Jaki wybrać tv Sharp czy Philips czy Panasonic

adamkonik

New member
Potrzebuję zakupić tv do sypialni, dlatego zdecydowałem się na 32cale, zależy mi na ładnym płynnym obrazie. Cena maks 1.7tys

Zastanawiam się nad :

  • Philips 32PFL3517H
  • Panasonic TX-L32E5E
  • LC-32LE244EV


Prosze o pomoc w wyborze, może inna propozycja.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wszystkie trzy będą fajne, ale powiedz nam :
- jak świeci światło i w jakich godzinach będziesz oglądać?
- chcesz podłączyć internet do telewizora i korzystać z funkcji smart tv?
- preferujesz kolory naturalne czy żywe?
 

jaceksz82

Member
Ja jutro zamawiam w/w Panasonica tylko w wersji 42 calowej. Myślę, że nie będzie to błąd wybierając pomiędzy nim , Philipsem PFL4007h oraz Toshiba 40TL933.
 

adamkonik

New member
Będę oglądał w dzień, ale w większości wieczorami, zależmy mi na naturalnych kolorach.
Ten Philips 32 PFL 5007 jest bardzo fajnym telewizorem i wydaje sie być najlepszym wyborem. Jutro pojadę go zobaczyć w jakimś sklepie.
 

peki

New member
według mnie opcja 32 cale Panasonic TX-L32E5 jest bardzo w porządku. za taką cenę full hd z konwersją 2d/3d, czterema wejściami hdmi - bardzo dobry wybór.
 

matiss88

New member
1. Odległość od ekranu: ~2.5 max 3
2. Jak słońce świeci w pokoju: świeci z boku , nie pada bezpośrednio na ekran , ok 3,5 od okna
3. Jak duży jest pokój: ~19m2
4. Preferowana technologia: LCD/LED'
5. Jaki masz obecnie telewizor: samsung40c650 (znam dobrze 46nx720) dlatego proszę o porówanie do tych modeli
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: żona: seriale , ja sport plus dobre filmy ,dzieci bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pół na pół
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry (żeby znaczki programów nie były rozmazane :/ )
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora: min 40' -42'
12. Preferowana marka: nie mam preferowanej
13. Czego nie lubisz w telewizorach: zamulania, słabej jakości obrazu, słabej jakości przy analogowym sygnale
14. Jakie urządzenia będą podłączone: za pół roku dekoder upc lub nki , ps3 , kiedyś kino domowe ale to odległy temat .
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% ( w tym vod jeśli tv ma tą opcje ) 20% konsola, multimedia
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: w większości na wprost
17. Czy ważne jest wifi: dobrze by było .
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jak będą to tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: niekoniecznie , choć jak będzie taka opcja to pewnie skorzystam .
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
22. Ma mieć 3D: nie musi ,może, nie jestem fanem choć na dobych filmach lub koncerach fajnie wygląda
23. Ma mieć slot na karty SD: może mieć
24. Ma mieć tuner DVB-S: chyba bez znaczenia?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, dekodery, ps3
27. Ile programów HD: kilka - narazie brak w przyszlosci z 10-20
28. Ma stać czy wisieć: stać, ale również może wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak chyba wszystkie nowe już posiadają
31. Na czym najbardziej Ci zależy: by sprzęt był bezawaryjny, dobra jakość obrazu, dobra jakość dźwięku , ogólnie mówiąc dobry tv za rozsądną cene , nie ważny jest aż tak designe choć podoba mi się w philipsie oraz nowszych tv z małą ramką.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4-6 godziny dziennie weekendy ok 6-9 godzin
33. Budżet: Chciałbym do kwoty 2500 maxymalnie ale ( 200 mogę dołożyć ) , używam konta alior sync więc od większości ofert na internecie odliczam 5%.


Z wyglądu podobają mi się nowe Philips ,Sharp oraz Samsungi , Toshiba także jest wporządku . Nie rozumiem czemu unika się Samsungów oraz LG . Kolory w tv raczej zawsze nastawiam lekko stonowane , ciemniejsze nie na mega jasności . Brałem pod uwagę modele które podałem wyżej . Za pierwsze kryterium biorę pod uwagę jakość obrazu a nie dodatki. Tv jak da radę znaleźć poniżej 2500-2700 to oczywiście też wchodzi w grę ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie mistrz jest tylko jeden:
- Philips 42PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

matiss88

New member
A to w tym modelu czy w 5007 była zmiana matrycy na znacznie gorszą ..? Zaraz sobie sprawdze ten model i poczytam na podforum Philipsa na stronce . I jeszcze jedno moje standardowe pytanie jak myślisz jak ten tv wypada na tle hx750 oraz nx720 ? Dzięki za odp.
 
Do góry