Jaki wzmacniacz do HDTV 1080p

mirek74

New member
Witam.
Interesuje się systemami audio od dawna, ale z kinem domowym dopiero zaczynam. Stąd też moje pytanie. Chcę złożyć takie tanie (budżetowe) kino domowe. Upatrzyłem sobie już DVD, które obsługuje 1080p, natomiast nie wiem jak to się ma we wzmacniaczu, myślę, że powinienem podłączyć to DVD do wzmacniacza a potem wzmacniacz do TV kablem HDMI, tylko czy wzmacniacz też obsługuje 1080p czy akurat tutaj to jest nieważne. Myślałem też żeby bezpośrednio podłączyć DVD do TV kablem HDMI, a potem np. jakimś złączem optycznym puścić dźwięk do wzmacniacza, lub podłączyć TV i wzmacniacz np. euro-euro. Wzmacniacz, który chcę kupić to Sony LC-46XL1E. A może wszystko poknociłem. Proszę o wyrozumiałość za tak podejrzewam banalne pytanie, ale jak do tej pory mój system audio składa się tylko z dwóch kolumn (stereo) i tak zostanie do słuchania muzyki, z zestaw, o który pytam ma służyć do oglądania filmów i telewizji.
Pozdrawiam Mirek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj klasę cenową, rodzaj kolumn ich wielkość i kolor jaki chcesz mieć ?
A 46 XL1 -to oczywiscie Sharp.
 

mirek74

New member
kiki napisał:
Podaj klasę cenową, rodzaj kolumn ich wielkość i kolor jaki chcesz mieć ?
A 46 XL1 -to oczywiscie Sharp.
Sorki coś mi się pomyliło wzmacniacz z kolumienkami to Sony Zestaw Home Cinema HT-DDW790. Tam są małe głośniczki, ale właśnie o takie mi chodzi. Bo chce je tak wkomponować jakoś koło TV żeby nie rzucały się w oczy, może nawet wsadzę je w ścianę tak, że będzie tylko widać przednią maskownicę. To link jak byś chciał zobaczyć, co to jest http://www.pixmania.com/pl/pl/541204/art/sony/zestaw-home-cinema-ht-ddw.html . A może polecił byś coś innego ?Zależy mi właśnie na takich małych głośnikach, dlatego bo w moim pokoju mój system audio zajmuje centralne miejsce przed ścianą, nad szafką ze sprzętem umieszczę TV właśnie tego SHARPA 46”. Stereo i kino domowe ma być osobno, z tego właśnie względu nie chcę dużych kolumn, bo by to wyglądało jak pół du....y za krzaka. Proszę o poradę w sprawie tych kabli. Myślę ze skoro kablem HDMI idzie dźwięk i obraz to właśnie powinienem podłączyć to właśnie w kolejności DVD do Wzmacniacza i od wzmacniacza do TV.
Pozdrawiam
 

mirek74

New member
mirek74 napisał:
Sorki coś mi się pomyliło wzmacniacz z kolumienkami to Sony Zestaw Home Cinema HT-DDW790. Tam są małe głośniczki, ale właśnie o takie mi chodzi. Bo chce je tak wkomponować jakoś koło TV żeby nie rzucały się w oczy, może nawet wsadzę je w ścianę tak, że będzie tylko widać przednią maskownicę. To link jak byś chciał zobaczyć, co to jest http://www.pixmania.com/pl/pl/541204/art/sony/zestaw-home-cinema-ht-ddw.html . A może polecił byś coś innego ?Zależy mi właśnie na takich małych głośnikach, dlatego bo w moim pokoju mój system audio zajmuje centralne miejsce przed ścianą, nad szafką ze sprzętem umieszczę TV właśnie tego SHARPA 46”. Stereo i kino domowe ma być osobno, z tego właśnie względu nie chcę dużych kolumn, bo by to wyglądało jak pół du....y za krzaka. Proszę o poradę w sprawie tych kabli. Myślę ze skoro kablem HDMI idzie dźwięk i obraz to właśnie powinienem podłączyć to właśnie w kolejności DVD do Wzmacniacza i od wzmacniacza do TV.
Pozdrawiam
Dobra znalazłem rozwiązanie Panasonic SC-PT350WE-S naprawdę tani i ma to co trzeba.:eek:k:
 
Do góry