jaki wybrac LCD 42?proszę o rade

djbzyk24

New member
Witam. zamierzam w najbliższym czasie zakupić jakiegoś LCD42 cale, myślę tu o dwóch firmach Samsung lub LG. Pokój mam dość duży i średnio oświetlony, głównie będę na nim oglądał telewizje- mam cyfrę+ oraz filmy z dvd lub komputera. zależy mi na ostrym obrazie i żeby obraz się nie zmulił podczas oglądania np. meczu. Czytałem wiele opinii na różnych forach i zgłupiałem.

więc prosił bym o rade i podanie jakiś modeli które są warte uwagi:) dzięki z góry!

aa i jeszcze dodam że chcę na to wydać do 3 tyś nie więcej.
 

apio

New member
Ja zdecydowałbym się na SONY ze względu na :

- jakość wykonania, wg. mnie sony zawsze było o krok do przodu w tej kwestii (porównując do Samsunga i LG)
- jakość obrazu (świetna czerń, nawet przy CCFL rozwala LEDy samsunga + lepsze kąty)
- bravia engine (obecnie ver. 3) świetnie poprawia sygnał SD i kolory
- nie przekombinowany design (jak to jest w wymienionych wyżej firmach)


ps. mam monitor LG podświetlenie LED 22 `` - obraz bardzo ok, kąty w porządku, jednak jest taki "zabawkowy" - ta fortepianowa czerń, czerwone diodki. Wybrałem go ze względu na stosunek ceny do jakości obrazu. Jednak w przypadku TV który zwykle jest "meblem" w salonie - wymagam więcej.

A design soniaków z najnowszej serii to już w ogóle bajka ...ale nie za 3 tys. ;)
monolithicdesignconcept.jpg
 
Ostatnia edycja:

djbzyk24

New member
model 42" i z oczekiwaniami w klasie to :
Toshiba 42 XV 635
mam jeszcze pytanie czy rozmiar cali miedzy 42 a 47 ma jakies znaczenie w parametrach tzn czy 47 moze miec gorszy obraz, smuzenie itp? a chodzi konkretnie o model LG 47LH7000 pytam bo podobno powyzej 47 cali LG daje 5 letnia gwaracje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gwarancja niestety sama nie gra.
Matowa matryca jest w JVC DV 1 i S 90 , Toshiba 46 rv 555 - 3800 zł
 

LUPO78

Banned
lh7000 ma matową matrycę i jest dobrym tv- kiki nie lubi po prostu firmy LG,a znowu znajdziesz na forum jeszcze kogoś takiego jak digitalus to jest fanatyk znowu plazm,bardzo mocno nie trawi niczego co się nazywa LCD;mam dwa LCD LG w tym jeden który jest poprzednikiem modelu LH7000 i jestem w pełni zadowolony,z tego powodu kupiłem po roku użytkowania LG7000 drugi :smile:
 

djbzyk24

New member
lh7000 ma matową matrycę i jest dobrym tv- kiki nie lubi po prostu firmy LG,a znowu znajdziesz na forum jeszcze kogoś takiego jak digitalus to jest fanatyk znowu plazm,bardzo mocno nie trawi niczego co się nazywa LCD;mam dwa LCD LG w tym jeden który jest poprzednikiem modelu LH7000 i jestem w pełni zadowolony,z tego powodu kupiłem po roku użytkowania LG7000 drugi :smile:
a jaką ma matryce Twój obecny LG chodzi mi o wielkość?? nie jestem osobą która jak się uprze na jedną firmę to taką musze mieć, chcę kupić tv który będzie miał bogatą barwe kolorów, wyrazisty i ostry obraz oraz głębie czerni, przeznaczony do oglądania telewizji mam cyfre+ i nie mam zamiaru na nim grac a pokój mam duży jakieś 4,5na4 więc celuje w 47-46 calowy
 

piotrflo

New member
Toshiba 42XV635DG i bedziesz zadowolony. Nie wiem czy znajdziesz dobre 46" do 3000 zl. Ta Toshiba w Euro 3190zl w ichniejszej promocji. Chyba, ze Kiki ma jakies fajne ceny na 46-47" LCD.
 

LUPO78

Banned
a jaką ma matryce Twój obecny LG chodzi mi o wielkość?? nie jestem osobą która jak się uprze na jedną firmę to taką musze mieć, chcę kupić tv który będzie miał bogatą barwe kolorów, wyrazisty i ostry obraz oraz głębie czerni, przeznaczony do oglądania telewizji mam cyfre+ i nie mam zamiaru na nim grac a pokój mam duży jakieś 4,5na4 więc celuje w 47-46 calowy
pod moimi wypowiedziami masz podane dokładne modele,37 cali i 23 cali
 
Do góry