Jaki wybrać subwoofer ?

Adi1234

New member
Witam mam głośniki JBL ES PAK 5.0 (ES80 + ES20 + ES25) i amplituner onkyo 626 do tego chciałem dokupić subwoofer tylko jest taki problem że mam złą akustykę w pokoju który ma 20m2 (4,7 na 4,8) . Nie mogę zapanować nad basem w tym pokoju jak leci jakiś mocny bas to u mnie po prostu dudni, nie ma tego efektu jak stoję na środku pokoju ale jak tylko usiądę na narożnik to jest go za dużo i złej jakości . Wiec wpadłem na pomysł żeby dokupić subwoofer i ustawić na frontach odcięcie na 80 . Próbowałem już nawet zakupu soudbara firmy denon . Nie gra to źle ale ta średnica jest taka se, ale subwoofer mimo ze ma 60W schodzi lepiej i gra niż moje głośniki stąd ten pomysł .


Podoba mi się sub klipsch reference R-10SW o ile jest ok . Nie mam sensu robić odsłuchu bo u mnie to i tak inaczej zagra wiec bym prosił o jakieś propozycję jaki sub jest warty uwagi . Zależy mi na dynamicznym ale nie twardym basie bo takiego nie cierpię no i moje pomieszczenie też nie :) . Filmy 60% muzyka 40 %.

Dodam że miałem u siebie subwoofer JBL ES250pw to dudnił u mnie strasznie a do tego miał twardy bass
 
Ostatnia edycja:

Adi1234

New member
A ile masz max kasy ?


Powiedzmy że 1500zł ale to tylko dlatego że nie wiem czy jest sens żeby płacić więcej za suba . Mam jeszcze pytanie czy Amplituner ma jakiś wpływ na rodzaj basu , twardy/Mięsisty itp na subwoofer ? . No i do tego że uważam że duża moc suba u mnie się nie sprawdzi bo nie dam rady go ustawić nawet na połowę ze względu na akustykę
 

Adi1234

New member
Manfred na forum sprzedaje ES150p używka. Z nowych odpowiednik to JBL Studio 250p.

W pierwszym poście pisałem że miałem 250 i bylem bardzo nie zadowolony z niego . Wiec napewno nie chce 150 .

A ten co zaproponowałem ktoś by go polecił ?

I jeszcze raz pytanie bo to chyba dla mnie najważniejsze czy amplituner ma wpływ na subwoofer jak gra ? .
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dudnił, bo był sporo za duży do tego pomieszczenia.
Druga sprawa to pomieszczenie, jak ma taka tendencję, to zawsze będzie ciężko, a pułapki basowe to droga pomoc.
Musisz szukać subwoofera min 20cm głośnik i mocny wzmacniacz. 25cm głośnik to tak w sam raz.

Amplituner ma wpływ na pasmo z jakim pracuje subwoofer. Na brzmienie tak samo, bo sygnał leci poprzez amplitunerowy przedwzmacniacz.
 

Adi1234

New member
Dudnił, bo był sporo za duży do tego pomieszczenia.
Druga sprawa to pomieszczenie, jak ma taka tendencję, to zawsze będzie ciężko, a pułapki basowe to droga pomoc.
Musisz szukać subwoofera min 20cm głośnik i mocny wzmacniacz. 25cm głośnik to tak w sam raz.

Amplituner ma wpływ na pasmo z jakim pracuje subwoofer. Na brzmienie tak samo, bo sygnał leci poprzez amplitunerowy przedwzmacniacz.


W takim razie przetestuje ten klipisz r-10sw bo ma 10 calowy głośnik i całkiem niezłe zejście 32hz . Ale boje się ze przez amplituner będę miał dalej twardy bass .
Miałem jeszcze Amplituner Denon avr x2300w i tutaj było lepiej bo mogłem wyjąć gąbki z bass refleksu z kolumn frontowych . Ale o dziwo gdzie nie gdzie w muzyce tego bassu było za mało, a podbicie można było odblokować tylko na cbl/sat jak przełączyłem na dvd to nie było opcji włączenia .Tylko że z subem bym mógł w razie czego jego podkręcić wiec w razie czego może warto jeszcze go raz przetestować . Chyba że dużo lepsza jest wersja denon avr x3200 lub maratz sr5011 tylko że to już trochę spore koszty .
Ale może ktoś wie czy w denonie 3200 cz 3300 tez jest taki problem z podbiciem i czy jest bardziej dynamiczny ?
 
Do góry