Jaki wzmacniacz do KEF IQ90?

jaroslawkonopka

New member
Czesc

Nabylem KEFy IQ90 i zastanawiam sie teraz (wiem ze kolejnosc dziwna ale nadarzyla sie fajna okazja) jaki wzmacniacz do nich dokupic.
Poradzcie mi cos sensownego tak aby zmiescic sie w 600e tj jakies 2500zl.
Z czym beda sie te kolumny najlepiej "komponowac".

Ewentualnie AV Receiver ale nie planuje raczej dodatkowych kolumn dokupic.

Chcialbym uzywac tego zestawu do muzyki, troche filmy + tv
muzyka rozna ale z przewaga Jazzu, Rocka, muzyki klasycznej a czasami tez cos ciezszego ale sporadycznie.

Pozd

Jasiek
 

jaroslawkonopka

New member
oki juz wiem Cambridge 650
hm... kompletnie nic mi ta forma nie mowi
oswieccie mnie prosze jak to sie ma do np Onkyo Yamahy czy innych firm?

pozd

jasiek
 

Kaszan

New member
Cambridge Audio robi bardzo dobre komponenty audio i jest dużo bardziej "muzyczną" firmą niż Onkyo. Z innych proponuję Nad 355 lub Marantz PM 7003. Z tych trzech najlepiej zrobić odsłuch i samemu wybrać.
 

skipper

New member
Polecam Marantz. Mam te głośniczki w połączeniu z PM5003 o jest OK, zwłaszcza do takiej muzy jakiej słuchasz. Napewno 6003 czy 7003 a nawet 8003 będzie lepszy i będzie super. Tylko pamietaj że te głośniki potrzebują długiego wygrzewania. W dodatku Marantz przy Nadzie z wyglądu to jak Aston Martin przy Multipli:)
 

jaroslawkonopka

New member
hej

chwilowo zakochalem sie w lampowym wzmacniaczu Cayin Lyric Ti60 ale... kiedy podlaczylem to razem z CD NAD c565 w domu to mam wrazenie ze bass, tony niskie sa zbyt natarczywe.
Czy to moze byc kwestoa nowych w zasadzie nie wygrzanych kolumn?
pozd

jasiek
 

kulfonio

New member
Witam Mam KEFy IQ9 i jak słyszę że CA zagra z nimi najlepiej to mi się skóra na d....ie marszczy. Tylko nie CAMBRIDGE AUDIO
Nie wiem jak z innymi modelami CA ale połączenie KEFów i chyba każdych innych głośników z CA640r to porażka, nie słuchaj naganiaczy (cena na wyspach to 50-60% ceny u nas) CA poza przestrzennością w której naprawdę jest dobry nie oferuje absolutnie nic. można na nim słuchać tylko muzyki wolnej i spokojnej pod warunkiem dokupienia porządnego subwoofera. Zero dynamiki, a bas? więcej daje maszynka do golenia. Po włączeniu Rammsteina czy czegoś mocniejszego rzygać się chce, jeden jazgot. W porównaniu np z (ktoś wcześniej napisał że mniej muzykalnym???) ONKYO model A-8450 za 300-350 zł używka (mam przyjemność słuchać) Różnica wygląda tak że ma się wrażenie jakby CA grał za ścianą a ONKYO w miejscu gdzie jesteś. CA omijaj z daleka i nie zawadzi skrzyżować palców i splunąć za siebie jak Ci gdzieś mignie, pozdrawiam i życzę udanego wyboru
 
Do góry