Jaki wybrać telewizor? LCD,LED,Plazma

Smykoo

New member
Też byłem zwolennikiem LCD, ale od paru dni mam plazmę i...zmieniłem zdanie :) . Obie technologie mają swoje wady i zalety, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to plazma kładzie na łopatki LCD i tu nie ma o czym rozmawiać. Jak głosi klasyk: oczywista oczywistość ;)
 

TSA

New member
1080i to nic innego ja 2 x 540 lini podawanych przemiennie i niema nic wspólnego z FULL HD telewizje tak oszukuja aby zaoszczedzic przepustowosc.Co do hd ready to tylko nazwa w np. samsungu tak nazywane full hd 1080p a w innych markach zloty napis FULL HD obpie jak by sie nie nazywaly aby byly naprawde FULL musza wyswietlac minimum 1080 linii z literka 'p' progressive ale duzo jeszcze wody uplynie zanim telewizje beda nadawaly tki sygnal pozostaja jedynie odtwarzacze--pozdrawiam--
 

zn21

Member
kuba78 - powiadasz, że plazma przestarzała technologia ale nie wszystko co przestarzałe jest złe. Ostatnio sporo czasu poświęciłem na szukanie wzmacniacza. Trochę ich przewertowałem ale w końcu podpiąłem wzmacniacze lampowe. To stara technologia która ma parę wad bo lampy zużywają się i nie są tanie, grzeją się a poza tym maja ograniczenia mocowe. Za to dźwięk nadal nie do przebicia przez nowoczesne półprzewodniki. Niestety muszę kupić coś na lampie bo gra to lepiej choć ta technologia zatrzymała się w latach 60 a może i wcześniej. Akurat tak nie jest w plazmach bo technologia rozwija się. Natomiast obecnie obraz jest mimo wszystko trochę ciekawszy od LCD. Nie od dziś mówi się, że prawdziwy kinoman kupuje plazmę a meloman-audiofil lampę.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Temat rzeka, osobiście jako posiadacz PDP i LED napisać mogę tak, jedna i druga technologia ma wady i zalety, fakt.Mniej ma ich na pewno PDP, trzeba też zastanowić się o jakiej klasie cenowej piszemy, tańsza plazma będzie lepsza od taniego LED to fakt.LED ma szanse stanąć w walce z plazmą ale po kalibracji, generalnie "Nieskalibrowany" LED w kwesti naturalności obrazu ma braki w stosunku do PDP.Z moich doświadczeń, do wieczornych i nie tylko seansów filmowych PDP, do gier i PC LED.
 

kuba78

New member
kuba78 - powiadasz, że plazma przestarzała technologia ale nie wszystko co przestarzałe jest złe. Ostatnio sporo czasu poświęciłem na szukanie wzmacniacza. Trochę ich przewertowałem ale w końcu podpiąłem wzmacniacze lampowe. To stara technologia która ma parę wad bo lampy zużywają się i nie są tanie, grzeją się a poza tym maja ograniczenia mocowe. Za to dźwięk nadal nie do przebicia przez nowoczesne półprzewodniki. Niestety muszę kupić coś na lampie bo gra to lepiej choć ta technologia zatrzymała się w latach 60 a może i wcześniej. Akurat tak nie jest w plazmach bo technologia rozwija się. Natomiast obecnie obraz jest mimo wszystko trochę ciekawszy od LCD. Nie od dziś mówi się, że prawdziwy kinoman kupuje plazmę a meloman-audiofil lampę.


W 100% się zgadzam.
Radziecki Rubin na lampach, z porządną lampą kineskopową potrafił wyświetlić większe widmo światła białego, kolory miał fantastyczne.

I co z tego?

Nigdy nie pisałem, że plazma ma gorsze kolory.
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
LED ma szanse stanąć w walce z plazmą ale po kalibracji, generalnie "Nieskalibrowany" LED w kwesti naturalności obrazu ma braki w stosunku do PDP.

Co Ty pierdolisz, jaki nieskalibrowany Led,:fool: kontra skalibrowana Plazma? :fool:
Niektórzy czytając te brednie pomyślą że plazmy są kalibrowane fabrycznie, a LCD nie.
Wymyślacie i kombinujecie jak koń pod górę.
Żeby była jasność, plazma ma możliwość wyświetlenia większej ilości barw od LCD (bo te uzyskuje się pośrednio filtrami czerwony, zielony, niebieski) i na tym zalety się kończą.

Dwie inne technologie wyświetlaczy.
Pytanie w poście było, którą wybrać?
Polecam nowszą LCD z podświetleniem LED.
I kropka.
Chcecie to używajcie lamp.
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
1080i to nic innego ja 2 x 540 lini podawanych przemiennie i niema nic wspólnego z FULL HD telewizje tak oszukuja aby zaoszczedzic przepustowosc.Co do hd ready to tylko nazwa w np. samsungu tak nazywane full hd 1080p a w innych markach zloty napis FULL HD obpie jak by sie nie nazywaly aby byly naprawde FULL musza wyswietlac minimum 1080 linii z literka 'p' progressive ale duzo jeszcze wody uplynie zanim telewizje beda nadawaly tki sygnal pozostaja jedynie odtwarzacze--pozdrawiam--

Same brednie.
Skąd ludzie takie pomysły biorą?
Te forum spadło na samo dno, podstawowych zagadnień nie znasz.

"2x540 lini podawanych przemiennie" :fool:, czyli jak?

Proszę pisać bez błędów, dziecko.
 

zn21

Member
coś mnie zrozumiałeś mnie. Użyłem przenośni. Mając na myśli lampy myślałem o wzmacniaczu lampowym audio do słuchania muzyki. Te nigdy nie wyszły z obiegu. tu popatrz High Fidelity
 

kuba78

New member
@zn21 bardzo dobrze Cię zrozumiałem, w 100% zgadzam się z Tobą, nic lepszego od wzmacniacza lampowego nie wymyślono.

Rubin zbudowany był z "analogowych" lamp, potrafił nieskończoną paletę barw wyświetlić, miał super kolory.
Cyfrowo sterowany wyświetlacz plazmowy nie potrafi tego co stary Rubin.
Technologia wyświetlaczy plazmowych jest STARA, od lat nic się w niej nie zmieniło, poza opcjami zmniejszeniem zużycia energii, oszczędzania panelu, ale to wszystko kosztem jakości obrazu.
Aby korzystać w pełni z obrazu plazmy, należy je wyłączyć.

Mam polecać Rubiny? :)
 
Ostatnia edycja:

zn21

Member
miałem kiedyś w domu rubin, który po paru latach niestety wpadał w jeden kolor. U sąsiada w zielony a u nas chyba w czerwony. Mógł jeszcze w niebiesku. Tyle, że wtedy nie nadawano z taką rozdzielczością więc trudno to porównywać. LCD jest idealny do wyświetlania reklam i stałych obrazach. Ja widzę różnicę w obrazie obu technologi i dla mnie przyjaźniejszą jest plazma. Powiem szczerze, że znam osoby które przeszły z obozu LCD na plazmę i chwalą sobie to a naprawdę ciężko znaleść odwrotne przypadki. LCD i tak z czasem upadnie na rzecz oled a plazma dalej będzie istnieć jak przysłowiowa technika lampowa czy czarna płyta w audio.
 

kuba78

New member
Ja ze swojego rubina zrobiłem prostownik, ale to nic nie wnosi do tematu.

Pracowałem parę lat w LG Elektronics Mława.
Na wygrzewce przy testach plazm, po dwóch tygodniach grzania z 10 odbiorników 7 do regulacji kolorów 3 nie przeszły testów, stałe obrazy wypalone (smugi).
Panele plazmowe, ledwo co wytrzymują rok, chodzi mi o kolory, ulegają zmianie przez wypalanie plazmy-luminoforu.
Podobny proces zachodzi w lampach elektronowych, wypalenie katod.
A tak w zasadzie plazmy, to są super.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Co Ty pierdolisz, jaki nieskalibrowany Led,:fool: kontra skalibrowana Plazma? :fool:
Niektórzy czytając te brednie pomyślą że plazmy są kalibrowane fabrycznie, a LCD nie.
Wymyślacie i kombinujecie jak koń pod górę.
Żeby była jasność, plazma ma możliwość wyświetlenia większej ilości barw od LCD (bo te uzyskuje się pośrednio filtrami czerwony, zielony, niebieski) i na tym zalety się kończą.

Dwie inne technologie wyświetlaczy.
Pytanie w poście było, którą wybrać?
Polecam nowszą LCD z podświetleniem LED.
I kropka.
Chcecie to używajcie lamp.

Heh chodzi o to że na fabrycznych plazma lepiej oddaje naturalne barwy i ogolnie lepiej się patrzy na ten obraz.Poczytaj jakieś blogi na temat kalibracji i zobacz jak wygląda to w praniu np u samsunga gdzie na Tv tej firmy nie da się patrzeć na żadnym z prefidionowanych trybów obrazu.Chyba że lubisz tryb dynamiczny, wtedy nie ma o czym gadać.Wiem że LED defending force bacznie czuwa na tym forum, nie bądzmy fanami technologii tylko obrazu!.
 

kuba78

New member
Heh chodzi o to że na fabrycznych plazma lepiej oddaje naturalne barwy i ogolnie lepiej się patrzy na ten obraz.Poczytaj jakieś blogi na temat kalibracji i zobacz jak wygląda to w praniu np u samsunga gdzie na Tv tej firmy nie da się patrzeć na żadnym z prefidionowanych trybów obrazu.Chyba że lubisz tryb dynamiczny, wtedy nie ma o czym gadać.Wiem że LED defending force bacznie czuwa na tym forum, nie bądzmy fanami technologii tylko obrazu!.

Dalej pierdolisz, o co Ci chodzi?
Jakie fabryczne plazmy? Co to jest?
Kto ogląda na dynamicznych ustawieniach?
Mam samsunga LCD dwa lata śmiga po 10 godzin dziennie, oglądam statyczne obrazy, różne formaty i nic się nie dzieje, jak były super kolory tak są nadal.
Uuuu z plazmą by było cienko, właśnie tu chodzi o obraz i wygodą w użytkowaniu.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Dalej pierdolisz, o co Ci chodzi?
Jakie fabryczne plazmy? Co to jest?
Kto ogląda na dynamicznych ustawieniach?
Mam samsunga LCD dwa lata śmiga po 10 godzin dziennie, oglądam statyczne obrazy, różne formaty i nic się nie dzieje, jak były super kolory tak są nadal.
Uuuu z plazmą by było cienko.

Widzę że się nie dogadamy, czytanie ze zrozumieniem się kłania, nie między wierszami.
 

kuba78

New member
A co tu się dogadywać, już wcześniej pisałem, plazma ma większą paletę barw od LCD.

Do czasu. :) Potem plastusiowe kolory.

Odnośnie blogów na temat kalibracji, to takie bzdury tam wypisują...głowa boli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry