Jaki wybrać telewizor? LCD,LED,Plazma

Adrian1132

New member
Witam,
Jak jak w temacie, będę kupował telewizor i zastanawiam się jaki wybrać. LCD, LED czy plazme?
Interesują mnie duże rozmiary +50. TV służyłby do OGLĄDANIA i do grania na konsoli ps3.
Co myślicie:
allegro.pl/telewizor-lg-60pa6500-plazma-hit-i2845363435.html
 

zn21

Member
ja na dzień dzisiejszy zdecydowanie kupiłbym plazmę. Zresztą też chce kupić taki 60+ i tylko pośród plazm szukam, choć wybór jest ubogi. Może za parę lat zmienię zdanie ale obecnie dla mnie osobiście plazma ma ładniejszy obraz.
Na forum byli tacy co przesiedli się z plazmy na LCD czy LED a potem ze łzami w oczach wracali niczym synowie marnotrawni.
 

miro.t

New member
Witam szanownych kolegów.
Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.
Od kilku dni szukałem dla rodziców tv w rozmiarze ok 40" i cenie ok 2000.
W sumie wybraliśmy dwa i wysłałem rodziców do sklepu, żeby sobie wybrali między Philipsem 40PFL5007 lub Toschibą 40RL939, a w sklepie gostek ich przekonywał, że za 1929zł mają plazme LG 42PM4700, której obraz jest o wiele lepszy od wymienionych led i oczy im się nie będą tak męczyć.
Już go chcieli brać tak im zachwalał, jednak zadzwonili do mnie a ja postanowiłem zapytać jeszcze szanowne grono o opinie czy się w to wogóle pchać bo przecież to chyba nawet nie jest full hd.
Oni szukają telewizora do oglądania tv naziemnej i satelity, czasem zdjęć.
Dzieki za wszelkie opinie.
 

Majdanek

New member
W tej cenie jak do oglądania tv naziemnej i satelitarnej to tylko plazma. Od tego LG lepszy byłby Panasonic P42X50. Full HD jest potrzebne do kanałów HD, więc jak chcesz tak bardzo Full HD to za 2000 jest LG PA 5500
 

Raku2006

New member
W tej cenie jak do oglądania tv naziemnej i satelitarnej to tylko plazma. Od tego LG lepszy byłby Panasonic P42X50. Full HD jest potrzebne do kanałów HD, więc jak chcesz tak bardzo Full HD to za 2000 jest LG PA 5500

W Polsce nie ma chyba ani jednego kanału nadającego w full hd, co najwyżej hd ready.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

Raku2006

New member
1280/720, ale w telewizorach hd ready mamy 1366 na 768 czy jakoś tak :)
Dobrze że napisałem "chyba nie ma", tak po prostu kiedyś gdzieś czytałem i to nie był "fakt".
Dzięki za sprostowanie.

Edit:
Aha widzę że dość dawno temu to czytałem, teraz widzę że m.in. tvp1,2 i naziemna nadaje w 1080i, no ale dobra, przecież to temat o tv a nie o rozdzielczości :)
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
hd ready - stosowana przez producentów telewizorów nazwa znacząca: przystosowany do odbioru sygnału HD.

Odbiorniki o niższej rozdzielczości jak 1920 × 1080, bez tej nazwy nie są wstanie poprawnie wyświetlić obraz full hd.
 
Ostatnia edycja:

miro.t

New member
Dzięki Panowie to zaczynam szukać plazmy.

PS.
Moim rodzicom nie zależy na HD, oni po prostu muszą kupić nowy telewizor i chcieliby coś takiego, co ma ładny obraz. Maja po 60 lat wiec im wsio ryba, byleby sie nie męczyli patrząc na TV.
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Rozwój paneli plazmowych zatrzymał się 10 lat temu, w tej technologii wyświetlaczy nic szczególnego się nie zmieniło, poza nazwami marketingowymi poprawiającymi niby ich jakość.
Jak dziesięć lat temu po roku intensywnego użytkowania się wypalały, tak i obecnie z nimi jest to samo.
Wybór należy do klienta, ja odradzam.
Teraz mnie zlinczują fani plazm :)
 

miro.t

New member
Powiedz mi czym się objawia to wypalanie.

PS.
Moi rodzice maja po 60lat, nie wiedza co to HD, nie zależy im na tym, chca TV z ładnym obrazem, żeby oglądanie telewizji nie było męczące.
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Blaknięciem kolorów, wypaleniem loginów stacji, poświatami innymi, wymagają użycia przesunięcia obrazu statycznego, zużycie prądu jest conajmniej dwukrotnie większe itp.
 

miro.t

New member
No to powiedz mi w takim razie, czy rodzice w ogóle zauważą różnicę w jakości obrazu. Czy może ona jest tak niewielka, że szkoda czasu na dyskusje.
 

kuba78

New member
No to powiedz mi w takim razie, czy rodzice w ogóle zauważą różnicę w jakości obrazu. Czy może ona jest tak niewielka, że szkoda czasu na dyskusje.

Nie wiem o jaką jakość Ci chodzi?
Ale domyślam się o użytkowanie plazmy.
Nie, po prostu wypalanie będą odbierać jako normalne, bo proces ten zachodzi powoli.......aż coś nie zostanie wypalone stale, lub niejednolicie, powstaną smugi, ale to po wygaśnięciu gwarancji.
 

pierwszyy

Member
ale wcześniej poczytaj o "cudownych" ledach
ZACHMURZONE LEDY | TV TEST

a to co wypisuje kuba78 to bzdury, nie aktualne głupoty, którymi częstują klientów sprzedawcy w media marktach.
Żeby wypalić logo na dzisiejszej plaźmie trzeba się mocno postarać, pisanie, że rozwój tv plazmowych stanął 10 lat temu świadczy o totalnej ignorancji i niewiedzy.
 

kuba78

New member
Przykro mi ale cloudingu nie odkryłeś :)

Zdjęcia pozowane, ustawienia dynamiczne, wszystko na maksa.
Podświetlanie boczne tak ma, ładnie wyeksponowany problem.

Wszystkie wady LCD-ków są mi dobrze znane.
Widzę Twoje pozytywne nastawienie do cudownych plazm, życzę Ci przyjemnego użytkowania.
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Rozwój paneli plazmowych zatrzymał się 10 lat temu, w tej technologii wyświetlaczy nic szczególnego się nie zmieniło, poza nazwami marketingowymi poprawiającymi niby ich jakość.
Jak dziesięć lat temu po roku intensywnego użytkowania się wypalały, tak i obecnie z nimi jest to samo.
Wybór należy do klienta, ja odradzam.
Teraz mnie zlinczują fani plazm :)


Twoj poziom wiedzy na temat plazm i ogolnie tv tez sie zatrzymal w tym samym czasie.
 
Do góry