Jaki wynik z podpięcia dysku HDD pod odtwarzacz BD i tvLCD ?

michalkierow

New member
Mamy taki zestaw :
-dysk HDD przenośny,podpinany pod USB odtwarzacza BluRay
-odtwarzacz BluRay
-telewizor LCD FullHD
-kabel HDMI

Będzie Full HD gdy film "poleci" nie z płyty ,a z dysku HDD podpiętego pod wejście USB odtwarzacza ?

Chciałem zarchiwizować kilka pozycji na BD,poza tym tak byłoby łatwiej mieć na jednym dysku całą bibliotekę filmów w BD i DVD :cool:
 

pro_fill

New member
Bez reklam
albo będzie albo nie będzie - odpowiedź na to pytanie zna tylko ten, kto zna model twojego odtwarzacza BD.

:D
 

michalkierow

New member
..no narazie nie znam nawet ja bo dopiero przymierzam sie do zakupu :)
Akurat zastanawiam się nad dyskiem przenośnym i chciałem wiedzieć czy czasami nie wtopie kasy :/ bo jak archwizacja będzie dla samej archwizacji to nie o to mi chodziło...CHciałem mieć dostęp "z pilota" do wszystkich filmów jakie mam zamiast wstawać i każdą płytę oddzielnie przekładać w odtwarzaczu..
 

pro_fill

New member
Bez reklam
i pomału zaczyna być wszystko klarowne.

jeśli podłączysz pod odtwarzacz BD, HDD to jest szansa, że odpalisz plik z filmem FullHD, pod warunkiem, ze odtwarzacz będzie czytał formaty, w jakich dokonasz archiwizacji.
innym problemem będzie, czy HDD podłączone po USB ruszy ci po podłączeniu pod BD - każde USB ma 5V lecz dowiedz się jakie będziesz miał w USB natężenie prądu, bo może się okazać za małe i będziesz musiał używać dysku, do którego będziesz miał możliwość podłączenia dodatkowego zasilacza.
 

michalkierow

New member
Z USB ma sie sprawa tak,że trzeba się dowiedzieć czy to czasami nie USB 1.0 bo wtedy trzeba zasilacz do dysku....
Jak USB 2.0 lub 3.0 w najlepszym wypadku,to niema problemu,bedzie 5V.

Co do formatu w jakim chce archwizować to myślę o zrzuceniu filmu z dysku bez kompresji,poprostu cała płyta na dysk i tyle.Więc będzie to samo tylko,że dostanie to nie z płyty ,a z dysku przez USB.
 

pkomp

New member
nie trzeba żadnego zasilacza jesli dysk nie pobiera więcej jak 450mA(teoretycznie usb daje 500mA ale dyski z ciut mniejszym poborem potrafią znikać)

usb 1.1 i usb 2.0 jest pod tym względem identyczne - a razem z usb 3.0 od zawsze mają 5V

co do archiwizacji w ten sposób to jak wybierzesz sprzęt to poczytaj czy sobie poradzi z takim bitrate odtwarzanym z dysku
 
Do góry