Jaki wzmacniacz/amplituner do kina 5.1 - prosze o pomoc

sjs

New member
Witam !

Na głośnikach i ogólnie sprzęcie grającym w ogole się nie znam, dlatego pytam was :)

Kupiłem jakiś czas temu okazyjnie takie głośniki i subwoofer:
- 2x Sony SS-SR250, rated impedance: 8 ohm, maximum input power: 100W
- 2x Sony SS-MF650H, rated impedance 8 ohm, maximum input power: 180W
- 1x Sony SS-CN900, rated impedance 8 ohm, maximum input power: 150W
- 1x LG Subwoofer 300W, 3ohm

Nie wiem jakiej klasy to jest sprzęt ale wygląda na jakiś lepszy, szukam teraz jakiś wzmacniacz lub amplituner pod te głośniki który też posłuży mi już na przyszłość jak bym je zmieniał..
Chciał bym też pod to podłączyć Bluray/PS3, TV oraz czasem laptopa.

Budżet jaki na to chce przeznaczyć to ok. 2,5tyś chyba że naprawdę będzie warto to mogę trochę dorzucić.
Co byście mi polecili ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mała uwaga - te głośniki Sony są delikatne ,przestrzegam przed nadmiernym przekręcaniem potencjometru głośności ,gdyż puścisz głośniki z dymem
Amplituner w granicach do 1500zł w zupełności wystarczy
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
To widocznie sporo poprawili, bo w 255 była chyba najgorsza jaką miałem okazję słyszeć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sjs

New member
przemko77 - chodzilo mi tez o cos na przyszlosc ;), jak bym zmienic glosniki zeby bylo w co je wpiac

audiofilem jakims nie jestem chodzilo mi o dobry czysty dzwięk, kupilem Onkyo TX-NR 609 powiedziano mi ze bedzie dobrze mi służył a co wy o nim myslicie ?
 

Prokop

New member
Bez reklam
Dopisz jeszcze jakie miałeś okazję słyszeć.
Pioneery z serii sc-lx 83 85, onkyo 875, i cos tam jeszcze u roznych znajomych. Harmana 255 mialem ponad rok, kalibracja w nim pozostawia wiele do zyczenia. Chyba ze wypuscilu kolejny firmware, bo bledow stale w sofcie 255 bylo, to moze w koncu cos udalo im sie poprawic. Brzmieniowo amplituner godny polecenia, kalibracja to nie wszystko, wiadomo.
 
Do góry