Jaki wzmacniacz do HK AVR255

M

mario44n

Guest
Witam Szanownych Kolegów,
Chciałbym rozbudować mój zestaw kina domowego o przyzwoity wzmacniacz stereo z funkcją przełączania sygnału bezpośrednio na końcówkę mocy.

Aktualnie mój zestaw AV składa się z:
- amplituner HK AVR255 z wyjściem Pre-Out
- fronty Monitor Audio BR6
- gramofon Project RPM 5.1 + przedwzmacniacz Project Tube Box SE II
- PS3 i PC

Zależy mi na jakości dźwięku z gramofonu dlatego chciałbym go podpiąć wraz z frontami bezpośrednio wzmacniacza.
Podczas ostatnich odsłuchów u mojego znajomego (mój gramofon i jego wzmacniacz Marantz PM5003) Project pokazał zupełnie inne oblicze (oczywiście z dużym +) dlatego postanowiłem zmodernizować zestaw.
Chciałbym prosić o sugestie jakie wzmacniacze warto brać pod uwagę przy odsłuchach w sklepie do kwoty 2tys..
Jako że mieszkam w miejscowości gdzie trudno o porządny sklep z możliwością odsłuchów wszystkich wariantów chciałbym się skupić na wzmacniaczach które z doświadczenia Szanownych Kolegów powinny zgrać się z moim sprzętem.

Widzę że temat nie jest zbyt popularny. Spróbuję opisać jakie wzmacniacze udało mi się znaleźć z wyjściem na końcówkę mocy w kwocie około 2tys.:

1. Marantz PM7004 2250zł
2. Pioneer A-30 1009zł
3. Arcam FMJ A18 1999zł
4. Denon PMA1500 ae (używany) 2000zł
5. Marantz PM7001KI (używany) 1400zł
6. Marantz PM7000 (używany) 1400zł
7. Marantz PM7003 (używany) 1700zł

Ceny z portalu allegro.
Z przeczytanych do tej pory opinii przekonuje mnie opcja 1 i 7. Czytałem również sporo pozytywnych komentarzy o Pioneer A-30. Odnośnie pozostałych wzmacniaczy nie wiele udało mi się znaleźć obiektywnych opinii jak grają z głośnikami MA BR6.
Jak sądzicie czy Marantz PM7004 jest wart swej ceny czy lepiej pozostawić prawie 1000zł w kieszeni i postawić na Pioneera? A może wsiąść jeszcze któryś pod uwagę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
M

mario44n

Guest
Ten Denon to trochę poza moim zasięgiem finansowym ale dzięki Ramzes za propozycje może z ciekawości posłucham.
Jak na razie wszystko przemawia za PM7004 pozostaje mi jeszcze tylko go odsłuchać w sklepie.
Mam jeszcze jeden wzmacniacz który spełnia moje kryteria:
- Audiolab 8200A
cena o 100zł droższa od Marantz'a pytanie czy zgra się z moimi frontami.
Czy któryś z Kolegów miał okazję go posłuchać?
 
M

mario44n

Guest
Dzięki Panowie za wszystkie opinie.
W sobotę omówiony jestem na odsłuch kilku modeli wzmacniaczy w tym Marantz.
Sprzedawca mocno namawia mnie na NAD'a chyba C356 ale decyzja po przesłuchaniu.
 
Do góry