jaki wybrac tv lcd 32" do ok. 5000 zl?

mrbounce

New member
witam
prosze o pomoc w wyborze wzglednie najlepszego telewizora lcd 32" w cenie do ok. 5000 zl.

po przejrzeniu oferty kilku producentow, doszedlem do nastepujacej listy:

1) LG 32LX2 http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=32LX2&model=NOTHING
2) SONY KLV S32A10 BRAVIA http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=KLV-S32A10E&site=odw_pl_PL&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV
3) SAMSUNG LE32M51B http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m51b.asp
4) SAMSUNG LE32R51B http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32r51b.asp
5) PHILIPS 32PF7320 http://www.telekom.com.pl/philips/rtv/philips_opisy_tv/32PF7320.htm
6) PANASONIC TX-32LX50 http://panasonic.pl/oferta.php?prod=2529


telewizory te sa podane w zupelnie przypadkowej kolejnosci, jeszcze nie wiem na co sie zdecyduje. prosze o pomoc w jak najlepszym wyborze oraz o ewentualnie inne, ciekawe propozycje.
 

Dara

New member
Ja bym radził wybierać między LG a sony można jeszcze wziąć pod uwage to że szykuje się w naj bliższym czasie obniżka cen LCD panasonica on też ma dobre LCD (generalnie wszyscy producenci obniżą ceny) .Sony Bravia ma wspaniałe kolory to jego przewaga nad pozostałymi LCD, spróbuj też popatrzyć na oferty LCD SHARP'a on ma podobno najlepsze LCD. Ja osobiście zdecydował bym się na SONY.
Pozdrawiam.
 

ortax360

New member
Witam
Z podanych przez ciebie LCD wybierałbym tylko miedzy Panasoniciem 32lx50 lub Samsungiem M51
Pozostałe tv godne uwagi to Panasonic LX500 , SONY v10 i Toshiba 32wl58
Pozdrawiam .
 

el@Pajaco

New member
ortax360 napisał:
Witam
Z podanych przez ciebie LCD wybierałbym tylko miedzy Panasoniciem 32lx50 lub Samsungiem M51
Pozostałe tv godne uwagi to Panasonic LX500 , SONY v10 i Toshiba 32wl58
Pozdrawiam .

Tylko, że LX500 a szczególnie V10 i wl58 są o wiele droższe niż ok. 5000.

Ja bym poczekał jeszcze z kilka tygodni wejdą nowe modele będzie większy wybór w tym pułapie cenowym, a i starsze modele z pewnością troche potanieją. Jeśli musowo na dziś to tak jak ortax360 zaproponował. Ja stawiał bym na tego samsunga.
 

HSV

New member
Z lcd które wymieniłeś to Samsung R51 ale poważnie potraktowałbym "kultowy" już na tym forum SHARP P50 którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Wybierając dla siebie LCD ogladałem i testowałem prawie wszystkie LCD które wymieniłeś, i o opinię prosiłem mądrych tego forum i uważam że SHARP p50 jest SUPER, ale zależy do czego ma ci służyć twój LCD no i warunki w jakich będziesz oglądać z niego (odległość, itd.)
 

mrbounce

New member
dziekuje bardzo za odpowiedzi. i wlasnie - kiedy bedzie ta obnizka cen? i czy bedzie to jakies spektakularne wydarzenie - mocne spadki cen? bo tv lcd tanieja caly czas, powoli co prawda, ale jednak.

odnosnie propozycji, to te co podalem mieszcza sie w przedziale "do ok. 5000 zl", tzn. kazdy z tych tv da sie kupic w tej cenie, dlatego je wybralem i nie chcialbym wychodzic poza ten przedzial.

jakies jeszcze podpowiedzi? to trudny wybor, a ja caly czas nie wiem co wybrac :).
 

abryla

New member
Witam!
Polecam sprawdzenie takze Loewe Concept L32. Kosztuje kolo 5000 pln a dostajesz bardzo dobry TV. Poczytaj jego recenzje - zawsze osiagna wysokie noty.....
Pozdr
Olek
 

stalak

New member
Witam, mam dokladnie ten sam problem co auter tego tematu. Chce kupic dobre lcd pomiedzy 5k - 6k, ale nie moge sie zdecydowac. Znajomy polecal mi ogolnie samsungi. Mysle nad zakupem Samsinga le 32 m51, ale czytajac wasze wypowiedzi nie jestem pewien czy to bedzie najlepszy wybor. Telewizorow jest multum i jestem zdezorientowany poniewaz nie interesowalem sie tym dotychczas. Mialem zamiar kupic jkais w najblizszym tygodniu, ale czy nie lepiej poczekac? Prosze o kolejne wypowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zawsze podaj cel zakupu ?
do czego chcesz wykorzystywać.
CRT - miało zupłnie inne formy i mozna było korzystać ze wszystkiego bez obaw.
Tu jest inaczej . Czasy reakcji , złącza i ich rodzaje .
Do 6000 zł - najlepiej sprawuje się do Pal -
JVC 32 c 50
Sharp 32 Ga 6
Samsung 32 M 1
Loewe Concept
32 LG Lx 2

Poproś o pokaz u siebie w domu - to zdecydowanie najlepsza fomuła.
Sam stwierdzisz ,że wątpliwosci zmaleją i staną się nie ważne.
pozdrawiam
 

JACEK2

New member
Od 2 tygodni jestem posiadaczem Sony KLV -V32A10 , z ktorego to jestem bardzo zadowolony :) . Odpowiem na Twe ewentualne pytania dotyczace tego TV .
 

JareckiPL

New member
hmm, witam wszystkich. Ja również zastanawiam się nad zakupem LCD do tej pory rozważałem zakup jedengo z LCD firm :
1.Samsung 32 M 1
2.LG 32 LP1R
3.Panasonic TX 32 LX 500
wyszło na to że Panasonic odstaje od reszty przedewszystkim czasem reakcji matrycy (nie jestem jakimś super wymagającym kolesiem ale podczas meczu piłki nożnej widoczne były smugi jakie pozostawiała piłka)
raczej byłem skłonny zakupic LG kiedy zaproponowano mi zakup :
Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD Ready
widze że jeden z uczestników tego forum nie ma jakiś objekcji do tego sprzętu i być może akurat poprzestane na tym modelu. Dla mnie sprzęt ma zawisnąć na ścianie kwadratowego pokoju (4 x 4,1 x 2,5) mam nadzieje że wydam 5k dobrze tzn nie rozczaruje mnie widok. pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32 V a 10 Sony Bravia - to znakomity telewizor ale w innej klasie cenowej.
Sprawdź dobrze ale z własnego sygnału - u siebie w domu.
Tam pryskają wszystkie bariery.
Do Twojej listy zaliczyłbym jeszcze JVC 32 s 60 - Ostatnio najczęściej wybierany na pokazach.

Pozdrawiam
 

mrbounce

New member
witam
minal prawie miesiac czasu od zalozenia tego topicu, ale nadal do konca nie wiem jaki lcd 32" kupic :), a czekam troche ze wzgledu na prognozy spadkow cen. chociaz bardziej skupilem uwage na 2 producentach: samsung (m51) i lg (lx2).

moze ktos mi doradzi - tv bedzie w pokoju 4 x 5 m, ogladany z odleglosci ok. 3-3,5m. na poczatek niestety tylko antena naziemna + filmy z pc, ale w najblizszym czasie satka. jesli chodzi o wejscia, to oczywiscie chcialbym miec mozliwosc podlaczenia cyfrowego DVI z peceta, ewentualnie dodatkowo DSub, a oprocz tego oczywiscie S-Video i Euro i jakies wyjscie audio. zalezy mi na szybkiej matrycy i oczywiscie na najlepszej jakosci obrazu (w przedziale do ok. 5,500), glosniki, dzwiek, stylistyka nie sa dla mnie za bardzo wazne. ma ktos gotowa recepte? :)

i o co chodzi z tymi pokazami? czy to mozna zamowic w dowolnym miejscu w polsce? jakie tv mozna obejrzec i jakie sa tego koszty?
 

JareckiPL

New member
nie wiem dokładnie jak jest z tymi pokazami organizowanymi przez uczestnika forum, ale miałem okazję sprawdzić jak w zwykłym mieszkaniu pracuje samsung m51 i Lg LP1R. Jeżeli chodzi o obraz to dla mnie widok taki sam może na samsungu był to trochę jaśniejszy obraz ale barwa taka sama. Ja w ciągu kilku dni tzn max do 17-18.03 będę miał zawieszonego u siebie Fujitsu Siemens to ci powiem co o nim sądze. mam nadzieje że nie będę musiał rzucać łaciną i wbijać szpileczek w laleczkę voodoo z wizerunkiem sprzedawcy :)
 

JareckiPL

New member
jeśli jeszcze ktoś śledzi ten temat to mogę powiedzieć że zakup Fujitsu Siemens jest trafny. kilka dni temu zwisł u mnie na ściance 32 calowy, mam pokój 4m X 4,10m X 2,5m taki standartowy w bloku - TV prezentuje sie świetnie pomimo kradzieży sygnału tv kablowej ( przecież nie kazdy ma na abonament :/ ) obraz w LCD jest dobry na polskich kanałach a jesli chodzi o kanały typy SPORT i Muzyka to jest bardzo dobry. Nie ma żadnych efektów smugi za piłką czy tym podobne. Głośniki z tyłu TV też całkiem nieźle sobie radzą. Do tego mam w zestawie komplet kino domowe LG LH T751 TB i jak na razie wszystko niby git tylko uciążliwy jest wentylator który uruchamia sie po podkręceniu VOL w kinie :) reszta jak najbardziej CACY :) i jak dla mnie mistrzostwa świata moga się rozpocząć juz jutro :D
 
Do góry