym pasmem, można go długo słuchać bez zmęczenia ale brakuje w nim kopa przy muzyce rockowej, metalowej i ogólnie takiej z szybkimi bitami. Sprawdza się bardziej przy spokojnym repertuarze. Co do wad to trzeba go dość mocną podgłaszać , żeby zagrał dość głośno. NAD 326 gra bardzo dynamicznie i jakby z trochę wyeksponowanym dołem, więc jak lubisz bas to NAD bedzie dobrym wyborem. Góra pasma też jest na odpowiednim poziomie, oczywiście w tym przedziale cenowym. Wadą jest jak dla mnie wygląd. Ja po odsłuchu 6 wzmaków w tym przedziale cenowym wybrałem Exposure 1010, ale Music Hall A 35 też był świetny, ale droższy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak szczerze to na 100% żaden z wymienionych ,najlepsze propozycje to coś w rodzaju Copland CSA 8 ,Densen Beat ,ewentualnie poszukaj NAD'ów z dobrym rodowodem C 352/ C372
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie kolumn Epos taka mała ciekawostka - firma od lat w swoich zestawach buduje specyficzną zwrotnicę ,która się składa z dwóch elementów cewki przy głośniku niskotonowym (który blokuje wysokie częstotliwości) i kondensatorze przy głośniku wysokotonowym (który blokuje niskie częstotliwości) w zasadzie taka zwrotnica jest bliska ideałowi
 

lamerblamer

New member
zwiekszył budżet do 3k zł i biorę pod uwagę 2 wzmacniacze:
1.exposure 1010amp
2.nad c356bee

który z nich bedzie lepszy do moich kolumn epos epic 5?
 

gonzo2000

New member
lamerblamer@ Na Twoim miejscu posłuchał bym : exposure 1010amp,
nad c356bee będzie dynamicznie i żywo , wydaje mi się ,że eposy są dość dobrze znane na rynku i w dobrych salonach nie powinno być problemu z taką konfiguracją aby ich posłuchać , rozważył bym też posłuchanie jaśniejszych wzmacniaczy z ciepłymi eposami , taki połączenie może dać dobry efekt w postaci zmiękczenia górnego pasma , brzmienie nabierze klarowności i muzykalności , myślę o Creek evolution 2( na pewno sprawdzi się w muzyce, jazz, poważna , spokojny pop), Yamaha S 700/1000, CA azur 6XX (jeżeli budżet przekroczysz , zawsze można szukać z drugiej ręki z rynku wtórnego , jeżeli konfiguracja , brzmienie będzie się podobać ) .Dobór konfiguracji to są dość indywidualne i subiektywne odczucia odnośnie wrażeń sonicznych , nikt Ci nie da na 100% gwarancji ,że typując model X czy Y zagra wpisując się w Twój gust z w/w kolumnami - musisz to sam zweryfikować .
 
Ostatnia edycja:

lamerblamer

New member
zwiększyłem budżet na ten wzmacniacz do około 2700zł, który z poniższych Państwo polecacie do tych kolumn? słucham pop's i lekkiego rocka oraz czasem muzyki klasycznej na 25m2.

1.Cambridge Audio 650A
2.Xindak XA-6800R
3.Rotel RC-1550
4.NAD C356BEE
5.ARCAM Diva A80
6.VINCENT SV 400
7.Exposure 1010 AMP

bardzo proszę o pomoc. dodam że kupię bez odsłuchu na podstawie Państwa porad.
 

gonzo2000

New member
Napiszę tak chcesz wydać 2-3 tyś na wzmacniacz którego nie znasz i zakup opierasz na indywidualnych , subiektywnych odczuciach osób , którzy mają inne potrzeby - percepcję co do wrażeń sonicznych , inne pomieszczenia i konfiguracje , równie dobrze kostką możesz rzucić może będzie łatwiej .
Każdy z tych wzmacniaczy "może " się podobać lub nie tylko ,że jeden lubi, np. jasno , drugi ciepło grające urządzenia ale to się dobiera do Twojego gustu , wydasz kasę 3 tyś a jak wzmacniacz nie spodoba się to do kogo będzie pretensja do kolegi z forum " X " że nie trafił w gust i Twoje preferencje .

Wydaje mi się że gdybyś szukał , w kwocie dużo niższej , używki to ryzyko straty wtedy jest małe , ale 2 -3 tyś ja sorry kolego nie podejmę się takiego wyboru , może koledzy będą odważniejsi i zaryzykują - trafiając w Twój gust.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dorzuć do tego jeszcze Music Hall A35, bo warto. Skąd jesteś? Jak kolega wyżej, wzmak musisz dopasować do swoich preferencji i kolumn. Jak kupisz jasno grający wzmak do jasnych kolumn to będzie niepszyjemnie ostro i aż za detalicznie, co powoduje zmęczenie przy dłuższym i głośniejszym odsłuchu. Jak kupisz ciepło grający do ciepłych kolumn to będzie taka klucha i wrażenie przymulenia dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darek1602

New member
Witam.
Czytam z zaciekawieniem opinii nt. Exposure 1010 Ampli, bo też jestem nim zainteresowany.Dziś byłem w salonie na odsłuchu (CD również Exposure 1010) z kolumnami Indiana Line Nota 550. Taki model kolumn proponował sprzedawca, dopasowując do mojego budżetu. Moja ocena odsłuchu jest pozytywna, dobre brzmienie, fajna scena, dźwięk detaliczny ale bez przesady, może trochę za mało basu. Jednak w układzie jakość/cena warto te kolumny wziąć pod uwagę. Na forach polecają ten wzmacniacz z kolumnami Tannoy Mercury V4. Jest to ten sam przedział cenowy co Indiana Line.
Czy może ktoś miał okazję słuchać takiego zestawu i może podzielić się wrażeniami. Niestety, sprzedawca nie miał ich w salonie, a dla "większego basu" polecał wyższy model Indiana Line Tesi 560, których też nie miał.
Pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli zależy Ci na basie i dynamice wybierz Arcama odkąd pamiętam (mniej więcej od serii Alpha) te urządzenia grają mocno dynamicznie ,ciekawą propozycją jest też Vincent .Cambridge ,Rotel ,Xindak możesz spokojnie skreślić ze swojej listy poszukiwań .Najtańszą sensowną propozycją jest Music Hall 15.2 (ok.1800zł) to bardzo poprawnie brzmiące urządzenie ,w takim przypadku mógłbyś rozszerzyć zestaw o odtwarzacz Music Hall 15.2 (ok.1800zł ) w tej cenie nie wymyślono jak dotąd lepiej brzmiącego kompaktu
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam.
Czytam z zaciekawieniem opinii nt. Exposure 1010 Ampli, bo też jestem nim zainteresowany.Dziś byłem w salonie na odsłuchu (CD również Exposure 1010) z kolumnami Indiana Line Nota 550. Taki model kolumn proponował sprzedawca, dopasowując do mojego budżetu. Moja ocena odsłuchu jest pozytywna, dobre brzmienie, fajna scena, dźwięk detaliczny ale bez przesady, może trochę za mało basu. Jednak w układzie jakość/cena warto te kolumny wziąć pod uwagę. Na forach polecają ten wzmacniacz z kolumnami Tannoy Mercury V4. Jest to ten sam przedział cenowy co Indiana Line.
Czy może ktoś miał okazję słuchać takiego zestawu i może podzielić się wrażeniami. Niestety, sprzedawca nie miał ich w salonie, a dla "większego basu" polecał wyższy model Indiana Line Tesi 560, których też nie miał.
Pozdrawiam.

Nie słuchałem tych kolumn, ale z testów wynika że są one bardziej spokojne. Na pewno nie ta dynamika co w Roth, a juz na pewno nie Klipsch czy Paradigm. Były ostatnio testowane w miesięczniku "Audio" i potwierdza się to co napisałeś, że bas nie jest tu mocny czy wyeksponowany. Jak ja testowałem wzmacniacze, to Exposure 1010 miał jeden z ładniejszych "dołów" wśród reszty wzmaków,i to na kolumnach MA MR4, które też przesadnym basem nie grzeszą. To wzmak grający dość równo, i może nie ma tak zaznaczonego dołu jak HK, ale na pewno basu nie brakuje. Jaki masz budżet na kolumny frontowe i jaki metraż?
 

darek1602

New member
Zgadzam się, bas absolutnie nie jest wyeksponowany ale też jest go trochę za mało. Właśnie dlatego, że Exposure 1010 ma ładny "dół" spodziewałem się ciut lepszego wrażenia. To fakt, testy podają, że Tesi 560 są "spokojniejsze", predysponowane do muzyki instrumentalnej i klasycznej, dlatego też nie bardzo rozumiem dlaczego sprzedawca wskazywał je jako te z głębszym basem. Stąd moje pytanie o Mercury V4. Chcę coś dobrać do Exposure, mój pokój to 26m2 a budżet do skromne ok. 2k za parę. Nota 550 to kilka setek poniżej 2k.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ciut droższe są Roth Oli 40, ale basu będzie więcej. Możesz zobaczyć też MA MR6. Mnie się gęba uśmiechnęła jak posłuchałem basu z Paradigm Monitor 9 v.7, ale cena sporo wyższa:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się z Krzyśkiem, jeśli chcesz więcej dynamiki i basu powinieneś posłuchać Oli40 i MR6. Nota 550 do Twojego pomieszczenia zdecydowanie za małe.
 

darek1602

New member
Ok.Dzięki. Dużo interesowałem się MA ale na którymś etapie je odstawiłem. W innym salonie sprzedawca proponował mi MA ale do wzmaka CA.
Powrócę więc i odsłucham MA MR6 na Exposure 1010 AMP. Jak będą wyniki podzielę się na forum.
Tymczasem dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz koniecznie:) Widzisz, a dla mnie CA Azur 540/350 grały zupełnie bez ikry. Ładnie, czysto ale tylko do pewnych typów muzyki. W rocku, metalu czy rytmach klubowych zupełnie brak dynamiki i poweru. Ilu ludzi tyle opinii:) Pozdrawiam i czekamy z niecierpliwością na odsłuch.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gonzo2000

New member
Cześć te kolumny Indiana Line Tesi 560 to nowość nic specjalnego to nie jest poziom roth 30 , czy MA serii BX , do takiego wzmacniacza co koledzy proponują szkoda mnie się tak wydaje kasy na line ,jak chcesz bas i dynamikę ale i scenę to np. dynaudio 2/6 ,2/7 ,ale tannoy v4 bardzo ułożone kolumny , wręcz wprawiają w stagnację do spokojnej muzyki słuchania godzinami ,ale basu w nich solidnego nie będzie .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego tylko odsłuch da nam namiastkę tego co nas czeka po kupnie danego sprzętu. Wielu na forum pisze co kupić w ciemno, żeby zagrało fajnie, ale za wiele czynników składa się właśnie na dobre brzmienie danego zestawu. Ja kupiłem w tym tygodniu miesięcznik " HI-FI i muzyka" z 9/2012, bo był w nim test systemu Exposure 1010, tylko co z tego jak testowany był na kolumnach Audio Physic Tempo VI - ok. 12.5k, do tego kable Purist Audio Design Musaeus (łączówka 1300zł, głośnikowy 1740zł). Podejrzewam że nigdy nie kupię takich kolumn i kabli w tej cenie. Czyli wynika z tego że takie gazetowe testy to też można o kant d....rozbić, bo inaczej to może zagrać na budżetowych kolumnach i kablach, nie mówiąc o akustyce. Cieszmy się z tego co mamy, bo niektórych nawet na miniwieże nie stać:)
 
Do góry